TV do ~3200zł 47-50

Maiki-_

New member
No to z tych czterech modeli, który polecacie najbardziej? :) Ten Ambilight w Philipsie jest fajnym dodatkiem, ale z kolei Android podobno jest o wiele gorszy.
 

Maiki-_

New member
Dobra w 90% zdecydowałem się na
Philips 50PFH6550
Sony 50W755
Sony 50W809

Tylko nie wiem na który model się zdecydować. Z Sony raczej wziąłbym W755 bo ma te same parametry co w809, a 3D nie potrzebuje, aż tak bardzo
 
Ostatnia edycja:

Maiki-_

New member
W ten weekend muszę się zastanowić co wybrać SONY W755/W809 czy Philips PFH6550. Gdyby nie ten Ambilight to wziąłbym Sony od razu, a tak mam dylemat. Tylko też znowu dużo osób narzeka na Androida w Philipsie (podobno Sony ma go lepiej dopracowanego).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mało korzystam z Androida w telewizorze bo mam go Galaxy.
Zrzucam na ekran co chcę i kiedy chcę i wszystko śmiga aż miło.
 

Sugar_beet

New member
Cokolwiek bys nie wybral zapewnij sobie mozliwosc zwrotu i tyle. Jak ci nie bedzie pasowal to wymienisz i tyle. Co z tego ze ja wybralem dla siebie sony skoro oddalem dwie sztuki ze wzgledu na clouding
 

MaXeN84

New member
Pod kątem stabilności smarta/multimediów pewniejszy niż Philips czy Sony na Androidze, ale niestety matryca 50Hz, a jak sam pisałeś o oglądaniu "akcja, sport" to lepiej poszukać czegoś z matrycą 100Hz, a co za tym idzie lepszą płynnością (innych matryc obecnie już nie masz niż 50 i 100Hz, a reszta to sam marketing), np. w Twoim budżecie: Samsungi 50H6400 (model z 2014r., ale bardzo udany z 2 pilotami i nawet 3D i okularami) czy 50J6200 (z 2015r. w MM od dziś na promocji za 2399zł jak jeszcze dorwiesz) i LG 50LF652V (tylko Tobie raczej nie potrzebny TV na matrycy typu IPS, jak dobierzesz wieszak z regulacją kątów) i to tyle z modeli w rozdzielczości FHD, a z 4K zostaje przy 100Hz matrycy TCL 50S7806 (tylko ma tandetni pilot, ale na szczęście można także sterować aplikacją ze smartfona)
 

Maiki-_

New member
Matryca VA raczej bo nie będę oglądał TV z kąta tylko na wprost będę oglądał. No właśnie do tej ceny w 4K z matryca 100Hz nic nie znajdę tylko same 60Hz, dlatego pozostaję mi chuba tylko ten Sony w755/809 bo Samsung jakoś mnie nie przekonuje.
 

MaXeN84

New member
Między tymi modelami Sony to tylko różnica w dołożonym 3D na korzyść 809 jak dobrze pamiętam i pamięć mnie jeszcze o tej porze nie zawodzi. Model 755 to najlepszy FHD z Sony pod kątem niskiego input-laga jak byś chciał podłączać kompa czy konsolę do grania. Samsungi i LG mają pewniejszy i stabilniejszego smarta od Andka w Sony, któremu zdarza się konieczność resetowania przez wyciąganie wtyczki z gniazdka - taki teścik na cierpliwość. Oczywiście modele które podałem z Samsunga, łącznie z TCL-em są na matrycy 100Hz. Grunt to poznać dane zalety i wady konkretnego modelu, to później po zakupie nie będzie rozczarowania a same superlatywy, chociaż nawet OLED-y nie gwarantują 100% zadowolenia niestety... Nie ma idealnego TV. Gdybyśmy tak mieli dobrej klasy nadawanie sygnału w PL może byłoby co innego... A tak producentom zostaje się ściganie na cyferki, które nie wiadomo czy TV dożyje swoją żywotnością... ;) Dobrej technologicznie nocy.
 

Maiki-_

New member
Mętlik w głowie jak bym tak pozostał. Hmm... fakt dość dużo sportu oglądam (piłka nożna, itp) tak więc 100Hz matryca na pewno. Tylko zależy też mi na Kodi i tu pozostają mi 3 opcje:

-kupić telewizor z AndroidTv
-kupić telewizor bez Androida + podłączony laptop z Kodi
-kupić telewizor bez Androida + dokupić przystawkę Android Box, tylko nie wiem teraz ile musiałbym dać za w miarę dobrego Boxa, żeby Kodi grało na nim
 

Maiki-_

New member
Chyba pozostane przy Sony 50W809 bo dzisiaj gościu powiedział mi, że w tej kwocie jaka chce przeznaczyć na TV i 50 cali to tylko FHD, UHD dopiero w cenie 5k bo tam już są lepsze procesory. Tylko szkoda, że nie ma w Sony funkcji Timeshift i tego nagrywania.
 

Maiki-_

New member
W Media Markt jest Samsung 50j6200 za 2400zł. Nie wiem czy się na niego nie skuszę. FHD na matrycy 100/120Hz i do tego bym zakupił przystawke Android Boxa głównie dla Kodi. Dobry pomysł ?
 

nowy57

Member
panowie z tych typów i jedno zdanie dlaczego: LG 50LF652V , SAMSUNG UE48H6400 , telewizor ma słuzyc do ogladania filmów/bajek + konsola / dziekuje .
 
Ostatnia edycja:

MaXeN84

New member
W Media Markt jest Samsung 50j6200 za 2400zł. Nie wiem czy się na niego nie skuszę. FHD na matrycy 100/120Hz i do tego bym zakupił przystawke Android Boxa głównie dla Kodi. Dobry pomysł ?
Jak jeszcze mają to nie ma na co czekać w takiej cenie, bo nawet w sklepach internetowych masz jakieś 500zł więcej - matryca najważniejsza, smart też stabilny - warto tylko dokupić jakąś małą klawiaturkę bezprzewodową do obsługi smarta.

PANASONIC UE48H6400 ,
48H6400 to Samsung, a nie Panasonic - bardzo udany model i bogato wyposażony - ciężko o coś lepszego w tej cenie.
 
Do góry