TV do 3500 max 50" + TV max 42" dla teściowej :)

krv

New member
Witam,
poszukuje pomocy w wyborze dwóch tv.

a. dla mnie do mojego nowego mieszkanka.
b. tv dla teściowej (jest miła więc bez skuchy :) )

tv a:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 18m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? w 80% przodem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony, ale nie robi to dużej różnicy bo mam żaluzje i zasłony.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jakość, obraz jest myślę priorytetem. Telewizor podpięty do PC oglądanie filmów+gry. W przyszłości może ps4 (40% filmy; 30% tv; 20% gry; 10%net)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? vectra, komputer, w przyszłości ps4/xbox
10.Jakie urządzenia ? komputer,vectra, z czasem konsola i kino domowe
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 3h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, publicystyka,gry z komputera
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - tak, początkowo PC (zobaczymy jak się sprawdzi) w przyszłości konsola
16.Preferencje co do marki ? nie mam, chociaż mam telefony/tablety Samsunga
17.Preferencje co do wielkości ? do 50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic mnie nie denerwuje
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? max 3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - niekoniecznie

Jestem totalnie zielony. Bylem w kilku sklepach polecono mi 3 modele.

Sony KDL-50W755C
Sony 50W808C
Panasonic TX50CX670E

tv b:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 2 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Przodem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony, ale nie robi to dużej różnicy bo mam żaluzje i zasłony.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? SONY BRAVIA 32"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? jakość, obraz jest myślę priorytetem. 80% tv 20% filmy
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Vectra
10.Jakie urządzenia ? vectra
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 3-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? przyrodnicze/ranczo/gale kabaretowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry? nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 42"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic mnie nie denerwuje
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup 2000?
21.Czy telewizor ma mieć 3D - niekoniecznie
 

digitalus

Banned
Witam.
Panasonic cx670/680 to bardzo dobry telewizor z wysokim kontrastem.Z wyzszym kontrastem w tym przedziale cenowym nie znajdziesz lepszego telewizora.
Kliknij na link nizej,cx680 ma duzo bardzo dobrych komentarzy na avforums.cx680 na poziomie plazmy panasonica gt50.

http://www.hdtv.com.pl/forum/1213231-post10.html

Jeszcze jedno panel w tym telewizorze czyli cx680 ma 100 hz tak podaje zachodni serwis ktory testuje telewizory .

Drugi mniejszy telewizor to np tx-40cs520 .Dobre wyniki w testach i komentarze.CS-520 tez posiada wysoki kontrast.

http://www.whathifi.com/panasonic/tx-40cs520/review

Kilka dni temu nabyłem wymieniony model i postanowiłem, że napiszę kila słów dla rozważających zakup.Mam go od soboty więc nie długo,ale wystarczająco żeby się na nim poznać i coś powiedzieć.
Na wyglądzie się nie skupiam bo nie kupuje tv jako mebel chociaż nie ukrywam, że prezentuje się bardzo dobrze.
Jakość wykonania na świetnym poziomie,nic nie trzeszczy nie skrzypi, idealnie spasowane i cholernie lekkie :).Chyba podstawka cięższa od samego telewizora.
W sklepie stał przy nowym soniaczu z tego roku kdl40w705c więc mogłem sobie porównać bynajmniej w warunkach sklepowych.Dla mnie różnicy nie było.Wiadomo kwestia ustawień i soniakiem nie bawiłem się tak długo.Zdecydowałem się na Panasonica i nie żałuję.
Najważniejsze czyli obraz jest bardzo płynny,dobrze odwzorowuje kolory i ma sporo opcji ustawiania go. Głównych opcji mamy takich ogólnych ustawiania obrazu mamy 5 a resztę dostrajamy sobie według uznania.Ładna czerń, dobre doświetlenie matrycy i odwzorowanie barw.Co ważne matryca dobrze chłonie światło dnia codziennego bo u mnie tv stoi przy oknie i w słoneczne dni komfortowo daje się oglądać bez większej różnicy czy jest to noc czy dzień także dla mnie na plus.
Smart działa ani szybko ani wolno.Tu akurat mi na szybkości nie zależy specjalnie, ważne ze jest to system prosty i spełniający swoją funkcje.Oczywiscie mamy aplikacje panasonica na smartfony z której korzystam i działa lepiej niż pilot :).Jak już przy pilocie jestem to jest prosty,czasami trzeba coś 2 razy wcisnać,ale to chyba jak w każdym pilocie.
Co istotne tv odtwarza najpopularniejsze formaty takie jak avi,mkv itp nawet m2ts którego nie ma w oficjalnej specyfikacji.Ma się wrażenie, że co mu nie podepniemy do odtworzy,Ja oglądam filmy z pendrivea.Odtwarza pliki dual lub multiaudio.Z napisami do filmów nie ma problemów pod warunkiem, że są w formacie srt,ale to zadna wada bo jest pełnego konweterów online gdzie w kilka sekund zmieniamy txt na srt.A txt w ogole nie czyta.
Po całym dniu katowania dziada filmami fullhd w 60FPS nie stwierdziłem żadnego przegrzewania się i z tyłu telewizora nie czuć żadnych zmian temperatur i niech tak zostanie bo przegrzewanie to największa bolączka współczesnych telewizorów.
Wybaczcie, że nie ma w mojej wypowiedzi technicznych terminów, ale jestem laikiem i z takiej perspektywy oceniam ten telewizor.
Największa wada to jedno wejście usb...lepiej nie myśleć co jak się spieprzy :)
 
Ostatnia edycja:

krv

New member
Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie czy TX-50CX700E różni sie od 670.680 tylko tym że ma 3d oraz możliwość nagrywania filmów na usb?
 

digitalus

Banned
Cx700 ma czytnik kart pamieci sd a cx680 nie ma czytnika. Karty pamieci sd nie sa zbyt popularne w telewizorach . Bardziej popularny jest pendrive lub przenosny dysk twardy czyli mozliwosc podlaczenia do gniazda usb. W cx680 jest wejscie usb.
Funkcje smart tv takie same w cx680 i cx700.
 
Do góry