TV do 3500 (LED, Plasma)

inuictus

Member
Witam serdecznie,

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5x5
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2+2 (dzieci) - filmy oglądamy we dwoje
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać (z możliwością powieszenia)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? na tv słońce nie pada w ogóle, ewentualnie są rolety zaciemniające w 100%
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LCD Samsung LE32C650
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? internet, możliwość oglądania filmów z dysków zewnętrznych (mkv),
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? UPC (cyfrowo + kilkanaście kanałów HD)
10.Jakie urządzenia ? kino domowe, dekoder od UPC
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ~10 (obecnie żona siedzi z dzieckiem w domu więc zazwyczaj tv jest włączony - bajki/muzyka)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? ciężko powiedzieć
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? ja oglądam mecze, filmy, żona natomiast seriale, filmy + dzieci bajki
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? sporadycznie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, Panasonic
17.Preferencje co do wielkości ? 47-51"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? ciężko powiedzieć (z obecnego jestem zadowolony)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? raczej aktywne (ale nie jest to wyznacznikiem)


A więc tak, przymierzam się do zmiany telewizora na coś większego, niestety budżet nie jest taki który by pozwolił na zakup czegoś super (np. Sony KDL-46HX850), w związku z tym mam kilka propozycji w moim przedziale cenowym, co o nich sądzicie i dlaczego? Z góry dziękuję za opinie.

Wszystkie ceny są z jednego sklepu (RTV)

- Samsung PS51E550 - 3499 zł - mocno się zastanawiam nad tym modelem z racji 51" + 2 par okularów w zestawie
- Panasonic TX-L47ET5E - 3890 zł - niestety tutaj cena nie mieści się w moich założeniach
- Toshiba 46TL838 - 3299 zł
- Toshiba 46TL933 - 3449 zł
 

inuictus

Member
Kiki, czy jest możliwość jakoś podejrzenia testu tego Samsunga PS60E550 - niestety nie mam pełnej aktywacji konta. Ewentualnie czy jest możliwość wykupienia abonamentu poprzez płatność sms?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Smsy są za drogie ( chociaż pracujemy nad tym).
Musisz dobrze przemyśleć sprawę - ale u Ciebie wskazanie jest na Panasonica 47ET5
 

inuictus

Member
Już wykupiłem dostęp roczny, tak więc jestem po przeczytaniu testu PS60E550 który moim zdaniem (w swojej cenie) wypadł bardzo pozytywnie.

Czy możesz podać jakieś argumenty za tym że Panas będzie lepszym wyborem? Wczoraj byłem w sklepie, ale nie udało mi się zobaczyć na żywo tego Samsunga.

Czy argument 4" więcej, niższej ceny, 2 par okularów w zestawie jest nie wystarczający żeby wybrać Samsunga? :)
 
Do góry