TV do 3500zł 46"-55"

matrix462

New member
Witam, poszukuję nowego telewizora do w przedziale 46''-55" w cenie do 3500zł

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 35m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-5
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost, a jeśli bokiem to bardzo rzadko.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisiał.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - Okno mam z południowej strony, lecz jest ono centralnie pod balkonem i słońce nie wpada w nie, oraz od strony zachodniej.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX-L42E6E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart TV, 3D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Najprawdopodobniej telewizja z Funpacka Orange
10.Jakie urządzenia ? Dekoder, Laptop, jakiś odtwarzacz - przez HDMI. W dalszej przyszłości kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Około 7 godzin.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - Matową.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - Kanały sportowe, filmy akcji.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Od czasu do czasu, ale na pewno nie jest to priorytetem.
15.Czy zamierzasz grać w gry - Rzadko, ale może się zdarzyć (podłączenie z laptopa lub Xbox).
16.Preferencje co do marki ? Brak.
17.Preferencje co do wielkości ? Nie mniej niż 46'' nie więcej niż 55''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Przede wszystkim długi czas oczekiwania na uruchomienie np muzyki, obrazów z pendriva, chciałbym również aby odtwarzał różne formaty wideo.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 3500zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Tak.

Sam osobiście się zastanawiałem nad Philipsem 47PFL6008 ewentualnie jakiś Samsung UE46F6800

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Do Twoich potrzeb pasuje idealnie UE46F6500. Posiada wszystkie multimedia i smart jaki potrzebujesz. Tv bardzo szybko reaguje na wszystkie funkcje USB się nie grzeje i odtwarza bardzo dużo plików. Ma aktywne 3D i dodatkowo DVB-S/S2 tak na przyszłość. W cenie spokojnie się zmieścisz jeszcze zostanie na "coś" do opicia :)
A tak z ciekawości jak ten obecny Panas się sprawuje?
 

matrix462

New member
Dzięki wielkie, właśnie dzisiaj w Avansie tego Samsunga zauważyłem i spodobał mi się. Tyle że czytałem o nim, że może występować efekt ciemniejszych rogów, clouding, słaby procesor... Jak w praktyce to się sprawdza?
Co do Panasonica - posiadam go od około pół roku i puki co jestem bardzo zadowolony. Dźwięk i jakość obrazu jest jak najbardziej zadowalająca. W stosunku do ceny jest jak najbardziej ok. ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Stawiałbym na pierwszym miejscu na jakość obrazu, czerń, skalowanie, równość podświetlenie i dźwięk. I Philips te elementy ma lepiej dopracowanie.
Philips ma też dobrą powłoką antyrefleksową, extra skalowanie, pasywne 3 D i 4 okulary w komplecie, niższy Input Lag.
Masz też extra aplikacje :
- miracast
- dual screen
- wifi smart screen
- ambivioox
- ambilighte

Ale najważniejsza jest jakość obrazu.
 

prezy

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o ciemne rogi to są tacy którzy twierdzą że ich nie ma, są tacy którzy widzą ale twierdzą że nastawami da się to wyeliminować no i tacy jak ja którzy to po prostu widzą i nie będę sam siebie oszukiwał.
Jeżeli chodzi o resztę mankamentów to musisz mieć szczęście i będzie ok.
Modele wyżej nie mają ciemnych rogów- potwierdzam :)

P.S. Dzięki za info o Panasie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips jako jedyny ma głośniki wychodzące na zewnątrz dlatego nie wpadają w rezonans i dźwięk jest rewelacyjny.

015_P1610098.JPG

Dźwięk - specjalnie zaprojektowany głośnik Ambi wOOx
Tłumacz Google

016_P1430872.JPG

Doceń dźwięk w telewizorze, doceń głębię basów !

Moc wyjściowa (RMS): 20 W (2 x 10 W)
Funkcje poprawy dźwięku: Automatyczne ustawianie poziomu głośności,
Wyraźne brzmienie,
Incredible Surround,
Pure Bass,
3D wOOx

016_P1610099.JPG
Obsługa manualna jest po prawej stronie telewizora.
 

matrix462

New member
A może coś jeszcze dorzucicie od siebie takiego w miarę w tej cenie? Może jakieś 50-tki? Czy może uważacie, że te 46 wystarczy na oglądanie z około 3-3,5m
 

prezy

New member
Bez reklam
Samsunga 50 cali nie bierz. Jak już to 55 cali.
Musisz sobie odpowiedzieć, czy chcesz mieć bardzo dobry obraz czy bardziej idziemy w multimedia.
 

matrix462

New member
Nie no wiadomo, idziemy w jakość obrazu. Do multimediów mogą mi jednak służyć inne urządzenia. A Samungi 50 są jakieś gorsze od 55?
 
Do góry