TV do 3500zł, minimum 55 cali.

piodabro

New member
Witam wszystkich,


Poszukuję telewizora w dość budżetowych pieniądzach do około 3500zł i minimalnej przekątnej 55 cali (choć więcej = lepiej ;) ).
Preferuję matrycę IPS.
Ma służyć do codziennego oglądania materiałów z Netflixa, czasem do gry na PS4.
Nie zależy mi na super Smart TV, ma być proste i po prostu działać.
Zwykle oglądam TV przy lekkim świetle w pokoju więc czerń w IPS mi nie przeszkadza, bardziej mi zależy na kątach widzenia.

Salon od ściany do ściany ma około 5m więc od kanapy do ekranu będzie około 4m odległości.
Okna tylko od strony południowej, ale nad oknami jest balkon który nieco zaciemnia.
Obecnie używam 40 calowego Samsunga UE40H6200.

W oko mi wpadł SONY KD-65XG7096. Głównie ze względu na wielkość i niezłą jak za Sony cenę (2700).

Czy macie może inne propozycje?
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Witam wszystkich,


Poszukuję telewizora w dość budżetowych pieniądzach do około 3500zł i minimalnej przekątnej 55 cali (choć więcej = lepiej ;) ).
Preferuję matrycę IPS.
Ma służyć do codziennego oglądania materiałów z Netflixa, czasem do gry na PS4.
Nie zależy mi na super Smart TV, ma być proste i po prostu działać.
Zwykle oglądam TV przy lekkim świetle w pokoju więc czerń w IPS mi nie przeszkadza, bardziej mi zależy na kątach widzenia.

Salon od ściany do ściany ma około 5m więc od kanapy do ekranu będzie około 4m odległości.
Okna tylko od strony południowej, ale nad oknami jest balkon który nieco zaciemnia.
Obecnie używam 40 calowego Samsunga UE40H6200.

W oko mi wpadł SONY KD-65XG7096. Głównie ze względu na wielkość i niezłą jak za Sony cenę (2700).

Czy macie może inne propozycje?

Za 3,5k masz sony 55xg8577 100hz w euroagd. 7 to podstawowa seria.

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd55xg8577-tv-led-4k-android-sony.bhtml


Sam jestem na etapie wyboru tv i odpuszczam ips. Te całe kąty to jakaś ściema, gdyż obraz zaczyna szarzec, czerń znika i plowieje obraz. MVA w Philipach czy nawet VA w Samsungach robi robotę. Stoję z boku tv i jest jak najbardziej ok.
W budżecie kupisz tez 100hz lg 55NANO863/7 w Euro. Jest na IPS. https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-55nano867-tv-nanocell-uhd-4k-lg.bhtml

W takim budżecie 100hz obowiązek. Sony do tego daje rade z hdr.

Te dwa modele to chyba najlepsze do można kupić za 350zl. Do tego mają świetny tryb filmowy, który oddaje max z materiału video. Stać Cię na 100hz to je po prostu bierz.
 
Ostatnia edycja:

piodabro

New member
Pytanie czy warto poświęcić 10 cali dla 100Hz.

Byłem wczoraj w markecie pooglądać co na pókach stoi, no i obraz z Sony dość mocno wybijał się ponad konkurencję. Model 55XG7077 który mieili ewidentnie był na matrycy VA co widać było po blednących kolorach przy zwiększaniu kąta. Na IPSowych Soniaczach jasność spadała ale kolory dalej żywe. Stąd jeśli miałbym wybrać Sony to bardziej odpowiadała mi wersja z IPS'ami.
 

ewaldus

New member
Tak ips najlepszy, szczególnie do ogladania w nocy. Człowieku wlać ips w nocy ,a czerni nie uświadczysz.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
Zdecydowanie warto zrezygnować z 65 dla 100hz.sam mam plazme 100hz, oglądam w trybie kinowym z lekką korektą wszystko z wyłączonymi uplynniaczami. Tylko odświeżanie natywne matrycy. Poza tym wątpię, abyś w tej cenie otrzymał TV zapewniający zarówno jakość obrazu jak i uplynniacz, który faktycznie działa.
Kto siedział raz na 100hz nie zamieni na 50. Różnica będzie dla niego odczuwalna. Jak z automatem w samochodzie. Kto raz spróbował, to nie chce manuala ;)

Wolisz mega płynność w szczególności w grach na mniejszym ekranie (wciąż dużym) czy jednak klatkowanie, szarpanie czy też nieudane próby poprawienia płynności programowo? Dla mnie wybór jest oczywisty, aczkolwiek to nie ja kupuję ;)
W 60hz Sony sobie dobrze poradzi.
 

piodabro

New member
Tak ips najlepszy, szczególnie do ogladania w nocy. Człowieku wlać ips w nocy ,a czerni nie uświadczysz.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka


Proponuję przeczytać ze zrozumieniem pierwszego posta.
I tak nie oglądam TV w zupełnej ciemności, zawsze towarzyszy jakieś światło z przyciemnionej lampy lub ledów nad blatem w aneksie kuchennym. IPS w tym przypadku mi wystarczy. Po za tym nie kupuję telewizora żeby oglądać czarność ;).

Znalazłem w sklepach w mojej miejscowości jeszcze KD-55XG8596 i o ile nie będzie jakiś powystawowy to chyba to niezła opcja za 2999zł.
 

Petru23

Banned
Proponuję przeczytać ze zrozumieniem pierwszego posta.
I tak nie oglądam TV w zupełnej ciemności, zawsze towarzyszy jakieś światło z przyciemnionej lampy lub ledów nad blatem w aneksie kuchennym. IPS w tym przypadku mi wystarczy. Po za tym nie kupuję telewizora żeby oglądać czarność ;).

Znalazłem w sklepach w mojej miejscowości jeszcze KD-55XG8596 i o ile nie będzie jakiś powystawowy to chyba to niezła opcja za 2999zł.

Najlepsza moim zdaniem do Twoich potrzeb. Bdb odwzorowanie kolorów, wysoka jasność hdr ale znów słaby kontrast, gdzie przecież nie oglądasz w ciemnościach ;) no i 120Hz. Dla mnie zamyka to sprawę mimo, iż obraz doskonały nie jest.
https://geex.x-kom.pl/recenzje/sony-55xg8596-test-udanego-telewizora-4k-lcd-z-matryca-typu-ips/
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Jako, że już nie mogę edytować wcześniejszego postu.

Polecam wybrać się też do jakiegoś sklepu czy nawet marketu i sprawdzić lg 55 nano863/7. IMO sprzęt równoważny, decydują osobiste preferencje co do poszczególnych aspektów. W lg też jest świetny tryb kinowy.
 

piodabro

New member
Który z tych dwóch i czym się różnią
1:Samsung QLED QE55Q77TAT
2:Samsung QLED QE55Q70TAT


Byłem wczoraj w RTV i widziałem na żywo tego Samsung QLED QE55Q77TAT.
Wisiał 2 telewizory obok od Sony KD-55XG8596.
Jak na matrycę VA miał niezłe kąty widzenia, świecił bardzo jasno podobnie do tego Sony. Cena też zbliżona. Ogólnie zastanawiam się właśnie czy tego samsunga nie zamówić.
Też ma 100Hz matrycę i wszelakie bajery, no może poza Dolby Vision i Androidem.
 

Sierak2012

New member
Jak zakup nie jest na cito to warto poczekać na XH90. Już da się wyrwać za 4099zł więc pewnie za miesiąc zejdzie do 3800 a na promce może i nawet do 3500zł. TV bardzo dobry, lepszy niż Samsungi
 

SDman

Banned
Zależy jakie Samsungi dla niego największym konkurentem jest Q80T i może nawet lepszym nie porównywałem ich bezpośrednio.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli tylko Samsung to też bym sięgał po 55Q80 T.
Sony ma znacznie większe możliwości, lepsze multimedia.
LG Świetnie skaluje obraz i masz bardzo dobry model w specjalnej cenie 55Nano 863. Masz w programie gdzie sam wybierasz ceny.
 
Do góry