TV do 3000 zl - 46-50 cali.

Kudkarol

New member
Witam,
jestem w trakcie szukania tv maksymalnie do 3000 zl. Rozmiar jaki biore pod uwagę to 46-50 cali. Poczytalem trochę forum ale wciąż nie jestem do końca przekonany co wybrać.
Najbardziej zależy mi na oglądaniu filmow wysokiej jakości z pendrivea czyli tv musi czytac formaty z kompa np. mkv itd.
Jeżeli chodzi o kablowke to ogolnie bardzo mało oglądam, glownie mecze piłkarskie, od czasu do czasu jakiś film, jakies programy typu discovery, travel itd.
Kolejna wazna rzecza, która chciałbym mieć w tv jest wifi glownie po to aby od czasu do czasu ogladac programy glownie podróżnicze na tvn player czy ipli itd.
TV w przyszłości będzie podlaczony również pod konsole.
Odleglosc od telewizora wynosic będzie koło 3-3.5 metra stad wielkość 46-50 będzie mi pasować.

Ojciec ma Samsunga UE40F6320 i myslalem o jego większej wersji czyli UE46F6320 jednak w podobnej cenie sa również UE48H6400 czy UE46F6770. Niektorzy polecają mi również Panasonic TX-L47ET60E ale jestem otwarty na inne propozycje. Nie jestem jakims wielkim fanem nowinek typu sterowanie głosowe, najbardziej zależy mi na jakości obrazu i tych funkcjach, które wymieniłem wyżej.

I jeszcze jedna rzecz. W Samsungu UE40F6320 ojca czasami jest takie nienaturalne przesuniecie obrazu, tak jakby lekkie przyspieszenie(glownie przy filmach Full HD i HD). Stad pytanie czy Tv już tam maja czy jest to jakas wada ?
Bylbym bardzo wdzięczny za jakas pomoc.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Amin32

New member
Ja mam takiego Philips 42PFH6309 Philips 42PFH6309 - SKAPIEC.pl z podświetlanymi tyłami. Powiem szczerze, że dowiedziałem się o tym dopiero gdy przyjechał do mnie do domu :)
Sam telewizor całkiem fajny z opcją wifi i smartTV - tyle tylko, że rzadko z tego korzystam z uwagi na to, że wolno to trochę działa.
 

BLACK_KNIGHT

New member
Kolego praktycznie każdy tv z natywnym 100hz posiada układ poprawiający ostrość i płynność ruchu a za wysokie ustawienie parametrów upłynniacza skutkuje między innymi podobnymi efektami jak opisałeś.Druga sprawa tv Samsunga jest na matrycy typu va jeśli nie przeszkadza ci aż tak bardzo spadek jakości obrazu pod kątem to nie wchodz w matryce typu ips bo będzie to duży krok wstecz względem kontrastu i czerni.Raczej zastanów się nad h6400 który jest lepszy od zeszłorocznej seri f lub as640.Et60 i tegoroczne as650,philips 7109,toshiba l7 to ipsy.Suche fakty są takie zeszłoroczna seria f6 ma kontrast natywny około 2500:1 a tegoroczna h6 3000-5000:1 natomiast ipsy 800:1.Niektórzy tu na forum łudzą się że da się to jakoś poprawić dopalaczami kontrastu,lokalnym wygaszaniem itp tyle tylko że zawsze jest to ze stratą jakości obrazu np czerń się zlewa,jasność pulsuje,poświaty itp.Na tej samej zasadzie jak bym ustawił na swojej w905 na va wszystko na max to pobiłbym kontrastem plazmę Panasonica.Nie robię tego bo mam wybór i widzę jak negatywnie na jakość obrazu wpływa ustawienie czegokolwiek powyżej low.Na tv z ips natomiast układy te są włączane na max z wiadomej przyczyny
 

Kudkarol

New member
Kiko poleciles mi ta Toshibe, ktora ma problemy z odtwarzaniem napisow w filmach a jako glowny punkt zaznaczylem, ze tv ma byc glownie do odtwarzania filmow z pena wiec jak Twoje propozycje maja sie do moich wymagan ? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mają się tak że Ci mają umiejętności wpisywania napisów radzą sobie z tym bez problemu.
 

psiaja

Member
Mam samsunga 46F6770.. "Menda" łyka wszystko co mu zapodam .. Nie za bardzo lubi dużych plików AVI (brak przewijania), ale 32GB pliki z 33Mb/s odtwarza bez zająknięcia ;)
Obraz HD jest ładny, czarny jest czarnym.. Na WiFi nie narzekam (łącze 20Mb/s) - oglądało się Prawo Agaty w HD bez zająknięcia..
Mógłby być lekko szybszy (reakcja na pilota - przełączanie kanałów, włączanie smart), ale i tak jest to sprinter w porównaniu do Philips'ów PFL6xxx/7xxx
Nie gram, nie będę miał konsoli, więc nie brałem tego pod uwagę przy zakupie.
Nie wiem o jakim przyspieszeniu piszesz (może chodzi o ustawienia Motion Plus), ale tego nie doświadczam (Motion wyłączony)

Jakbym szukał czegoś na zamianę, to z jeszcze lepszą matrycą VA (Samsung F7000 / Sony) - jeszcze lepszy kontrast / czerń, lepsza równomierność podświetlenia matrycy, chodź nie ma co narzekać ;)
 

Kudkarol

New member
Wybor prawdopodobnie padnie na Samsunga H6400 glownie ze względu na to, ze czyta wszystko co mu się zapoda z pendrivea z napisami i fajny oraz w miare szybki Smart tv. Zastanawiam się tylko czy brac 48 cali czy oplaca się doplacac do 50 cali.
Na placu boju procz tego Samsunga została jeszcze Toshiba 47L7453DG, która tak rekomenduje Kiki ale wciąż nie wiem jak tam jest z napisami. Jeżeli chodzi o sam format txt czy srt to nie problem sciagnac ale jeżeli wystepuje z tym jakiś grubszy problem to nie wiem czy jest sens ladowac się w taki tv i później wkurzac, ze czegos nie czyta...ale nie ukrywam, ze parametry ten tv ma dosyć kuszące i zapewne sam obraz i plynnosc będzie lepsza od H6400 a nie po to oglada się filmy w Full HD żeby tez być wrażliwym na punkcie jakości :) i bądź tu człowieku madry...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
podłącze sie poniekąd do tematu. za miesiąc też bede wymieniał tv i też coś w cenie do 3000zł. pisałem już z kikim i myśle cały czas o panasonie as650e a teraz trochę tych tematów poszło też z samsungiem h6400. ktoś ma porównanie co tak faktycznie by się sprawdziło lepiej? test panasona czytałem wydaje sie ciekawy. na moje warunki max 47-48' sporo filmów z penia trochę z odtwarzacza i płyty w 1080p a tak to NC+ i swojego używałem nieraz też jako odtwarzacza nieraz z dysku po usb muzyka ale to chyba nie jest problem dla obu tv prawda ?? podsumowując który z tych tv posłuży lepiej jako tv ''na codzień'' ??
 

firekage

New member
Bez reklam
Wybor prawdopodobnie padnie na Samsunga H6400 glownie ze względu na to, ze czyta wszystko co mu się zapoda z pendrivea z napisami i fajny oraz w miare szybki Smart tv. Zastanawiam się tylko czy brac 48 cali czy oplaca się doplacac do 50 cali.
Na placu boju procz tego Samsunga została jeszcze Toshiba 47L7453DG, która tak rekomenduje Kiki ale wciąż nie wiem jak tam jest z napisami. Jeżeli chodzi o sam format txt czy srt to nie problem sciagnac ale jeżeli wystepuje z tym jakiś grubszy problem to nie wiem czy jest sens ladowac się w taki tv i później wkurzac, ze czegos nie czyta...ale nie ukrywam, ze parametry ten tv ma dosyć kuszące i zapewne sam obraz i plynnosc będzie lepsza od H6400 a nie po to oglada się filmy w Full HD żeby tez być wrażliwym na punkcie jakości :) i bądź tu człowieku madry...

Z ciekawości - po czym wnioskujesz, że na Toshibie będziesz mieć bardziej płynny obraz? Samsung ma 120Hz matryce, 2 suwaki od "ulepszacza" po 10 poziomów...czego Toshiba nie ma w ogóle.
 

jacekcy

New member
Wybor prawdopodobnie padnie na Samsunga H6400 glownie ze względu na to, ze czyta wszystko co mu się zapoda z pendrivea z napisami i fajny oraz w miare szybki Smart tv. Zastanawiam się tylko czy brac 48 cali czy oplaca się doplacac do 50 cali.
Na placu boju procz tego Samsunga została jeszcze Toshiba 47L7453DG, która tak rekomenduje Kiki ale wciąż nie wiem jak tam jest z napisami. Jeżeli chodzi o sam format txt czy srt to nie problem sciagnac ale jeżeli wystepuje z tym jakiś grubszy problem to nie wiem czy jest sens ladowac się w taki tv i później wkurzac, ze czegos nie czyta...ale nie ukrywam, ze parametry ten tv ma dosyć kuszące i zapewne sam obraz i plynnosc będzie lepsza od H6400 a nie po to oglada się filmy w Full HD żeby tez być wrażliwym na punkcie jakości :) i bądź tu człowieku madry...
W 48 calowym TV masz matrycę od Samsunga, a w 50 calowym od CMO.
 
Ostatnia edycja:

Kudkarol

New member
Jacekcy czyli ktora lepsza bo nie ogarniam tematu z tymi matrycami ? :)

Bylem dzis w jednym sklepie i ogladalem oba modele ale oczywiscie sprzedawca musial wtracic swoje 3 grosze i zaproponowal mi Samsunga ue50hu6900 za 3699 zl. Jako, ze pierwszy raz widzialem go na oczy i nic o nim nie wiem nie zdecydowalem sie na zakup ale po wstepnych parametrach wygladal dosyc dobrze, pytanie czy warto doplacac do takiej rozdzielczosci skoro zadna telewizja jeszcze dlugo nie bedzie czegos takiego wyswietlac. Z drugiej strony robie sporo zdjec i zastanawiam sie jak fotki by wygladaly na sprzecie z taka rozdzielczoscia ? tak samo filmy z pena w Full Hd no i sygnal SD.
 

jacekcy

New member
Jacekcy czyli ktora lepsza bo nie ogarniam tematu z tymi matrycami ? :)

Bylem dzis w jednym sklepie i ogladalem oba modele ale oczywiscie sprzedawca musial wtracic swoje 3 grosze i zaproponowal mi Samsunga ue50hu6900 za 3699 zl. Jako, ze pierwszy raz widzialem go na oczy i nic o nim nie wiem nie zdecydowalem sie na zakup ale po wstepnych parametrach wygladal dosyc dobrze, pytanie czy warto doplacac do takiej rozdzielczosci skoro zadna telewizja jeszcze dlugo nie bedzie czegos takiego wyswietlac. Z drugiej strony robie sporo zdjec i zastanawiam sie jak fotki by wygladaly na sprzecie z taka rozdzielczoscia ? tak samo filmy z pena w Full Hd no i sygnal SD.

O tych matrycach wiem od niedawna i nawet nie przyglądałem się w sklepach czy gołym okiem jest jakaś wyraźna różnica w obrazie. Pewnie raczej ciężko będzie to wychwycić. Mam nawet ograniczone możliwości żeby spróbować coś więcej wyczytać na ten temat. Jestem na wczasach wysoko w górach, a jako że dziś leje, to mam chwilę czasu na forum. Na twoim miejscu zagadałbym do użytkownika o nicku tdx. Jest naprawdę dobry. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:

Kudkarol

New member
Dzieki wszystkim za pomoc.
Kupilem Samsunga 48H6400, caly dzien testuje i poki co jestem bardzo zadowolony. Funkcje, na ktorych mi bardzo zalezalo dzialaja tak jak chcialem.

Plusy :
- z pendriva łyka wszystko bez zadnych problemow
- jakosc filmow full hd z nosnikow rewelacja
- powiekszone napisy w filmach wzgledem modeli z poprzedniego roku
- aplikacje w smarcie dzialaja natychmiastowo, bez zajakniecia
- drugi pilot
- czerń jest czarna

Minusy :
- dzwiek moglby byc lepszy ale jak ktos ma zewnetrzne glosniki to problem wyelminowany
- tryb pilka nozna taki sobie, mecz lepiej sie oglada bez tego trybu a jak ktos ma kabel hdmi i puszcza mecze z internetu to bardzo fajna jakosc szczegolnie w hd po sopcascie
 
Do góry