TV do 3500zł, 50-58 cali foto

n1qq

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30 m2 (6x5m) Salon z kuchnią
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? z Kanapy 2,2 m, z stołu dla gości 4m, z kuchni ok 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Są ważne, ale posiadam uchwyt mobilny do telewizora.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Stojąc przodem do telewizora to okna są z lewej strony oraz za pleców (czyli na wprost tv). Słońce omija okna od 10:00 do 17:00
7. Jaki masz obecnie telewizor? LG 42LF5610
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, 120Hz, równe podświetlenie matrycy, ogólnie chce na nim oglądać filmy przy kinie domowym i co najważniejsze, sport.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (4K, HD, SD) 4k i hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Kino domowe, PS4, notebook
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Około 3-4 godzin dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam pojęcia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, Przyrodnicze, Filmy i Seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak, z PS4
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Sport różnie, a filmy wieczorem.
17. Preferencje co do wielkości? Sam nie wiem, zakładam, że na taki salon coś między 50-58 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaby obraz, kolory, nieintuicyjna obsługa.
19. Preferencje co do marki? Brak preferencji
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Do około 3500 zł(wolałbym nie przekraczać tej granicy)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Nie sądze

Myślałem o panasonic tx-58ex700e (bądź wersji 50 cali) albo LG 55SK7900 ale w internecie jest tyle różnych opinii, że zgłupiałem. Dołączam też zdjęcie salonu z umiejscowieniem TV. Może komuś to coś pomoże (np. z wyborem co do wielkości ekranu i typu matrycy).

http ://ifotos.pl/zobacz/IMG1727jp_qespqre.jpg
(usunac spacje po http)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz bardzo dobre modele:
- Philips 55PUS7303 za 2999 zł
- TCL 55X2 za 3699 zł
- LG 55UK7500 za 3599 zł
- Samsung 55NU8042 zza 4099 zł
 

n1qq

New member
55PUS8303 przekracza budżet. Nie jestem też przekonany do marki Philips, dużo negatywnych opinii w sieci.

Chyba, że wybiorę model 49 cali, ale obawiam się, że na salon będzie za mały.
 
Ostatnia edycja:

n1qq

New member
Ok, zwiększyliśmy budżet do ok. 5000zł, wielkość 55 cali, jakieś ciekawe nowe propozycje? zmieniłem też opinie na temat telewizorów Philips :) jestem otwarty na wszystko, byle matryca miała te 120 hz
 

n1qq

New member
Oled Philips 55POS9002 bardzo ciekawa propozycja.

Czy każdy sklep w sprzedaży oferuje w zestawie HUE? Nie mogę znaleźć na ten temat informacji.

na Ceneo jest link do allegro z sklepu za 5899zł, ale zastanawiam się czy nie lepiej z sklepu typu RTV euro AGD. Czy mogę otrzymać jakiegoś linka z zaufanego sklepu? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zestaw Hue jest tylko dla niebieskich członków forum.Jakbyś nie liczył oferta dla niebieskich jest najlepsza:
- kalibracja
- wtyczki
- dostawa
- hue

Napisz na PW dostaniesz info.
 
Do góry