TV do 3.000zł

brosmario

New member
Witam, nie wiem czy jest sens tv z 3D przy internecie prędkości 1 Mb/s żeby z darmowych stron móc oglądać 3d filmy online. dlatego bardziej chodzi o zwykły dobrej jakości obrazu i funkcjonalności przeglądania internetu w telewizorze.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 - 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? najczęściej na wprost ale nie każdy będzie siedział na wprost jak w kinie :)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać, może w przyszłości wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? od tyły tv troszkę i prawej strony, ale mam rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? żaden
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? internet, z możliwością obsługi wielu serwisów z darmową tv, także cda.pl itd. przydałaby się funkcja nagrywania na dysk lub pendriver ale nie koniecznie :)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? hdmi, laptop, PS4
10 .Jakie urządzenia ? laptop. dysk usb
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, bajki.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, najczęściej na cda.pl alltube.tv zalukaj.pl czasem youtube.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej mało 5% średnio na dzień lub wcale.
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 50 - 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nieostrość, smużenie obrazu i blask na ekranie odbijającego się światła z pokoju.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? max 3000 ew. 200zł dołożę.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? jak się zepsuje, pewnie co 10 - 15 lat.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? prawie codziennie.
 

freesamen

New member
Sam jestem ciekaw co Ci forumowicze doradzą, ponieważ w podobne kryteriach poszukiwałbym TV dla siebie.
Też do 3000 zł też do 55" tylko w moim przypadku oglądanie byłoby z 3m.

Wg mnie najlepszy TV do 3000 zł 55" to Samsung UE55K5500
tylko to moje prywatne odczucia i chętnie posłucham reszty :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Do takich wymagań i odległości poszukałbym jeszcze Samsunga 60J6200
Jeśli większy niż 55" nie wejdzie (a odległość masz zacną), to poszukałbym czegoś z zeszłorocznych 55" ze 100hz matrycą, tj.
Sony 55W805/55W755, Panasonic 55CS630, Samsung 55J6200, LG 55LF652
W tym roku o porządne full hd już ciężko, bo większość jest na 50hz matrycach, a na UHD to ani odległość, ani wymagania nie pasują
 

brosmario

New member
55PUS6400 a ten philips jakie ma odświeżanie 100 czy 50hz?
bo szukam bardziej coś z androidem, więcej można aplikacji zainstalować z oglądaniem filmów.
4K z 100hz odświeżaniem chyba ciężko znaleźć do 3.300zł 55 cali
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy zakupie na dłużej niż 3-4 lata tylko są dwa modele :- Philips 55PUS6561 za 3350 zł z kalibracją i TCL 58S7806 za 3199 zł z kalibracją.
Na inne musisz dozbierać 1000-2000 zł .
 

brosmario

New member
Przy zakupie na dłużej niż 3-4 lata tylko są dwa modele :- Philips 55PUS6561 za 3350 zł z kalibracją i TCL 58S7806 za 3199 zł z kalibracją.
Na inne musisz dozbierać 1000-2000 zł .
dzięki.
tylko philips jest na systemie android.
co prawda 4K kiedyś za pare lat wejdzie w codziennie użycie, ale nie wiem czy warto jest już tyle płacić za 4K, jak jakość z fhd będzie tylko minimalnie lepsza jak jeszcze nie puszczają filmów w 4K czy sportu. Chyba że się mylę...?

a coś z 3D i z androidem jest do wyboru w tej cenie, godnego do jakości i funkcjonalności?
Póki co ten Sony 55W805 podoba mi się.
 
Ostatnia edycja:
Do góry