TV do 2400-2500 zł

jarekbach

New member
Szukam dobrego telewizora dla siebie. Zastanawiałem sie nad Modelami 3D Samsunga, LG, Phillipsa i Panasonica ale po konsultacji ze sprzedawcą zrezygnowalem z tej opcji.

W skrócie jaki to ma być TV:

- Preferowana Plazma ale dobrym LED'em nie pogardzę jeśli jego funkcje okażą sie atrakcyjne lub dorównaja obrazowi na plazmie)
- bez 3D
- ze smartem lub bez (tzn może byc ale nie musi
- 42-50 cali
- Full HD
- z świetnym obrazem i dźwiękiem (obraz jest bardzo ważny)
. Zależy mi na realistycznym i plynnym obrazie (stąd chće Plasmę choć dużo rzeczy przemawia za LED'ami.
- funkcja nagrywania/Pauzowania/TimeShift na USB (bardzo ważne)
- Funkcja odtwarzania pulpitu z komputera (jako drugi ekran) przez HDMI (bardzo ważne). Moja Karta to Radeon HD 4890 i ma wejscie na HDMI. Chodzi mi dokładnie o możliwość podłączenia Telewizora pod Komputer jako "drugi ekran", tak bym mógł odpalać filmy z poziomu PC i ogladać je na Telewizorze jako drugim pulpicie.
- Cena 1900-2400zł

Bardziej szczegółowa ankieta:

1. Odległość od ekranu? około 2-3 metra
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno po lewej stronie, mam rolety w razie czego
3. Jak duży jest pokój? 20 metrów kwadratowych
4. Preferowana technologia: Plasma, choć jak pisąlem LED też w ostateczności moze być
5. Jaki masz obecnie telewizor? Sony Trinitron 32 cale,
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy i seriale
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie, wieczór, noc
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Oglądam bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Nie znam się więc nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? Minimum 42" i wzwyż (46-50)
12. Preferowana marka? Panasonic, LG, ale jeśli ktos mi poleci inna marke lepszą od wymienionych to sie zastanowie.
13. Czego nie lubisz w telewizorach? bladych kolorów, ogólnie kiepskiego obrazu, źle dobranych kolorów, gdy się wieszają, albo gdy napisy nie dzialają (to jest szczególnie wkurzające)
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Pen Drive USB, , Dekoder Cyfry+, być może konsola PS2
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 95%% TV / 5% reszta
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost.
17. Czy ważne jest wifi? Nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem, raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? Niekoniecznie choć nie mam nic przeciwko
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Na VOD może się zdecyduje, z reszty raczej nie będę korzystać
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? Nie
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? na pewno HDMI x3-4, Konsola, komputer (jako drugi ekran), Dekoder Cyfry+
26. Jaki masz sygnał: Cyfra +
27. Ile programów HD? Nie wiem, kilkanaście ?
28. Ma stać czy wisieć? raczej stać
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej ci zależy ? Przede wszystkim, znakomity obraz, soczyste, naturalne kolory i dobry dźwięk. Bardzo ważne jest by TV posiadał funkcje Time Shift tak bym mógł pauzować, przewijać i wznawiać oglądane filmy. Inną ważną funkcja jest mozliwośc podłaczenia Telewizora pod Komputer jako "drugi ekran", tak bym mogl odpalac filmy z poziomu PC i ogladać je na Tekewizorze jako drugim pulpicie
31. Ile osób ogląda: Przeważnie 1 czasem 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~9-15h
33. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?wieczorami i w nocy
34. Jaka klasa cenowa ? 2000-2500 zł
 

jarekbach

New member
Znalazłem Panasonic 42ST50 za 2500 w MediaMarkt za 2500

On spełnil by moje wymagania ? Bo ST60 wydaje się być nieco za drogi...

A i mam pytanie. 42ST60 da się podłączyć pod PC ? Bo nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji... 42ST50 się da ale tam z kolei nie ma okularów w zestawie...

I na koniec jak to jest z żywotnością tych plazm od Panasonica ? Chcę by TV służyl mi CO NAJMNIEJ kilka lat i nie chciałbym by po kilku miesiącach, roku czy 2 lat zaczął się wypalać....
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale St60 kosztuje 200 zł drożej , ma lepsze wyposażenie, ma lepsze zabezpieczenie przed wypalaniem. Panasonic ma 100.000 godzin żywotności.
 

jarekbach

New member
Ok tylko wciąż nie odpowiedziałeś mi odniośnie podłączenia do PC. ST60 da się podpiąć czy nie ? Bo to jest dla mnie dość ważne...

A i nagrywają one na USB ? Bo z tego co widzę to chyba nie... a to tez dość ważne...
 

jarekbach

New member
Znalazłem aukcje na Allegro z 42ST60 za 2768 zł (razem z wysyłką) i w specyfikacji sprzętu gdy jest pytanie o zapis na USB/HDD jest kreska zamiast "Tak" więc mam wątpliwości co do tego nagrywania... Wiem że 42ST60E nie nagrywa ale to chyba inny model... Sorry, że się tak dopytuje ale chcę mieć 100% pewność i jasność co do tej kwestii.
 

Alkor

New member
Bez reklam
Niestety Panasoniki ST60 nie nagrywają na USB, potrafią to dopiero telewizory serii GT60 i VT60.
Mam nadzieję, że nie zrezygnujesz z kupna tej znakomitej plazmy tylko z tego powodu. Osobiście kupiłbym plazmę serii ST60 (najchętniej 55ST60), gdyby nie miała niczego oprócz ekranu - powiedzmy, pilot by się jednak przydał :wink:. Przewaga w jakości obrazu, kontraście, czerni nie tylko nad konkurencją z tego przedziału cenowego, lecz również dużo droższą, jest naprawdę spora.
Drobna wada dla zapalonych graczy - input lag wynosi solidne 75 ms. Znacznie mniejszy, rzędu 40 ms, mają drogie serie GT60/VT60.

Jeśli się nie mylę, to na PEN/HDD z USB można nagrywać tylko z wewnętrznego tunera DVB-T, a nagrania są kodowane - do oglądania wyłącznie na danym telewizorze. Do nagrywania z DVB-T możesz kupić tani, zewnętrzny tuner i nagrania będą widoczne np. na laptopie.

Co by nie mówić, 42ST60 wydaje się już nieco za mały, jak na dzisiejsze standardy. Zdecydowanie warto dorzucić 1000 zł i kupić Panasonika 50ST60 - z dystansu 2.0 - 2.5 m filmy HD będą wyglądać fantastycznie.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

jarekbach

New member
Alkor, dzięki za informację. Mi chodzi nie tyle o nagrywanie co o Time Shift i to tylko dla tunera DVB-T. Więc ST60 mają taką funkcję czy też nie ? Mam zewnętrzny tuner Cyfry+ na którym mogę nagrywać i pauzować. Nie da się tego odtworzyć na żadbym PC ale nie jest to przeze mnie wymagane.

Ponadto jeśli mają funkcje TimeShift/Pauzy to czy będę w stanie zapazuwać film na wbudowanym tunerze DVB-T i jednocześnie ogladać inny kanał z zewnetrznego tunera Cyfry+ ? I czy bedzie to działac w druga stronę (pauza na cyfrze przy jednoczesnym oglądaniu na tunerze DVB-T ?

Takie coś jest możliwe czy tez do tego trzeba dokupić zewnętrzny tuner DVB-T ?

Ponadto, możecie mi powiedzieć czym różni się model ST60 od ST60E ?

A i dorzucenie 1000 zł raczej nie wchodzi w grę.
 
Ostatnia edycja:

Kadajo

New member
Bez reklam
St60 i St60E to ten sam Tv. St60E to po prostu pelne oznaczenie dla Europy.

Sent from my GT-I9003
 
Do góry