TV do 2500zł (pasujący do posiadanego kina domowego)

Vale-Tudo

New member
WItam Wszystkich forumowiczów, chciałbym kupić Telewizor lecz w ogole nie mam pojęcia co bedze lepsze plazma, lcd lub cokolwiek innego. Mam nadzieje, że pomożecie mi w dokonaniu właściwego wyboru. Posiadam już Kino domowe Samsung HT-D5550/EN (nie byłto wybór lecz na wygrana w pewnym konkursie) i mam nadzieje, że wybrany tv będzie ładnie współgrał z owym kinem.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor -- 4mX 3.5m (Tv na ściane 4m)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora -- ok 2.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem -- 1, 2 (impreza - 20 ;D)
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu -- głownie na wprost lecz przy większej liczbie osób również z boku.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć --- raczej stać lecz równie dobrze może wisieć jeżeli tak doradzicie.
6.Jak słońce świeci w pokoju -- z boku (są rolety więc to chyba nie problem?)
7.Jaki masz obecnie telewizor -- jakiś mega stary flatron czy co to tam jest.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał -- ? jak najwięcej ;D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora -- narazie analog, za jakiś czaś hd z kablówki bądź polsat
10.Jakie urządzenia -- laptop//kino domowe// za jakiś czas ps4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor - ok 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą -- nie mam pojęcia.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej -- sport, seriale, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie -- TAK
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? -- 30%
16.Preferencje co do marki - NIE (czy kino domowe z samsunga ma jakies znaczenie?)
17.Preferencje co do wielkości - min. 40
18.Co Cię denerwuje w telewizorach - w moim..wszystko.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień - 50/50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2000-2500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?//hmm myśle, że tak choć nie wiem czy to w pełni wykorzystam lecz jeżeli tak to nie mam zielonego pojęcia jakie.

Mam nadzieje, że mi pomożenie. Pozdrawiam!
 

Vale-Tudo

New member
a czy jest jakiś konkurent dla tego Panasonika, z którym szło by go porównać ? z góry dziekuje za kolejne podpowiedz i pomoc w wyborze. Pozdrawiam
 

Vale-Tudo

New member
.

co powiecie na takich konkurentów ?
\1.: Samsung UE46F61002. LG 47LA690S
3. LG 47LN575S
4. LG 50PH660S
5. PHILIPS 47PFL7606 AMBILIGHT
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bliską odległość , wiec jeśli ma być model 46-47" minimum to z extra płynnością i skalowaniem. Oporem jest wysokość nakładów finansowych.
Z dobrych, sprawdzonych masz Philips 46PFL 4508
 

Vale-Tudo

New member
Witam, wyłoniłem w końcu trzech faworytów
1. Panasonic 42ET60
2. Philips 46PFL 4508
3. Philips 47PFL 5008
nie będe ukrywał, że czym większy tym lepszy, czy z mare LG, Samsung, Sharp, sony, nie znajde już czegoś lepszego niż te 3 modele ? który wybrać ? w sobotę chce jechać po TV, pozdrawiam.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Tylko gwoli ścisłości:

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora -- narazie analog, za jakiś czaś hd z kablówki bądź polsat
10.Jakie urządzenia -- laptop//kino domowe// za jakiś czas ps4

Na ile jesteś świadom wyboru rozmiaru 47/50 cali do tego powyżej? Myślę o stanie obecnym (analog), nie to co planujesz - bo z planami to w życiu różnie bywa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz masz lepsze rozwiązania i to znacznie:
- Panasonic 47Et60 z matrycą natywna 100 Hz
- Philips 47PFL 5008 z ambilightem
- Sharp 50LE 752 z matrycą natywna 100 Hz
 

Vale-Tudo

New member
Witt, od dni jestem bez analoga, a jutro po szychcie jade zamowić polsacik wiec spokojnie ;)/// Kiki dzieki kolejny raz za zainteresowanie tematem
co do sharpa to sobie odpuszcze poczytałem troszke i jakoś mnie nie zaciekawił, Philips dalej w czołówce lecz kusi mnie również F6400 samsunga i LG 47LA660S
 

Vale-Tudo

New member
.

Witam decyzja zapadła! biorę samsunga UE46F6800 i teraz pytania (kupić mam zamiar w eurortvagd) na co powinienem zwrócić uwagę ? czytałem o różnych matrycach tych os samsunga jak i innych..lecz mam zamiar zażądać aby ten tv przyszedł na sklep Fabrycznie zapakowany aby uniknąć modelu powystawowego bądź oddanego przez jakiegos poprzedniego klienta - czy to dobry pomysł ? minusem pewnie bedzie to, ze predzej nie bede mial jak sprawdzić matrycy. i jak to robić w tym modelu czytałem jakiś temat o tym ale o starszych modelach i starszych, że tak to nazwie kodach i o tym jak je czytać. Pomoże ktoś ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź podświetlenie i skalowanie na sygnałach SD.
To wystarczy. Możesz zawsze poprosić o fabrycznie nowy , ale po kartonie nie poznasz gdy będzie inaczej.
 

Vale-Tudo

New member
temat podświetleniai skalowania na sygnałach SD nic z tego nie rozumiem aż wstyd sie przyznać musze sobie wygooglować i ogarnać temat, a jeżeli poprosze o fabrycznie zamknięty karton jest opcja aby był już predzej otwarty w sensie takim, ze tego nie rozpoznam ?
 

Vale-Tudo

New member
TV kupiony wszystko podłączone lecz obraz na niektórych kanałach nawet tych HD czasami tak jakby skacze wielkie kwadraciki obrazu na ekranie sie "ścinaja" no nie wiem jak to nazwać mam nadzieje, że ktoś zrozumi o co mi chodzi i wyjaśni dlaczego tak sie dzieje ? // aaa i w tej ochraniającej foli, na około ekranu, ta któa zabiezpiecza tą niby szklaną obramówkę lezała jedna luźna śrubka i nie wiem czy to problem czy to jakas zapasowa ?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żadnej śrubki być nie powinno.
Chyba że dostałeś telewizor po-reperacyjny.
Nie mają prawa skakać kwadraciki nawet na SD.

Dlatego w ofercie mojej miałeś modele które lepiej skalują obraz nawet przy słabym Bitrate. Obraz wówczas jest czysty i krystaliczny.
 

Vale-Tudo

New member
TV zażyczyłem oryginalnie zapakowany i tak wyglądał chodź nie potrafiłem znaleźć dokładnych informacji na co zwracać uwagę, opakowanie zaklejone przezroczystą szeroka taśmą, brak widocznych poprzednich zdarć taśmy, steropiany na swoim miejscu nie rozwalone, szklana obramowka zafoliowana (i w tej folii śrubka) na matrycy taka jakby pianka cienka, pilot zapakowany jak reszta, najchętniej wszedłbym w menu serwisowe ale nie mam zamiaru utracić gwarancji, bylem w rtv agd mowiono, ze nie ma sie co przejmować śrubką jeżeli inne są na miejscu, a dzwoniąć do samsunga mowili, ze mogło sie tak zażyć i nie powinienem się tym przejmować
 
Do góry