tv do 3000 plus kino, pomozcie

olooo

New member
witam

nadeszla pora wyrzucic 25 letniego panasonica i czyms go zastapic, i tu prosze o rade bo chociaz mam jakies tam pojecie na ten temat to nie takie zeby samemu cos wybrac. tata zlecil mi wybor tv do okolo 3k oraz kina domowego za okolo powiedzmu 1000-1200 moze...
po pierwsze juz sam nie wiem czy plazma czy lcd,, sporo sie naczytalem ale dalej nie mam pojecia,

tv minimum 42", odleglosc ogladania bedzie mysle ze 3,5 metra... sygnal to kablowka "vectra" w ktorej jest opcja wykupienia kanalow hd, moze kiedys sie skusze na taki pakiet,,, tv ma sluzyc glownie do ogladania televizji z kablowki (rodzice), w moim przypadku mam zamiar ogladac tam wszystkie filmy i seriale ktore ogladalem do tej pory na kompie... takze zalezy mi zeby i divx ladnie wygladaly... co do naswietlenia pokoju to teraz jest dosc ciemno ale latem bedzie sporo promieni slonecznych padalo na monitor ktory bedzie ustawiony prostopadle do okien... niby sa zaluzje i zawsze mozna zaslonic ale trudno robic z pokoju ciemnice...

co do kina domowego to jak pisalem juz musi czytac mi divx i ogolnie filmy z pendriva... fajnie jak by udalo sie znalesc dobry zestaw z subłuferem..

napiszcie co moge kupic... ceny oczywiscie +- ale nie moge przesadzic

dzieki za kazda pomoc, mam nadzieje ze uda mi sie cos znalesc bo tata na cisnieniu i mnie ponagla ;]
 

olooo

New member
apeluje o jakakolwiek pomoc, musze cos wybrac bo innaczej to bede zmuszony ogladac televizor kupiony z przypadku bo tata cisnieniuje i chce isc cos kupic ;/ temat w domu kreci sie wokolo sony bravi i czegos z samsunga, ale jaki model ? ktos na pewno ma jakies typy... pomocy !
oczywiscie kino domowe rowniez musze dobrac.
 

skylla1

Member
Bez reklam
W cenie do 3tyś zł nie kupisz dobrego 42'' telewziora LCD. Albo więc pomysl o plazmie (Panasonic jakiś) albo zwiększ budżet. Wtedy pewnie ktoś chętnie ci pomoże. Poza tym czytaj inne wątki na forum - tu naprawdę było już sto identycznych pytań jak twoje.
 

olooo

New member
a co sadzicie o tych televizorach :
samsung le 40A 551 ? opcja tansza (to wogole 50 czy 100 hz ? )
samsung 40A 536
sony kdl 40v 4240 ? drozsza ?
kino domowe ? samsung ht 715 ?

typy ktore przywiozl tata z bratem po powrocie z galerii
 

olooo

New member
pamietam ze bylem w sklepei i przy telewizorze samsung le40A552 widnial napis 100 HZ ? takze jest to tv godbe kupna ? za cene okolo 2500 ?
sam juz nie wiem,..
nie da sie kupic w maire dobrego tv za 3k ? moze byc 40" ..
btw podobne sa ceny serii 552 oraz 656 ktora lepsza ?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
prawdopodobnie najczęściej będziesz oglądac sygnał SD ,więc kup lepiej plazme choćby hd ready np.panasonica -będziesz zadowolony
 

olooo

New member
czytam opinie urzytkownikow plazm i kazdy mowi ze lcd gorsze,, ze mieli lcd i nigdy wiecej, ze jakosc kanałow bedzie duzo lepsza na plazmie itd...
wszyscy chwala panasonica chociazby tansze modele jak TH-42PV80 P...
wiec tylko chcialbym wiedziec skad tyle zwolennikow lcd skoro plazmy sa lepsze ? czy zalezy to moze od przedzialu cenowego ? ja do 3k musze sie zmiscic, ale za ta cene moge kupic chociazby wyzej wymieniony samsung z serii 656 wiec juz nie wiem... ; /
to fakt ze glownie bede ogladal kablowke ale tez i filmy z dvd i divxy
... nigdy nie sadzilem ze wybor tv to taki problem,..
 

jaffa22

New member
jak w topiku

Wg mnie hd-ready na nasze czasy spokojnie starczy. Jak wynika z jakiegos raportu to nasze cyfrowe platformy ktore chwala sie ze nadaja w hd to w rzeczywistości to z hd ma nie wiele wspólnego. A zeby pooglądać w full hd to trzeba jakis fajny tunerek kupic a ceny to praktycznie powyżej 700 zł albo BR a cena takiego otwarzacza to tez ponad 700. I filmów mało.
 

olooo

New member
niech ktos z doswiadczeniem napisze krotko: samsung 40 " z serii 656 czy jakas plazma panasa do 3k ? jak co to jaka dokladnie... i dlaczego
no nie wiem jak mam przekonac tate ze plazma bedzie lepsza skoro sam nie wiem czy bedzie lepsza. wiekszosc kupuje jednak lcd a w sklepach to z lcd robia bostwo. kazdy sprzedawca mowi ze jak na warunki domowego odbioru z vectry lcd bedzie elpsze..
a jezeli padnie na lcd to 656 czy 551 ? oprocz tego ze pierwszy jest 50000 1 a drugi 10000 mnie jest jakas roznica ? warto dolozyc do 656 ?
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
olooo napisał:
niech ktos z doswiadczeniem napisze krotko: samsung 40 " z serii 656 czy jakas plazma panasa do 3k ? jak co to jaka dokladnie... i dlaczego
no nie wiem jak mam przekonac tate ze plazma bedzie lepsza skoro sam nie wiem czy bedzie lepsza. wiekszosc kupuje jednak lcd a w sklepach to z lcd robia bostwo. kazdy sprzedawca mowi ze jak na warunki domowego odbioru z vectry lcd bedzie elpsze..
a jezeli padnie na lcd to 656 czy 551 ? oprocz tego ze pierwszy jest 50000 1 a drugi 10000 mnie jest jakas roznica ? warto dolozyc do 656 ?

powiem ci tak-sam gdy miałem kupić tv ciężko myślałem i kombinowałem...
naczytałem sie....w końcu decyzja -lcd-no bo to full hd,mniej prądu itd. ale traf chciał spotkałem znajomego,okazało sie że ma w domu lcd panasonica i plazme(zero szału -jakieś lg to chyba było) więc pojechałem z nim sprawdzic organoleptycznie jak to wygląda w domu.plazma była 42 lcd 37 oba podłączone do tego samego sygnału-jakaś cyfrówka SD- na tej plazmie moze rewelacji nie było ale to lcd....-poprostu D R A M A T -obraz smużący jakby nie nadazał za ruchami kamery ,kolory jakieś przejaskrawione,nienaturalne,poprostu jedna wielka kicha! co prawda było to ponad 2 lata temu aczkolwiek tv oby dwa były nówki-gośc kupił tego panasa i po 2 miesiącach nie dał rady i kupił plazme!technologia oczywiście idzie do przodu ,ale mam okazje często widzieć obraz SD na lcd sony i wież mi naprawde dobry sygnał -angielska cyfrówka -ale dla mnie lcd jest w dalszym ciągu niedoprzyjęcia!
 

olooo

New member
dzieki za opinie i porady, po dluzszym zastanowieniu zamowilem plazme pasana th 42 PY8P na ktora ciagle czekam, jak przyjdzie napisze czy jestem zadowolonty z wyboru
pozdrawiam
 
Do góry