TV do 4000

nev7

New member
Witam

Zamierzam zakupić nowy telewizor, full HD 3D raczej pasywne 3D, czy mogę liczyć na poradę?

Poniżej zamieszczam więcej szczegółowych informacji na temat czego poszukuje oraz warunków gdzie będzie stal tv.

1. Odległość od ekranu: około 2 mm
2. Jak słońce świeci w pokoju: z przodu przez duże okno
3. Jak duży jest pokój: 4,5mx5,5m
4. Preferowana technologia: LCD na LEDach
5. Jaki masz obecnie telewizor: 30 calowy CRT
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, sport, motoryzacyjne, wiadomości
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie i wieczór w tygodniu, w weekend cały dzień
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: lekkie światło z boku z kinkietu (ciekawe filmy po ciemku)
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: pomiędzy
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 42" lub więcej
12. Preferowana marka: chyba LG (bo chyba LG ma pasywne 3D)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: skomplikowanej obsługi i prądożerności.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: PS3 do gier i odtwarzacz filmów blu ray, amplituner ferguson AV660 + głośniki 5.1 ferguson EX650 II i dekoder HD z "Cyfrowego Polsatu"
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% tv, 20% ps3 do grania, 30% odtwarzania filmów
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi: TAK
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: być może
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: byc moze
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: raczej tak
23. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie, usb wystarczą
24. Ma mieć tuner DVB-S: może mieć
25. Jakimi złączami chcesz podłączyć: usb, hdmi (PS3, dekoder CP), PC (VGA+HDMI), optyczne, component (amplituner)
26. Jaki masz sygnał: CP na razie jeszcze SD, ale niedługo zmiana umowy i będą kanały w HD. Żeby nie było problemów z odtwarzaniem kanałów SD
27. Ile programów HD: będzie sporo
28. Ma stać czy wisieć: stać na stoliku
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: na jak najlepszym stosunku cena-wielkość-jakość-parametry. Dźwięk oglądanych filmów lub meczy idzie przez ampli, ale normalne oglądanie TV przez głośniki w TV
32.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 6-8h
33.Ile osób ogląda: standardowo 2, czasem więcej
34.Jaka klasa cenowa? nie chciałbym wydawać więcej niż 4000, ale oczywiście im mniej tym lepiej.


Zastanawiam się pomiędzy LG LW5500 oraz LG LW570s jak również czy brać 42" czy 47"

570s ma tuner DVB-S, ale nie wiem czy on jest mi potrzebny jeśli obraz idzie przez dekoder CP? A czytając inne tematy przeczytałem, że te 2 modele lg są takie same tylko się różnią właśnie dvb-s oraz obudową. Dodatkowo 570s ma ponoć input laga przy graniu w gry z PS3. Czy to prawda lub czy zostało to już usunięte?
 

nev7

New member
Czy ktoś może mi pomóc w wyborze tv. Ponieważ jutro chcę zakupić, tylko nie wiem czy wybrać lw5500 czy lw570s. Oraz czy brać 42" czy może lepiej 47".
Z jakich odległości się powinno oglądać filmy nagrane w 3D??
 

fula

New member
Poradziłbym Ci samsunga ue40D6500, ale on ma aktywny system 3D, filtr lustrzany i z 2mm nie da rady oglądać.
 

nev7

New member
ja już się zdecydowałem na lg tylko zależy mi który model wybrać i ile cali. Pokój mam 4,5m x 5,5m. Tv będzie stał na razie w miejscu poprzedniego, ale w ciągu kliku miesięcy będę robił remont i wymieniał meble, więc nie wykluczone, że tv stanie w innym miejscu. Ale na ten moment jest około 2-2,5m odległości do tv
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisałeś że masz 2mm to oczywiście żart.
Ale nawet przy 2 m Lg ma słabe skalowanie sygnałów telewizyjnych z których chcesz korzystać w 50%.
DO tego masz do 20% gier duży input lag.
A w klasie cenowej mieścisz się w znacznie wyżej notowanych :
Sharp 46LE830
Toshiba 46 TL 838
Panasonic 46G30
Samsung 46 d 6500

Jeśli upierasz się przy LG to wybrałbym Lw 570.
 

nev7

New member
Każdemu błąd się może zdarzyć. Mam cyfrowy polsat ( nie mam zwykłej anteny podłączonej). Dlatego też zastanawiałem się czy potrzebny mi dvb-s jeśli oglądam przez dekoder cp.
Zdecydowałem się na LG ze względu na pasywne 3d. Oraz nie ukrywam, że jest do końca lutego promocja na tv lg z kamerą do skype i magic pilot za 1 zł. Stylistyka bardziej mi pasuje od lw5500. Naczytałem się na forum o tych 2 modelach. Zastanawiam się nad ilością cali ponieważ niektórzy piszą na tym forum, że nawet przy 2 m od tv lepiej brać 47"
 

janusz

New member
Bez reklam
Może lepiej kup w MM 42LW4500 za 2399 zł, a za pozostałą kasę dokup jakiś odtwarzacz sieciowy z twardym dyskiem i tak zostanie Ci tysiąc.
 

nev7

New member
promyk śmieszne, ale za takie porady dziękuję.

janusz LW4500 nie można połączyć z internetem. Odtwarzacz BR też będę kupował. Już raczej jestem przekonany do lw5500 tylko nie wiem czy wybrać 42" czy 47"
 

lukwlkp

New member
Mam 47 LW570 oglądam z 2.5 m , a w sumie mogłem kupić 55 i też nie byłby za duży. Im większy tym lepiej szczególnie przy ogladaniu BR ful hd lub 3d.
 

lukwlkp

New member
Przy 47 sd, hd, br zero problemu . Kupuj większy i tak za jakiś czas wyda Ci się mały. Odległośc od tv w hd ok 2m w sd 3m. Będziesz ogladał ful hd z BR to nie zauważysz jak z fotelem podjedziesz do tv żeby zobaczyc jakiś szczegół.
Poza lg 47 mam plazmę 60 cali i tez głowa wędruje do przodu.
 
Ostatnia edycja:

nev7

New member
Dzięki za podpowiedź i tak chyba zrobię. Jeszcze dzisiaj byłem w sklepie z żoną, żeby obejrzeć różnicę pomiędzy 42" i 47" i też widziałem, że (chociaż nie chciała się przyznać) woli większy.
 

janusz

New member
Bez reklam
promyk śmieszne, ale za takie porady dziękuję.

janusz LW4500 nie można połączyć z internetem. Odtwarzacz BR też będę kupował. Już raczej jestem przekonany do lw5500 tylko nie wiem czy wybrać 42" czy 47"
Wiem, że nie ma internetu, ale wskazałem do kompletu odtwarzacz multimedialny, to może być lepsze rozwiązanie niż TV z internetem.
 

nev7

New member
Kupiłem LG 47LW5500 . Przesiadka z tv crt. Więc nie ma porównania w jakości.
Kanały SD w miarę spoko. HD miodzio. Oglądałem w niedzielę na TVN HD Mission Imposible 3 w konwersji 2D do 3D. Efekty super, zwłaszcza akcja na moście. Wiadomo, że konwersja w locie to nie to samo co materiał przygotowany pod 3D ale i tak mi się podobało. Na razie nie bawiłem się ustawieniami obrazu, ani 3D. Ale na dniach będę kombinował. Nie sprawdzałem jeszcze jak będzie działać konsola podłączona pod tv czy będzie duży input plug czy nie.
 
Do góry