TV do 3000 zł, wymiana Philipsa PUS7334

Anarch

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 2,20m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Najczęściej jedna, okazjonalnie dwie
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce do pokoju wpada do południa, telewizor będzie użytkowany głównie wieczorem i nocą
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stary Samsung 40 cali, sprzed około 10 lat, obecnie Philips PUS7334, ale będę zwracać
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Najlepszy obraz w tej półce cenowej, aplikacje netflix, hbo go, mile widziany twitch tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? NC+, treści z netflixa 4k i hbo go, w przyszłości konsola nowej generacji
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder NC+, PS4, komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Różnie, czasami 2h dziennie, czasami 6h dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie wiedziałem, że takie w ogóle są
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, hbo go, wszelkiego rodzaju kanały z nc+, piłka nożna, hokej
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak, okazjonalnie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola ? Konsola, ale nie jakoś bardzo dużo
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Popołudnia, częściej wieczory i noce
17. Preferencje co do wielkości? 50-55 cali. Tu mam problem, nie wiem, czy 55 cali, to nie jest jednak za dużo
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Szum, spadki płynności obrazu, smużenie, ogólnie wszystko to, co negatywnie wpływa na jakość obrazu
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 zł
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej tak, chyba, że ustawienia znajdę w internecie

Witam. Kupiłem telewizor 55 cali Phillips PUS7334. Używam go od 6 dni, ale każdego dnia mam coraz większe wątpliwości. Po pierwsze telewizor oglądam z odległości około 2,20 m i mam wrażenie, że 55 cali, to za dużo, bo bardzo szybko zaczynają boleć mnie oczy. Obraz jest bardzo jasny i nawet majstrowanie w ustawieniach niewiele daje, bo im niższa jasność tym gorszy kontrast i ostatecznie jakość obrazu spada. Ambilight jarał mnie przez dwa dni, a teraz zaczyna trochę irytować, bo nie dość, że tv sam w sobie jest jasny, to przez ambilight jest w pokoju jeszcze jaśniej i trochę to rozprasza uwagę. Dodatkowo na tym Philipsie dostrzegam szum i tak jakby lekkie spadki płynności, widoczne od czasu do czasu, gdy osoby na ekranie się poruszają, najbardziej widoczne na zbliżeniach.

Nie wiem, czy problemem w przypadku tego Philipsa jest wielkość, ogólna jasność ekranu, czy ambilight, ale po prostu bolą mnie oczy.

Dlatego szukam czegoś innego. Telewizor ma służyć głównie do netflixa, HBO go, nc+ i konsoli. Zależy mi na jakości obrazu, żyleta w cenie do 3000 zł. Aplikacje netflix i HBO go. Mile widziany twitch tv. No i pytanie, czy inna marka 55 cali (bez udziwnień typu ambilight) czy jednak 50 cali?

Muszę wybrać raz a porządnie, bo nie będę mieć drugiej możliwości zwrotu, dlatego wszelkie rady mile widziane.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kriswas

Member
Bez reklam
Witam świątecznie i nie mogę się powstrzymać od komentarza. Posiadam ten model w wersji 43" i po 2 miesiącach stwierdzam, że był to dobry wybór. Świadczy to tylko o tym, że wybór telewizora w tych czasach to bardzo, ale to bardzo subiektywny wybór. Początkowo sam byłem nieco zawiedziony jakością obrazu, ale po tych miesiącach eksperymentowania z ustawieniami mam to co chciałem i jestem mega zadowolony. Sąsiad również chciał tak jak Ty oddawać TV ( wersja 55"), próbowaliśmy nawet moich ustawień, ale dopiero teraz, gdy sam pod siebie poustawiał wszystko, jest również zadowolony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz sięgnąć po bardzo dobre modele:
- LG 55SM8600
- TCL 55EC780
- Philips 55PUS8804
Masz je w programie "Piątka Loco" gdzie sam wybierasz ceny.
 
Do góry