TV do 2000 z

syncro

New member
Witam. Mam do wydania 2000 zł na TV. Wiem, że te pieniądze to półka budżetowa, ale nie wierzę, że nie uda się wyhaczyć czegoś w miarę sensownego. Chciałoby się podwoić budżet ale nie da rady. Chciałoby się wyrwać coś ponad 50 cali ale budżet pozwala jedynie na najmniejsze, przyzwoite jakościowo wyświetlacze, czyli 40-43 cale (32 nie liczę bo są stanowczo zbyt małe).

Na wstępie zaznaczę, że NIE zależy mi na smart TV i 3D. Jak TV będzie Smart to spoko, lecz nie jest to wyznacznik którym będę się kierował przy wyborze TV. 3D nie interesuje mnie kompletnie - nie będę oglądał.

Na czym mi zależy:

- Jak najlepsza czerń. TV oglądam tylko i wyłącznie wieczorami, raczej po zmroku (to akurat jest zależne od pory roku). Mam monitor Dell U2312HM na matrycy IPS, i nocne seanse na nim z uwagi na słabą czerń nie należą do przesadnie komfortowych, dlatego w TV, który będzie mi służył głównie do nocnego oglądania filmów, preferowałbym raczej matrycę VA która pod względem czerni wypada lepiej niż IPS

- Odtwarzanie filmów 1080p z pendriva USB z wysokim bitratem - żeby nie było problemów że nie odtwarza jakiegoś popularnego formatu np. .MKV, i żeby nie było problemów z odtwarzaniem napisów w popularnych formatach, np. .SRT czy .TXT

- Co oczywiste, dobre odwzorowanie kolorów.

Bardzo Was proszę o pomoc w wyborze TV :)
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam.
Temat poruszany wiele razy.Telewizor z wysokim kontrastem i dobrym poziomem czerni w korzystnej cenie to telewizor z panelem VA. Panasonic tx40cs520 ma wysoki kontrast , panel va i dobry poziom czerni.
Potwierdzenie w testach , na mniejszym ekranie czyli 40 calowym kanaly sd beda wygladac lepiej niz na 50 calowym.Bardzo dobra jakosc obrazu hd.Potwierdzenie w tescie nizej na drugiej stronie w pierwszym linku.Oczywiscie w panasonicu cs520 jest mozliwosc powiekszenia , zmiany koloru i polozenia napisow w czasie ogladania filmow z usb.

Panasonic TX-50CS520 review: Picture Quality | TechRadar

Panasonic TX-40CS520 review | What Hi-Fi?

Komentarz dotyczy cs520.

Telewizor w hd wyświetla super obraz, bardzo dobrej jakości. Nic nie smużny w szybkich scenach np. mecz czy film akcji. W ustawieniach należy koniecznie wyłączyć wszystkie "dopalacze" poprawiające jakość obrazu, bo tak naprawdę opcje te tylko pogarszają ostrość (obraz się rozmywa) . Należy wyłączyć funkcję "redukcja szumów" oraz funkcję korekty MPEG, a także opcję 16:9 overscan i wówczas telewizor nie ingeruje w jakość dostarczanego sygnału (SD lub HD) i obraz jest naprawdę świetnej jakości. Dodam jeszcze, że kolory są bardzo dobre (ani jaskrawe ani przebarwione, po prostu naturalne) - wystarczą ustawienia na trybie "normalny". Smart - działa szybka nie zacina się, przeglądarka internetowa obsługuje wszystkie strony. Youtube wyświetla się naprawdę w bardzo dobrej jakości - nie wiem na czym to polega, ale nawet słabej jakości filmiki z youtube są wyświetlane bardzo wyraźnie. Pilot jest mało funkcjonalny do obsługi smarta, ale można z telewizorem połączyć smartfona i obsługa jest wtedy genialnie prosta. Dźwięk jest bardzo dobrej jakości - można włączyć funkcję dźwięku dookolnego . Generalnie nie mam zastrzeżeń co do jakości dźwięku - czysty i wyraźny. Telewizor bardzo energooszczędny - pobiera tylko 30-35 W przy dużej jasności. Co do jasności, to telewizor posiada czujnik otoczenia i zmienia intensywność jasności telewizora w zależności od warunków oświetleniowych w pokoju. Funkcja ta faktycznie dobrze działa, bo w nocy nie razi mnie zbyt jasny obraz - jasność obrazu jest dobrze dobierana. Podświetlenie ekranu jest równomierne i nie zauważyłem żeby były gdzieś ciemne rogi, czy inne tego typu problemy jak w innych tv.Jakość wykonania oceniam na 5+. Mocna metalowa podstawa - telewizor stoi stabilnie, cieniutka rameczka wygląda bardzo elegancko. Jedyny minus jaki mogę wskazać to dosyć małe kąty widzenia - generalnie w mojej ocenie kąt widzenia to około 60 stopni - na pewno nie jest to 170 jak opisuje producent. Trzeba więc siedzieć albo na wprost albo trochę z boku. W dużym pokoju pewnie ten problem nie będzie zbyt widoczny, bo odległość od telewizora będzie większa.

drugi komentarz dotyczy 40 cs520

Napisał Zgedi
Kilka dni temu nabyłem wymieniony model i postanowiłem, że napiszę kila słów dla rozważających zakup.Mam go od soboty więc nie długo,ale wystarczająco żeby się na nim poznać i coś powiedzieć.
Na wyglądzie się nie skupiam bo nie kupuje tv jako mebel chociaż nie ukrywam, że prezentuje się bardzo dobrze.
Jakość wykonania na świetnym poziomie,nic nie trzeszczy nie skrzypi, idealnie spasowane i cholernie lekkie :).Chyba podstawka cięższa od samego telewizora.
W sklepie stał przy nowym soniaczu z tego roku kdl40w705c więc mogłem sobie porównać bynajmniej w warunkach sklepowych.Dla mnie różnicy nie było.Wiadomo kwestia ustawień i soniakiem nie bawiłem się tak długo.Zdecydowałem się na Panasonica i nie żałuję.
Najważniejsze czyli obraz jest bardzo płynny,dobrze odwzorowuje kolory i ma sporo opcji ustawiania go. Głównych opcji mamy takich ogólnych ustawiania obrazu mamy 5 a resztę dostrajamy sobie według uznania.Ładna czerń, dobre doświetlenie matrycy i odwzorowanie barw.Co ważne matryca dobrze chłonie światło dnia codziennego bo u mnie tv stoi przy oknie i w słoneczne dni komfortowo daje się oglądać bez większej różnicy czy jest to noc czy dzień także dla mnie na plus.
Smart działa ani szybko ani wolno.Tu akurat mi na szybkości nie zależy specjalnie, ważne ze jest to system prosty i spełniający swoją funkcje.Oczywiscie mamy aplikacje panasonica na smartfony z której korzystam i działa lepiej niż pilot :).Jak już przy pilocie jestem to jest prosty,czasami trzeba coś 2 razy wcisnać,ale to chyba jak w każdym pilocie.
Co istotne tv odtwarza najpopularniejsze formaty takie jak avi,mkv itp nawet m2ts którego nie ma w oficjalnej specyfikacji.Ma się wrażenie, że co mu nie podepniemy do odtworzy,Ja oglądam filmy z pendrivea.Odtwarza pliki dual lub multiaudio.Z napisami do filmów nie ma problemów pod warunkiem, że są w formacie srt,ale to zadna wada bo jest pełnego konweterów online gdzie w kilka sekund zmieniamy txt na srt.A txt w ogole nie czyta.
Po całym dniu katowania dziada filmami fullhd w 60FPS nie stwierdziłem żadnego przegrzewania się i z tyłu telewizora nie czuć żadnych zmian temperatur i niech tak zostanie bo przegrzewanie to największa bolączka współczesnych telewizorów.
Wybaczcie, że nie ma w mojej wypowiedzi technicznych terminów, ale jestem laikiem i z takiej perspektywy oceniam ten telewizor.
Największa wada to jedno wejście usb...lepiej nie myśleć co jak się spieprzy
 
Ostatnia edycja:

syncro

New member
A jak wypada ten TV w porównaniu z Samsungiem H6400 którego wszyscy polecają i Philipsem 40PFH5500 którego też zbiera fajne recenzje?
 

digitalus

Banned
Jesli masz zamiar kupic samsunga to tylko w takim sklepie w ktorym jest mozliwosc zwrotu telewizora. Jakosc produktu slaba.

Kliknij na likni nizej.

•• Samsung H6700 - problemy z serwisem - Interwencje Komputer Świata

cytat
Technicy podczas wizyt informują również, że nawet odpłatne czyszczenie matrycy pomoże tylko na kilka miesięcy, problem z czasem powróci

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga-105.html

samsung psuje sie szybko , zaprogramowany na samouszkodzenie.

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/122490-samsung-ue55j6200-dzwieki.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry