TV do 4,5 tyś zł 50'' - 55''

dick89

New member
Witam,

Dzisiaj byłem w saturnie na oględzinach.

Panasonic:
model cx710 oraz cx680. 55 cali
Porównując te dwa modele oglądając je na tych samych kanałach z tego samego źródła TVP 2 HD. Jak dla mnie to lepszy obraz w cx680. Jedynie wydawało mi się że napisy z programu są lekko rozmyte, niewyraźne. Kwestia ustawień ?
Na cx680 był puszczony mecz w 4K, powiem że BAJKA ! przejechałem ręką po ekranie to było trawę czuć ;)

Samsung:
Koleś polecał mi ju6800. Wspomniałem mu, według tutejszych opinii że model 55 calowy ma złe opinie. Powiedział że jak najbardziej poleca, że go testowali i dla sportu jest odpowiednim wyborem. Mówił również że Samsung zmienił tutaj matrycę, bo przyznali się do pomyłki i już są na innej matrycy robione.
Stał również ju7000, też go polecał, pip2, mówił że tam podświetlenie krawędziowe a w 6800 na całej powierzchni. no i cena wyższa o 1200zł. niestety żaden z samsungów nie był podłączony do tv naziemnej

LG:
Poglądowo przeglądałem
Też fajne obraz z TV naziemnej ale nie wiem czy brać jakiś model pod uwagę.

Sony raczej wykluczam ze względu na Androida.

Coś doradzacie? Odradzacie

55 cali do około 5500 tyś
 

racuh

Banned
Witam,

Dzisiaj byłem w saturnie na oględzinach.

Panasonic:
model cx710 oraz cx680. 55 cali
Porównując te dwa modele oglądając je na tych samych kanałach z tego samego źródła TVP 2 HD. Jak dla mnie to lepszy obraz w cx680. Jedynie wydawało mi się że napisy z programu są lekko rozmyte, niewyraźne. Kwestia ustawień ?
Na cx680 był puszczony mecz w 4K, powiem że BAJKA ! przejechałem ręką po ekranie to było trawę czuć ;)

Samsung:
Koleś polecał mi ju6800. Wspomniałem mu, według tutejszych opinii że model 55 calowy ma złe opinie. Powiedział że jak najbardziej poleca, że go testowali i dla sportu jest odpowiednim wyborem. Mówił również że Samsung zmienił tutaj matrycę, bo przyznali się do pomyłki i już są na innej matrycy robione.
Stał również ju7000, też go polecał, pip2, mówił że tam podświetlenie krawędziowe a w 6800 na całej powierzchni. no i cena wyższa o 1200zł. niestety żaden z samsungów nie był podłączony do tv naziemnej

LG:
Poglądowo przeglądałem
Też fajne obraz z TV naziemnej ale nie wiem czy brać jakiś model pod uwagę.

Sony raczej wykluczam ze względu na Androida.

Coś doradzacie? Odradzacie

55 cali do około 5500 tyś

na dzień dzisiejszy najlepszy stosunek ceny do jakości jeśli ktoś nie potrzebuje 3D ma CX680, nie mówię tu też o jakości obrazu ale o niezawodności no i już standardzie 4K. Samsunga wciskają w każdym markecie i niech nie pie*** bzdur że zmienili matryce, tacy chętni to nie są, chyba że klient który już kupił się skarży. Samsung woli pakować kase w obsługę klienta i w serwis zamiast w sprzęt bo uważają że może się uda sprzedać bez wymiany, prawda jest taka że samsunga kupują zazwyczaj osoby starsze które nie dostrzegają szczegółów na ekranie i w tym przypadku tańsze wadliwe matryce przechodzą, a takich ludzi jest większość, dopiero gdy trafią na jakiegoś zapaleńca to wtedy mu może wymienią na coś lepszego ale wątpię.

luknij sobie na CX750, niby na IPS ale ma dobre opinie
http://digitalt.tv/panasonic-cx750-test/
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam z tego co wiem to Panasonic 55"CX680-matryca 50 Hz,model Panasonic 55"CX710-matryca 100 Hz
 

racuh

Banned
TX-55CX680E: VA Panel, (4K 200 Hz BMR) 50Hz + flashing backlight (although the existence of the regulatory IFC to Image settings menu)- FPD Benchmark Monoscope test showed the sharpness of only 300 of the 1080 lines, which is the base value for LCD TVs and monitors ...

Czyli na 100% jest w nim matryca 50Hz,

ТХ-50СХ700Е: VА раnеl Іnnоluх(Wіdе Соlоr LЕD Рhоѕрhоr), 100Нz раnеl wіth МСFІ + flаѕhіng bасklіght, (4К 800Нz ВМR ІFС).

natomiast w CX700 jest 100Hz
 

astrajarek

New member
Samsung UE55JU7000 to telewizor Ultra HD 120-hercowy o świetnej ostrości i płynności obrazów ruchomych. Bardzo niski( input lag) -dobry do GAME.
TV bez problemu odtwarza pliki (avi, flv, mkv, mov, mp4, mts, tp, wmv).
W TV czerń jest jednolita na całym ekranie (jest OK).Pilot żyroskopowy -wyśmienity do obsługi neta.(soft - TIZEN -bez żadnych zwiech na necie.)
Posiadam od 2 tyg. i jestem zadowolony - polecam.;)
 

racuh

Banned
Im większy TV tym więcej szczegółów widzisz na ekranie, niestety wad też tyle samo. Taka technologia, trzeba się do tego przyzwyczaić albo poszukać jakiegoś lepszego ale 50", chociaż taki nie będzie pozbawiony wad ale będzie w nim to mniej widoczne :)

Jedynie do jakości obrazu w OLED nie można się doczepić ale znowu poczytaj opinie że ludzie narzekają na elektronikę, zasilanie, i materiały z których TV jest wykonany.

Czyli 55'' do 5000 tys. nie znajdę TV bez problemowego, bo każdy ma jakąś większą wadę ?
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolego dick89 rozważ poważnie Samsunga UE55JU7000.Na "zaprzyjaźnionym" forum masz bardzo dokładny test tego TV i opinie użytkowników !
 

racuh

Banned
Masz racje jak narazić jest wirtualny ale podobno ma być [emoji14]
Ten TV jest jak yeti gdzieś jest ale jeszcze nikt go nie widział :)
 

Sebaa_

New member
Heh,

w pewnym sensie rozważam go jako jeden z następców obecnego TV, ale mało informacji jest i szkoda, że nie jest 60 cali - no chyba, że się pojawi w tym rozmiarze też.

Pozdrawiam
 
Do góry