TV do 3000zł, 48 - 55 cali

Caroolioos

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Ok 18m kw.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Ok 2 - 3 m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Na chwilę obecną 2.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Przodem oraz bokiem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać, wisieć.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce nie będzie problemem. Rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 42ld565
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Obraz. Dźwięk nie koniecznie mam kino domowe. Dodatki jak Smart TV, Android(?), dobrej jakości oraz rozbudowane funkcje Wi-Fi.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? W tv mało co oglądam. Matroska, blue-ray, Xbox oraz gry na PC AC:Unity etc.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeśli będzie odpowiednio rozbudowane funkcje internetowe oraz pilot to pewnie tak
15.Czy zamierzasz grać w gry ? Yep.
16.Preferencje co do marki ? Pewnie samsung za smarta. Ale liczę na inne ciekawe propozycje.
17.Preferencje co do wielkości ? 48-55 cali.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Lagi:p Jakość obrazów w niektórych TV. Zbyt mało dostępnych gniazd wyj - wej. Piloty, wole sterowanie myślami:)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Różnie.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Maks do 3200 - 3300. Chociaż wolałbym pozostać przy 3000.
21.Czy telewizor ma mieć 3D ? Niekoniecznie. Pewnie nie będę z tego korzystał.


Witam

Jestem na etapie kupna nowego TV do pokoju a w późniejszym terminie nowego domu.
Tak więc pewne będzie stał w salonie o troszkę większych wymiarach jak 18m2. Planuję obecnie kupić już TV na kilka lat. Lubię gdy TV ma jakieś dodatki typu Smart TV łączenie z telefonem laptopem w jednej sieci tryb udostępniania etc. Liczyłęm na model 55ES7000 jednak teraz zauważyłem że to już 3 letni dziadzio. Co bycie z nowszych modeli polecili? W tej kwocie pewnie dobre 55 cali odpada.

No nie wiem co mam jeszcze dodać. Pytajcie. Pozdrawiam.
 

Caroolioos

New member
Witam zakupiłem model 49ub820v jednak mam mały problem.

Co na to poradzić? Przy podpinaniu TV poprzez kabel HDMI do laptopa nie mam dźwięku w TV tylko leci dalej z laptopa. Próbowałem już reinstalacji sterowników karty dźwiękowej oraz graficzne. Po prostu nie mogę ustawić w opcjach tego jako domyślny dźwięk HD. Jakieś podpowiedzi?

TV to 49UB820V laptop to Asus g551JM
 

firekage

New member
Bez reklam
Musisz ustawić tak, aby dźwięk leciał po hdmi. Wybierz więc wyjście, w windowsie, które daje dźwięk po hdmi - domyślnie powinno pójść***przez nvidię.
 

Caroolioos

New member
Musisz ustawić tak, aby dźwięk leciał po hdmi. Wybierz więc wyjście, w windowsie, które daje dźwięk po hdmi - domyślnie powinno pójść***przez nvidię.


Dodałbym linka ale niestety za mało postów. Niestety nie dało się ustawić domyślnie dźwięk poprzez HDMI. Odinstalowałem wszystkie sterowniki grafy i dźwięku i na nowo zainstalowałem nowe podziałało. Temat do zamknięcia.
 
Do góry