TV do 2500 zł

addicted2

New member
Witam,
Poprzednio szukałem TV do 1500 zł i byłem bardzo zadowolony z pomocy w wyborze uzyskanej na forum. Skończyło się na tym, że zakupiłem Panasonic TX-L39E6E (hdtv.com.pl/forum/lcd/101918-tv-do-1500-zl.html). Nadarzyła się jednakże okazja by kupić nowy TV już do 2500 zł. Wymagania takie same jak w poprzednim temacie. Jeżeli chodzi o to co bym chciał aby było lepsze w nowym TV względem 39E6E to skrycie liczę, że oprogramowanie będzie działać szybciej.

Liczę na szybką odpowiedź w formie listy porządnych modeli(do ceny 2500), którymi powinienem się zainteresować, dzięki czemu łatwiej będzie mi znaleźć najbardziej odpowiadający TV szukając o nich informacji, odrzucając na wstępie modele nieudane, bądź z kiepskim stosunkiem jakości/ceny. Co najwyżej później będę dopytywał o konkretne porównania, jeżeli miałbym wątpliwości.

Z góry dziękuje i pozdrawiam ;)

EDIT:
Czy tx-l42et60e ma to samo oprogramowanie jak 39E6E? Jeżeli tak to czy działa tak samo, czy może szybciej?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
System działa w obsłudze identycznie.
Skalowanie i płynność inna bo w ET 60 jest matryca 100Hz.
Kasa się zwiększyła brałbym zdecydowanie 42Et60 i jeszcze masz kalibrację gratis.
 

addicted2

New member
Ogólnie to zadowolony jestem dosyć z 39E6E, z jakości jak i oprogramowania więc myślę, że z 42ET60, również byłbym zadowolony. Pomimo powolności interfejsu to pod względem prostoty i funkcjonalności jest on bardzo dobry, a korzysta mi się z niego łatwiej i przyjemniej niż z oprogramowania Samsungów. Widzę, że ET60 można dostać już nawet za 2100zł, więc pytanie czy do ok. 2500(czy też za opłacalną dopłatą) nie dostanę nic lepszego?
 

theblock

New member
Tylko miej świadomość, że 42ET60 wyraźnie ustępuje 39E6E pod względem poziomu czerni i kontrastu (nie rozumiem dlaczego pomija się milczeniem tę ISTOTNĄ informację), więc to nie jest tak, że kupisz telewizor lepszy pod każdym względem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak wiesz jak działa E6 - to możesz spokojnie kupić większy ET60.
A już wjechały nowe modele 42AS500, 42 AS 600

Za dopłatą masz Toshiba 42L7453, Philips 42PFL 7109, Sony 42w829
 

addicted2

New member
Panasonic TX-42AS600E można kupić do 2,5k, czy jest to ta sama półka? Czy wiadomo już coś o ich jakości? Widzę, że mają już dwa rdzenie więc powinny chodzić płynniej. Czy one przypadkiem nie mają 50Hz? Jakie tv innych marek do 2500(+/-250zł) można również rozważyć?
 

addicted2

New member
Z tego co widzę to Toshiba 42L7453 i Philips 42PFL 7109 raczej niedostępne na rynku, a przynajmniej nie mogę znaleźć. A więc pytanie o Sony 42w829, czy warto dopłacić do niego te 700zł? Jak jest z jego systemem? Czy ma np. ipla, tvnplayer?

Co sądzicie o takim Samsung UE40F6770 czy może UE40H6200(nowszy?)? I jak się on ma do Panasonic'a czy Sony?
 
Ostatnia edycja:

addicted2

New member
Ogólnie wymagania jak tutaj poprzednio http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/101918-tv-do-1500-zl.html. Chociaż cena się zmienia do 2,5k(+/-250 jak ostatnio). No i sygnał, teraz będzie dekoder HD od JMDI zamiast zwykłej kablówki. Jednak głównie oglądam filmy HD więc telewizja ma małe znaczenie ze względu na to, że mało oglądam, a kobieta na TVN Style i tak różnicy nie zauważy :p

Byłem przed chwilą w Euro i tam akurat mają obok siebie wyżej wymienione przeze mnie modele Panasa i Samsunga i powiem, że dwa cale wizualnie wygląda na bardzo dużo. Niestety nie miałem czasu, żeby się pobawić chociażby menu(przerwa w pracy) a i jakość puszczonego materiału nie zachwycała.
 

czareknessel

New member
Cześć, nie będę zakładał nowego wątku, bo mam wymagania podobne do kolegi z tego wątku.
Zastanawiam się nad ET60, a AS600.
Oglądam dużo TV z NC+ wieczorem, więc AS600 jak znalazł, ale także sportu i filmów akcji, więc ET60 wysuwa się na prowadzenie.
Co mi doradzicie? Czym się różni AS500 od AS600? Oraz jeszcze jedno.. W teście AS600 nie znalazłem informacji o input lagu, bo wiadomo w ET60 możemu liczyć na 0ms, a że czasami korzystam z konsoli to tak samo jest to ważne.
 
Do góry