TV do 3k zł bez wodotrysków

krz

New member
Hej!

Poszukuję telewizora przy budżecie 3000zł.
Chciałbym się zamknąć w tej kwocie z ratami, ale na upartego mogę troszkę kwotę nagiąć.

1. Odległość od ekranu: 2,7m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno na południowy-zachów, TV na północno-zachodniej ścianie
3. Jak duży jest pokój: 3,5x4,5m
4. Preferowana technologia: -
5. Jaki masz obecnie telewizor: -
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, seriale na laptopie
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
9. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
10. Preferowana wielkość telewizora: 40-46"
11. Preferowana marka: -
12. Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, nienaturalnych kolorów
13. Jakie urządzenia będą podłączone: laptop (HDMI), dysk zewnętrzny (USB)
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% komputer, 30% telewizja
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
16. Czy ważne jest wifi: niekoniecznie
17. Czy będziesz korzystać z widgetów: niekoniecznie
18. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: nie
19. Czy chcesz korzystać z serwisów typu Ipla: możliwe
20. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: koniecznie
21. Ma mieć 3D: niekoniecznie
22. Ma mieć slot na karty SD: niekoniecznie
23. Ma mieć tuner DVB-S: nie wiem
24. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI – laptop, dysk - USB
25. Jaki masz sygnał: najzwyklejsza kablówka
26. Ile programów HD: brak
27. Ma stać czy wisieć: docelowo wisieć
28. Rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: tak
30. Na czym najbardziej Ci zależy: bardzo dobra jakość obrazu; współpraca z laptopem
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4h
32. Sugerowana cena: ok 3000 zł


Przy 40" nie byłoby pewnie problemów, ale boję się, że może mi z czasem brakować. Nie chciałbym jednak przepłacać i chętnie zamknąłbym się w 3k zł, ale boję się, że to niewykonalne. Jestem w stanie zrezygnować z wszystkich "upiększeń" typu 3D i WiFi, ale obecnie pewnie i tak ciężko coś takiego znaleźć.
Nie mam nawet swojego faworytach, bo póki co jestem po przeczytaniu kilku testów TL838, TL933 i PFL5507. Jutro chciałbym je zobaczyć na żywo, ale potrzebuję jeszcze innych typów. Zwłaszcza dla 46". Na razie skłaniam się za 46PFL5007, ale jeszcze rozważam zejście do 40" i kwoty 2500-2600zł.

Co do samych wymagań.
Jedyną dłuższą styczność z telewizorami nowszych technologii miałem z Sony KDL-EX500
Głównie będzie używany z lapkiem, ale do oglądania filmów, a nie pracy.
Ważne, by sobie radził z wszystkimi powszechnymi formatami i kodekami, bo po przygodach z EX500 nie chcę się bawić w konwersje i cięcie filmów do 4GB.
Natomiast jakość obrazu i dźwięku jest dla jakimś minimum, które przyszły nabytek musi spełnić.
Lubie dobrą, głęboką czerń, ale wolałbym uniknąć plazmy. Poza tym energooszczędność jest dla mnie także ważna.
I oczywiście... dobre skalowanie SD. Na razie będę korzystał z DVB-T, ale z czasem na pewno rozejrzę się za jakąś telewizją cyfrową. Póki co, głównie będą to filmy z laptopa/pendrive'a.

Znajdziecie mi jakąś alternatywę?
Dziękuję z góry za pomoc.

Pozdrawiam,
Tomek
 

krz

New member

Hej!

Zrobiłem dzisiaj wstępne rozpoznanie po Saturnie i tak...
Najbardziej mi podszedł Philips PFL5007 do czasu, gdy puścili philipsowe demo z urywkami meczy. Strasznie cięło piłkę. Dużo to zależy od trybów pracy? Poza tym wszystko bardzo fajnie. Świetne kąty i czerń. Gdyby nie ta piłka, pewnie zdecydowałbym się na jakiegoś Philipsa.
Poza nim... Ani Sharp, ani Samsung nie zrobił na mnie większego wrażenia. Z tym że, Samsung to chyba D6000.
Panasonic jeszcze w miarę dawał radę, ale ogólnie Philips zrobił na mnie lepszy efekt.
Bardzo podobał mi się obraz EX720, ale tak jak pisałem wcześniej, po przebojach z Sony, nie chciałoby mi się bawić z zewnętrznymi źródłami.

PS. Widziałem jeszcze cenioną Toshibę TL933 i strasznie mnie rozczarowała. Niestety miała jedynie demo Saturna, które wszędzie grało bez wyrazu, ale mimo wszystko...

Jakieś jeszcze propozycja?

Dzięki Kiki za pomoc!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model Philipsa testowałem dokładnie i absolutnie nic się nie zacina- może był jakiś wadliwy kabel bo daje taki efekt.
Poczytaj wpisy tych co kupili nikt , ani jedna osoba nie zgłasza tego problemu.
Ja zostałbym Przy Philipsie.
W domu tego nie będzie.
Ale wybór należy do Ciebie.
 

krz

New member
Ten model Philipsa testowałem dokładnie i absolutnie nic się nie zacina- może był jakiś wadliwy kabel bo daje taki efekt.
Poczytaj wpisy tych co kupili nikt , ani jedna osoba nie zgłasza tego problemu.
Ja zostałbym Przy Philipsie.
W domu tego nie będzie.
Ale wybór należy do Ciebie.

No to Philips póki co jest moim faworytem. Sam sobie jeszcze ze dwa tygodnie. Może zmienię zdanie. Może ceny spadną na Euro. Albo pójdą w górę :)
A czym się różni 4007 od 5007?
 

krz

New member
I jeszcze jedno... Czy przy moim 2,7-2,8m od TV, 46" to takie optimum? Nie ma sensu schodzić do 40-42?
Różnica w cenie jest duża. Ale w wielkości ekranu też.
 

krz

New member
Mam straszny mętlik w głowie.
Moim faworytem jest Philips, ale on chyba z nie każdym plikiem sobie poradzi. Z tego co czytałem to DTS nie czyta.
Czy tylko Samsungi odpalają wszystko co im się zapoda?
Wczoraj znowu oglądałem Ex720 i bardzo ładnie to gra, ale obsługę zewnętrznych źródłem ma jeszcze bardziej ograniczoną niż Philips.
Zastanawiam się jeszcze nad TL838. Obok stał 933, ale chyba mu zawiniły kable, bo kiepsko to wyglądało.
Sharp 630... ok, ale na tle powyższych trochę odstawał.
 

krz

New member
Dalej walczę, ale czas najwyższy na coś się zdecydować.
Wybór pewnie Philipsem, a Toshibą.
Nie wiem jeszcze, czy to będzie 4007, 5007 czy 838, a może 933.
Muszę się im dokładnie przyjrzeć.
Niestet 4007 chyba ciężko będzie dopatrzeć w sklepie.
Najbardziej mi podszedł 5007, ale nie wiem czy jest sens do niej dopłacać. Z kolei DVB-S2 może mi będzie kiedyś brakować.
Do Toshib nie jestem tak do końca przekonany, ale żona chętnie by widziała u siebie 3D.
Niestety ani u Philipsa, ani u Toshiby nie ma obsługi DTS.

PS. Łącząc laptopa po HDMI z TV, telewizor korzysta z karty w laptopie czy działa jak pendrive? Pytanie laika, ale by rozwiązało sprawę DTS itp.
Czy są tu duże straty jakości w porównaniu do odtwarzania z zewnętrznego źródła?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
krz - u Ciebie bez zmian Philips najlepiej sobie poradzi, sam zresztą to zauważyłeś.
 

krz

New member
Miło by było mieć jakąś jeszcze alternatywę. Nie chciałbym wychodzić powyżej 3k, a tu dojdą jeszcze przesyłki i ewentualne raty.
Jestem raczej zdecydowany na 46PFL5007, ale zastanawiam się jeszcze, cz nie poczekać z miesiąc. Może po Euro ceny pójdą w dół.
 
Do góry