TV do 4k +\-, prosze o pomoc

XKr

New member
Witam.
Pokoj okolo 15m kwadratowych
2-3 osoby przed telewizorem
2-3 metry od ekranu
Ogladanie glownie z przodu ekranu mniej z boku
Dosc dobrze oswietlony pokoj

Szukam czegos do 4k plus, minus. Musi posiadac conajmniej 100 hz, najlepiej 4k, cale do 50. Czy jest cos sensownego za te pieniadze? Lubie marke sony. Moze lepiej isc w fhd?. Prosze o pomoc. Sport bedzie glownie ogladany.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam.
Pokoj okolo 15m kwadratowych
2-3 osoby przed telewizorem
2-3 metry od ekranu
Ogladanie glownie z przodu ekranu mniej z boku
Dosc dobrze oswietlony pokoj

Szukam czegos do 4k plus, minus. Musi posiadac conajmniej 100 hz, najlepiej 4k, cale do 50. Czy jest cos sensownego za te pieniadze? Lubie marke sony. Moze lepiej isc w fhd?. Prosze o pomoc. Sport bedzie glownie ogladany.

Panas 50DX750
Samsung 49KS7000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony nie jest już produkowany kilka miesięcy.
Z bardzo dobrych masz :
- Philips 49PUS7101
- Philips 49PUS6561
- TCL 50S7806

Za dużą dopłatą:
- Panasonic 50DX750
- Samsung 49KS7000

Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny na wszystkie modele.
 

XKr

New member
Sony nie jest już produkowany kilka miesięcy.
Z bardzo dobrych masz :
- Philips 49PUS7101
- Philips 49PUS6561
- TCL 50S7806

Za dużą dopłatą:
- Panasonic 50DX750
- Samsung 49KS7000

Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny na wszystkie modele.

A powiedz mi jak z androidem na tych modelach? Potrafia sie skrzaczyć? Czy sa w miare stabilne?.
Bo juz sam nie wiem u tv sony widzialem placz ze sie zawiesza itp, a jak tutaj?

I co z systemem samsunga? Jest lepszy, stabilniejszy niz android?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie tegoroczne modele będą już updatowane do wersji 6,0.
Więc możesz spokojnie kupować.
Android ma zdecydowanie większe możliwości.
No i bądź niebieski , bo łapiesz się na specjalne oferty i to z kalibracją.
 

pat_333

New member
:/ bezsensu

a model LG 55UF800V? 100 hz?
Wart uwagi?

wacham się jeszcze pomiędzy tym 800v a TCL s79, problem polega na tym, że nie wiem jak przekonać żonę do marki TCL, sam nie jestem przekonany, przekonują mnie dane techniczne, wygląd, cena.
Podniosłem już próg do maks 5 tys. , ale co nie wpadnie mi w oko jakiś model to albo matryca 50Hz, albo kontrast, albo się wiesza (czyt. PHILIPS) co jest dla mnie niedopuszczalne, obojetne czy raz w miesiącu czy 5 razy na dzień.

Jakbym nie miał internetu to już dawno kupiłbym TV i pewnie byłbym zadowolony(nieświadomy) :p

I tak mi chodzi po głowie ten TCL...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten LG ma 100 Hz.
Jeśli podniosłeś przedział cenowy to żonie i Tobie spodoba się Philips 55PUS7101. To model 4K, 100Hz, z ambilghtem, Androidem i extra wyposażeniem. Nic tu się nie wiesza.
Jak będziesz niebieski , czyli zalogowany w klubie HDTV :
http://www.hdtv.com.pl/forum/o-forum-i-serwisie/14168-klub-hdtv-com-pl.html
To mieścisz się w klasie cenowej i to z kalibracją profesjonalną.

TCL 55S7906 jest w super cenie też z kalibracją i kosztuje 3199 zł z kalibracją.
 

cezary69

New member
Bez reklam
Zostaw tą padake Tcl czy Lg za tą sumę 5tyś masz Panasonica 50" DX780 jeden z lepszych tv średniej półki.
 

pat_333

New member
Zostaw tą padake Tcl czy Lg za tą sumę 5tyś masz Panasonica 50" DX780 jeden z lepszych tv średniej półki.

czemu uważasz, że to padaki? jakieś argumenty? podpowiedz co z nimi nie tak, każda opinia jest mile widziana.

TV musi być 55, nie ze względu na 4k, ale ze względu na pokój w którym będzie stał.

Patrzyłem też na tego philipsa 7101, jaka jest różnica pomiędzy nim a modelem 6561?

Panasonic poza zasięgiem cenowym niestety. Więcej już nie dołożę, bo dla mnie to już poprostu dużo.

Ogólnie mam wrażenie, że opierając się na testach i opiniach to i 10 tys. mi nie starczy...
 

pat_333

New member
TCL - tu masz test.
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/127386-tcl-55s7906-czyli-czai-sie-tygrys-z-azji-test-otwarty.html
Nie ma żadnych problemów z "padaką".
Różnice Philipsa :
- dźwięk
- obróbka sygnału
- pobór energii
- algorytmy
- szybkość obróbki sygnału,

Jaki masz teraz telewizor ?

Teraz mam Samsung UE46D6000


Co do philipsa, co ma rozumieć przez algorytmy, szybkość obróbki sygnału?

Dźwięk dla mnie nie istotny bo te z tv i tak są słabe, i tak podłączam pod stereo jeśli potrzebuję czegoś więcej.
Pobór energii raczej też nieistotny dla mnie. Różnica w cenie to ok 1000 zł, patrząc w wyszukiwarce.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Cóż padaka znaczy niedopracowane oprogramowanie albo takie jak z pod siekiery :) Jeszcze musi trochę minąć czasu zanim te typowo chińskie marki będą ok. Póki co to tylko wszystko ładnie wygląda na papierze, a w rzeczywistości to już inna bajka. Jak obejrzałem z bliska nowego Sharpa i jego wykonanie żal.... i nic więcej. Co do Philipsa niby ok, ale jak poczytać co on tam ma w środku niby procesor 4 rdzeniowy wow :) ale jaki ... MediaTek MT5890 to dopiero padaka. Kuźwa takie badziewie pakować do nowego tv w 2016 roku? Mają chińczyki poczucie humoru. Jeśli komuś nie przeszkadza czekanie na zmianę kanału parę sekund no to ok. Osobiście tego nie zdzierżę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać że oglądasz jakieś inne telewizory. Obecnie żaden telewizor na świecie nie przełącza kanałów w kilka sekund . Tcl robi to tak samo jak inne telewizory.
Patrzyłem czy są jakieś ślady od siekiery - ale nie zauważyłem, zresztą w teście na zdjęciach też tego nie widać.

pat 333 -
Różnica między Philipsami 55PUS6561 i PUS7101 jest faktycznie 1000 zł .
Czy warto - to pytanie głownie do Ciebie.
Ja bym dopłacił.
 

pat_333

New member
Chciałbym tylko powiedzieć, że po długim rozmyślaniu, a przede wszystkim po konfrontacji na żywo w sklepie, wybrałem tv Sony 55w755c. Glownie ze wzgledu na matryce, obraz, design.
Mam go od pomad dwoch tygodni, wiec za duzo powiedziec nie moge, natomiast napewno w moim egzamplarzu narazie nie trafiło sie jakies zawieszenie czy cos podobnego, chodzi bardzo ladnie, a w porownaniu do samsumga sprzed 5 lat jest to przepasc, zarwno pod wzgledem dzialania jak i obrazu.

Od siebie dodam, jak macie podobny budzet i szukacie podobnej wielkoaci to dajcie spokojz 4 k. Przekonalem sie ze nie ma sensu.
Pozdrawiam.
 

cezary69

New member
Bez reklam
To zależy :) już teraz na różnych yutubach, netflixach materiałów 4K jest coraz więcej, a co będzie za rok, dwa? Pewnie nie ma co się pchać w budżetowe 4K bo to nie ma żadnego sensu, ale taki ze średniej stawki ma sens jak najbardziej, a kupując teraz nawet dobre full hd to tak trochę krok w tył.
 
Do góry