TV do 4000-4500zł

bestisz

Member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?5x6m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? na ścianę z TV tylko latem podczas zachodów słońca pada światło (max. 1-2h i mam rolety więc to nie problem) - okno jest na północ
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp 46 XL2E / Posiadam również projektor Epsona TW-700 ekran + ekran 120"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?relatywnie jak najlepszą jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Wszystko przez amplituner kina pod HDMI
10 .Jakie urządzenia?Dekoder SAT Dreambox/MediaPlayer/XBOX360
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor: 6-8 h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystkiego po trochu
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jest Xbox ale dziecko ma dopiero 3 lata a ja gram sporadycznie, prawdopodobnie z czasem konsola wyemigruje do niego do pokoju więc przyjmijmy że nie gram
16. Preferencje co do marki? nie mam żadnych preferencji
17. Preferencje co do wielkości? Z racji posiadania projektora i kwoty jaką chcę przeznaczyć na TV raczej nie kupię takiego który by zrobił na mnie wrażenia swoją przekątną - na pewno coś 46" w górę
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Generalnie denerwuje mnie najbardziej to że ewoluują :) ponieważ jak coś kupuję to wydaję furę kasy na coś co w danym momencie jest super a za 2 lata ktoś kupi coś za co dał 1/2 ceny co ja a jest to towar lepszy. Prosty przykład: za 46XL2E dałem majątek a 4 lata później kupowałem TV dla ojca i wybór padł na 40" LED-ową Toshibę za która dałem 2800zł i obrazem wali na głowę mojego XL2E
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? W tygodniu oglądanie TV od 17:00, w weekendy w grę wchodzi cały dzień
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000-4500zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie wiem czy ma mieć czy nie - To 3D które miałem okazję testować u znajomych powodowało dziwny ból / mętlik w głowie i nie zachwyciło mnie za grosz.
 
Do góry