TV do 4000 zł - LG 55B9 czy Sony 55XF9005?

Pioter93

New member
Cześć, mam dylemat, który z wymienionych telewizorów wybrać. Mam możliwość zakupu Sony 55XF90 za 2879 zł, a LG 55B9 za 3799 zł. Wydawało by się, że OLED będzie lepszym wyborem, ale jasnością w HDR trochę odstaje. Sony ma prawie 1000 nitów, LG lekko ponad 500. TV ma służyć głównie do konsoli PS4 Pro, a w przyszłości do PS5. Jest sens brania LG w tym przypadku czy lepiej wziąć tanszy Sony?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do PS 5 powinieneś mieć HDMI 2,1.
Z bardzo dobrych masz:
- LG 55Nano 863 w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
- LG 55Nano 903 w programie
- Sony 55XH90

Wymienione modele nie mają takiego wyposażenia.
Oled LG ok - ale jeśli zamierzasz dużo grać to LG Nano.
 

Pioter93

New member
Do PS 5 powinieneś mieć HDMI 2,1.
Z bardzo dobrych masz:
- LG 55Nano 863 w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj proszę maila to CI wyślę cały program.
- LG 55Nano 903 w programie
- Sony 55XH90

Wymienione modele nie mają takiego wyposażenia.
Oled LG ok - ale jeśli zamierzasz dużo grać to LG Nano.

Ze specyfikacji wynika, że B9 ma Hdmi 2.1. Z drugiej strony może mi ktoś powiedzieć po co ten port do konsol nowej generacji? Z tego co wiem to obsługuje on 4K120FPS, ale wszystko wskazuje, że jak nowe konsole obsłużą 4K60 FPS w niektórych tylko grach to i tak będzie dobrze, bo większość multiplatform pewnie i tak poleci w 30 fps...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Miałem podobny dylemat. Kupiłem LG 55B9 (który ma HDMI 2.1). Jednakże ja w gry w ogólnie nie gram. Głównie filmy, programy przyrodnicze itp. Jeżeli chcesz TV głównie do konsoli to chyba Sony będzie lepszym wyborem. Oczywiście Oled LG też się jak najbardziej nadaje do gier, ale jeżeli tych gier faktycznie dużo, to jednak istnieje ryzyko tzw. wypalenia stałych elementów.
 

SDman

Banned
TV ma służyć głównie do konsoli PS4 Pro, a w przyszłości do PS5. Jest sens brania LG w tym przypadku czy lepiej wziąć tanszy Sony?


Z Twojej potrzeby wynika jednoznacznie LG B9, znam opinie gracza:
OLED vs LCD, że trzeba tego doświadczyć jak wielka jest różnica na korzyść OLED`a.
Wydawało mu się, że w grach jest ona bardziej widoczna niż przy korzystaniu z TV czy Smarta.
Mnie osobiście LG B9 podpadł skalowaniem z materiałów 1080i/50.
Ale jakbym mógł go wziąć w Twojej cenie to na 100% wziąłbym go na testy do domu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, B9 ma hdmi 2,1.
W grach - rewelacyjnie. Musisz się jedynie pilnować do czasu grania.
Masz go za 4500 zł
 
Do góry