Tv do 2500 +/- 200zl 42-46 cali

aquas92

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma
być telewizor ? 4m x 4m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
3-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również
bokiem do ekranu? Prosto i nieco bokiem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna na poludnie, z lewej strony tv, ale to nie problem, bo zamontowane sa rolety.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung UE40F6400 i LG 42LG3000
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Smart tv, WiFi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do
telewizora ? telewizja nc+
10.Jakie urządzenia ? pendrive, laptop, w przyszlosci moze konsola do gier
11.Ile godzin dziennie ma pracować
telewizor ? 4-6
12.Preferujesz matrycę matową czy
błyszczącą ? Raczej matowa, ale to nie jest konieczne.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz
najczęściej ? Bardzo duzo sportu (glownie pilka nozna), filmy akcji i dokumentalne.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Raczej tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile
% dziennie? Na razie nie planuje.
16.Preferencje co do marki ? obojętnie
17.Preferencje co do wielkości ? 42-46cali.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne dzialanie smart tv, brak plynnosci obrazu, szczegolnie ogladajac pilke nozna.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz
zakup ? 2500 +/- 200zl
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to
jakie , pasywne czy aktywne ? moze w ogole nie miec 3d, dla mnie to zbedny bajer.
Na ta chwile upatrzylem sobie dwa modele Panasonica:
TX -L42ET60 E
TX -42AS650E
Chce ponownie zwrocic uwage, ze bardzo denerwuje mnie pikseloza obrazu przy bardziej ruchomych scenach. Moj Samsung ue40f6400 pomimo natywnych 100Hz ma z tym problemy, szczegolnie w czasie wyswietlania pilki noznej w czasie zblizen.
Jezeli powyzsze typy sie nie sprawdza to prosze o podanie innych modeli. Przepraszam za brak polskich znakow, pisze z telefonu.
 

aquas92

New member
Kwota wzrasta do 3000zl. Na placu boju pozostaja 47AS650 i 48AS640. Co wybrac majac na uwadze kilkaset zlotych mniej za AS640?
 

Alkor

New member
Bez reklam
A może jednak Samsung 48H6400 z dobrym upłynniaczem, jak w twoim 40F6400. Pikseloza raczej może być spowodowana słabą jakością sygnału (transmisje sportowe z nc+ bywają fatalne), wyjątkową czułością na słaby sygnał lub... włączonymi "ulepszaczami", bo układ poprawy ruchu w F6400 był oceniany bardzo dobrze - dodatkowo mamy do dyspozycji regulację efektu.
Odtwarzanie ruchu na AS640/650 również nie jest oceniane jako bezbłędne - idealny telewizor niestety jeszcze nie powstał.

A tak w ogóle przy twojej odległości 2.5 m zdecydowanie dorzuciłbym jeszcze 1000 zł ;) do Samsunga 55H6400 (~4000-4100 zł) - telewizor naprawdę trudny do pobicia w swojej kategorii, świetny kontrast 4500:1, całkiem dobre kolory w fabrycznym trybie Film (lepsze niż w serii Fxxxx), po kalibracji znakomite, dobry upłynniacz, skalowanie, bardzo sprawny, szybki Smart TV, praktycznie pełne wsparcie kodeków wideo. Tradycyjnie słabe są tylko kąty - bardzo dobrą jakość otrzymujemy w strefie 20-30°, czyli na wprost. Proponuję przeczytać ciekawy test na znanym, polskim "jasnym" forum hdtv.
Przyznam, że będąc dotąd zdecydowanym zwolennikiem plazm, chyba bym jakoś mógł przecierpieć z tym LED-em ;). Fakt, trochę odbiega ceną od pierwotnej kwoty, ale nie kupujesz chyba telewizora na 3-4 miesiące, a wrażenia na większym panelu 55" zupełnie nieporównywalne z modelami 47-48".

P.S.
Panasonic 47AS650 posiada matrycę IPS, co przekłada się na mniejszą degradację kolorów pod umiarkowanym kątem (powiedzmy do 45°) i tanie okulary 3D, ale moim zdaniem koszt tego wydaje się za wysoki - czerń w ciemnym pokoju jest po prostu szara, kontrast oscyluje w granicach zaledwie 800-1000:1.
I niech nikogo nie zmyli wyjątkowo tani i uciążliwy chwyt stosowany przez większość producentów w postaci wygaszania panelu do zera przy braku sygnału/czarnej tablicy.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rodzaje matryc LCD – którą wybrać?

Opublikowano: Listopad 30, 2012
Należy pamiętać o tym, że sercem każdego monitora jest matryca LCD. W zależności od konstrukcji, różnie będzie się kształtować jej charakterystyka barwna i zakres zastosowań.
W obecnej chwili na rynku są trzy rodzaje matryc LCD: TN – najpopularniejsza i najtańsza, ale delikatnie mówiąc „nie bez wad”. Technologia VA – to kompromis między ceną a jakością – matryce tego typu pozbawione są większości ułomności matrycy TN, a przy tym oferowane są zazwyczaj za „rozsądną” cenę. Najbardziej zaawansowaną konstrukcją jest matryca typu IPS. Matryce te stosowane są głównie w bardziej zaawansowanych konstrukcjach gdzie ważne jest poprawne odwzorowanie barw.
Matryca TN+FILM

Wyposażonych jest w nią około 90% obecnie produkowanych monitorów. Do zalet tego typu matryc można zaliczyć cenę i bardzo szybki czas reakcji. Jako wady należy wymienić bardzo słabe kąty widzenia zwłaszcza w pionie, brak stałości kolorów w czasie i jednorodności na całej powierzchni matrycy, raczej słabe przejścia tonalne i nierównomierność podświetlenia.
Monitory wyposażone w tego typu matryce przeznaczone są przede wszystkim dla osób korzystających z aplikacji biurowych (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne, Internet, itp.). Osoby zajmujące się grafiką czy edycją wideo nie będą zadowolone z zakupu monitora z matrycą TN! Również graczom zdecydowanie odradzamy zakup tego typu panelu. Nie tylko szybki czas reakcji jest dla nich ważny. W wielu grach istotne jest zauważenie detali, szczególnie w ciemnych partiach obrazu, a tego matryce TN z całą pewnością nie zagwarantują.
Matryca VA

Matryce klasy VA są najbardziej wszechstronne. Nie posiadają większości wad cechujących matryce TN, a dodatkowym atutem jest ich przystępna cena. Gracze powinni jednak zwrócić uwagę na czas reakcji, niestety w przypadku klasycznych matryc VA jest on bardzo długi. Dlatego, by monitor nadawał się do grania, zazwyczaj są one wspierane przez elektronikę monitora. W przypadku matryc EIZO jest to tak zwany układ „Overdrive”. Pytanie, czy monitor wyposażony w taką matrycę będzie nadawał się do edycji wideo i grafiki? Do edycji wideo jak najbardziej, jednak zaawansowane prace graficzne wymagają bardziej zaawansowanych możliwości.
Inżynierowie EIZO cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami, zwiększającymi możliwości matryc. Przykładowo, stosując opcję DUE zwiększono jednorodność kolorystyczną i wyrównano jasność na całej powierzchni panelu. 10-cio lub nawet 12-bitowa regulacja krzywej gamma daje płynne przejścia tonalne. Efektem tych prac było stworzenie monitorów serii „S” (S2243) i „SX” (SX2262) z możliwością sprzętowej kalibracji przy użyciu EIZO EasyPIX i dedykowanych do edycji foto i grafiki.
Matryca IPS

Ostatnią grupą matryc, które są obecnie dostępne na rynku są panele technologii IPS. Generalnie, do niedawna bardzo drogie, ostatnio wraz z wprowadzeniem nowych linii produkcyjnych paneli o proporcjach 16:9 cena ich znacząco spadła. Matryce tego typu cechują się bardzo szerokimi kątami widzenia w poziomie i pionie, mają równomierne podświetlenie oraz lepszą wierność odwzorowywanych kolorów. W połączeniu z układami sterującymi, które działają w oparciu o 12-bitowe wzorce barw i umożliwiają 16-bitowe przetwarzanie kolorów, a dodatkowo wspierane przez funkcję DUE, stanowią idealne rozwiązanie nawet dla najbardziej wymagających użytkowników, wykorzystujących je do profesjonalnych zastosowań.
Ostatnie miesiące, to coraz bardziej umacniający się trend wprowadzania na rynek nowych typów matryc IPS o proporcjach ekranu 16:9, w odróżnieniu od tych o proporcjach 16:10 i 4:3, bądź 5:4. To kolejny krok w upowszechnianiu się zaawansowanej technologii w bardziej przystępnych cenach.
Różnice w konstrukcji matryc LCD

Poniżej załączone są schematy poglądowe pokazujące działanie matryc. Można przyjąć, że każdy sub-piksel to tranzystor sterujący ułożeniem molekuły ciekłego kryształu. W matrycach klasy TN (Twisted Nematic) po przyłożeniu napięcia, następuje ich obrócenie i światło ze świetlówek nie przechodzi przez nie [pozycja (a)]. Gdy sygnał sterujący jest w pozycji „wyłączony”, molekuły układają się w taki sposób jak w pozycji (c), a światło z podświetlenia przechodzi bez problemu.
Następnym rodzajem matryc jest matryca VA (Vertical Aligment). Dzięki bardziej skomplikowanej budowie – jak widać na rysunku wielokierunkowemu ułożeniu molekuł ciekłego kryształu uzyskano matryce o dużo lepszych kątach widzenia niż matryce TN. I tu TRANZYSTOR steruje tak samo ruchem molekuł. Poprzez przyłożenie odpowiedniego napięcia sterujemy ułożeniem ich wewnątrz sub-piksela. Dla porządku należy dodać że na rynku występują matryce o nazwach PVA i MVA – działają one w taki sam sposób, różnica w nazwie bierze się stąd, że ich konstrukcję opracowywały różne firmy – i tak technologia PVA (patterned vertical alignment) należy do koncernu Samsung, natomiast MVA (multi-domain vertical alignment) do koncernów Au Optronics i Chi Mei Oprtonics.
Ostatnim rodzajem matryc do zastosowań najbardziej zaawansowanych jest matryca klasy IPS (in-plane switching). Matryca ta ma najlepsze kąty widzenia, charakteryzuje ją też stałość w czasie. Do wad tego typu paneli należy zaliczyć stosunkowo wysoką cenę oraz długi czas reakcji, który jest znacznie dłuższy niż w przypadku paneli TN i VA. Sposób jej działania pokazany jest na rysunku.
Należy jednak pamiętać, że nawet najwyższej jakości matryca nie wystarczy, aby monitor generował poprawnie obraz. Kluczem jest elektronika sterująca. Dlatego EIZO zatrudnia ponad 700 inżynierów, który pracują nad ulepszaniem poszczególnych elementów monitorów, m.in. nad rozwojem układów sterujących.




- jak widać specjaliści mają różne oceny matryc:
Rodzaje matryc LCD - którą wybrać?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Alkor koledze przeszkadza słaby upłynniacz w F6400 i mu proponujesz H6400? :D
Jeśli chcesz prawdziwie dobrej płynności obrazu to spójrz
Sony 50W805
Toshiba 47L7453
 

firekage

New member
Bez reklam
Alkor koledze przeszkadza słaby upłynniacz w F6400 i mu proponujesz H6400? :D
Jeśli chcesz prawdziwie dobrej płynności obrazu to spójrz
Sony 50W805
Toshiba 47L7453

Chcesz powiedzieć, że w obu Samsungach ruch nie jest płynny, pojawiają się szarpania i skoki? Nikt o tym nie pisał, jeden nawet zmienł Panasa AS640/650 na H6400 z tego powodu.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie mówię, ale jeśli dla kogoś F6400 jest za mało płynny, to przecież na H6400 będzie mieć to samo.
Koledze chodzi także o pikseloze, czyli element w którym samsung wypada przeciętnie - skalowanie. Tutaj Sony z xreality, czy Toshiba z cevo są zdecydowanie do przodu.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ogólnie to F6400 to nie H6400 nawet patrząc przez pryzmat samego podświetlenia matrycy...
Następnie można przeczytać iż założyciel tematu

Moj Samsung ue40f6400 pomimo natywnych 100Hz ma z tym problemy, szczegolnie w czasie wyswietlania pilki noznej w czasie zblizen.

Chyba wiadomo że na to skarżą się wszyscy bez względu na markę :D via temat o mundialu

W testach płynności z profesjonalnych benchmarków H6 wypada bardzo dobrze, idąc dalej czyli oceniając całościowo TV pod względem jakości generowanego obrazu (nie uwzględniając parametrów wynikających z rodzaju zastosowania matrycy) na pierwszym miejscu i tak staje Sony W829 (VA) bardzo dobrze wypada L7453 (IPS) niewiele ustępuje mu także właśnie H6 (VA)

187.jpg


Pamiętajcie że piszę o obróbce elektroniki....
Inną kwestią jest matryca i wynikające z niej korzyści (sam osobiście uważam że VA jest lepsze od IPS (kontrast ANSI, poziom czerni) bo to TV a nie monitor i moja ocena wynika właśnie z tego kontekstu)

Ostatnia sprawa to "ficzery" czyli dodatkowe możliwości czyli jak działa przeglądarka, filmy z USB dodatkowy kontent jaki mamy gdy decydujemy się na danego producenta....

Sumując to wszystko mamy w miarę obiektywną ocenę TV :D

A tak... :)
 

firekage

New member
Bez reklam
Swoją***drogą, 7453 od Tośki ma IPS? Nie zauważyłem by w ogóle o tym ktoś***pisał, a więc trochę dziwi mnie zachwyt nad jej czernią, skoro to IPS...
 

aquas92

New member
3 tys to max, wiec bede wybieral miedzy 48AS640 a tym Samsungiem 48H6400. I tak bede musial kupic jeszcze uchwyt tv i pobawic sie z multiroom nc+ po WiFi.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Czy taki żaden?
Znajdź tv który ma tyle i kosztuje podobnie :)
Full ledy z dużo większą liczbą stref od Sonego, czy moja starsza Tośka miały przy on/off ~5500:1.
 

tdx

New member
Bez reklam
Kontrast ANSI w tym TV to 695:1, kontrast ON/OFF to 7,000:1. Jak nie widzisz różnicy to za bardzo nie ma o czym rozmawiać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ta Toshiba ma bardzo dobrą czerń.
Czerń jest bardzo dobra a równość podświetlenia matrycy również. Mimo, że znajduje się tu osiem stref podświetlenia Led nie widać efektu haloo.

I wręcz przeciwnie - spokojnie o tym możemy rozmawiać.
 

tdx

New member
Bez reklam
spokojnie o tym możemy rozmawiać.

Do momentu aż nie skasujesz posta bo będzie "nieregulaminowy" ;)

image.php


Skoro czerń na poziomie 0,143 jest jak napisałeś "bardzo dobra" to zastanawia mnie co napiszesz o poziomie czerni 0,043, zapewne też jest bardzo dobra... A czerń w plazmie Panasa na poziomie 0.009 też jest "bardzo dobra"?

Co do zdjęć to też niczego dobrego Twoje zdjęcie nie pokazuje, a już na pewno nie czerń i właściwe kolory... Zdjęcie mojego monitora zrobione telefonem wypada lepiej
297.jpg


W Twojej ocenie nie ma żadnego punktu odniesienia, czerń dobra, kolory dobre, multimedia dobre, smart dobry :D
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy zabawie full ledem czerń spada poniżej 0.03. Kontrast ansi jest dobrym testem dla telewizorów bez strefowego podświetlenia - bo po co testować na czymś tv, skoro nie pokazuje on swojej głównej zalety?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet więcej - w klasie wielkości/ jakosci i cenowej to nr 1 na ryku.
Tylko on się mieści w klasie 2500 zł
Mimo próby podrywania opinii jego jakości Ci co kupili
są wbrew ciagłym atakiem przez znawców są bardzo zadowoleni. I niech tak zostanie.
 
Do góry