tv do 1700

zbychu555

New member
Witam,
proszę pomóżcie:

odległość od ekranu - 2,2m
jak słońce świeci w pokoju - okno od południa, ale nie przeszkadza
Jak duży jest pokój - 18 m2
jakie programy najczęściej oglądasz - sportowe, discovery, filmowe, HD z laptopa
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - dzień 40 % , noc 60 %
preferowana wielkość telewizora - 32 cale
preferowana marka - bez szczególnych upodobań
jakie urządzenia będą podłączone - laptop/pendrive z filmami
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 70%tv, 30%pozostałe
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - na wprost
telewizor ma mieć wifi - fajnie jakby miał, ale nie musi
ma czytać przez USB filmy - najlepiej, ale mogę z laptopa
ile programów HD - obecnie brak, ale docelowo kilka
ile godzin dziennie ma grać telewizor -ok. 4 - 6
ile osób zasiada przed telewizorem - 2
ma stać czy wisieć - ma stać na stoliku
jaka klasa cenowa -1500zł - 1700zł
 

zbychu555

New member
Dzięki. Najpierw właśnie myślałem o tym Sony, ale jak zmienili matrycę na AUO to czytałem, że kąty są słabiutkie niestety. Sharp też ma matrycę AUO, ale o kątach nie widziałem negatywnych opinii (ma kąty jak w Sony, czy lepsze?), więc skłaniałbym się ku Sharpowi najbardziej. Toshiba wydaje się z tej trójki dawać najlepszy obraz (przeczytane opinie), ale niestety jest trochę za droga.
 
Ostatnia edycja:

zbychu555

New member
Byłem dziś w Media Expert i był jedynie ten Sharp 32le320, ma słabe kąty tak jak przypuszczałem (ale w sumie większość czasu będę siedział na wprost TV, więc jakoś to by mogło być chyba). Uwagę zwróciłem jeszcze na Sony 32ex600, jakość obrazu podobna jak w Sharpie, a jednak kilka stówek w kieszeni:) Warto dokładać do tego Sharpa? Jeśli tak to dlaczego? Zastanawiam się też cały czas nad tym 32ex500, ale nie wiedziałem go jeszcze na żywo nigdzie, choć z kątami będzie pewnie jak w Sharpie, ale może przekona mnie on czymś innym.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli siedzisz na wprost to nie ma problemu z katami. Resztę znasz bo widziałeś.
 

zbychu555

New member
Zacząłem też zastanawiać się nad Toshibą XV733. Filmy usb nie są mi potrzebne - najważniejsza jest jakość obrazu. Czy ta Tośka będzie miała lepszy obraz od ex500?
 

zbychu555

New member
Temat ciągle aktualny, z tym, że przeniosłem się na 37 i zrezygnowałem z Sony i Sharpa (te wymienione modele). Teraz jestem skłonny jechać nawet dziś po Panasonica tx-l37e3e za 1999zł. Czy ten tv się nada? Wiem, że ma 50Hz i brak usb, ale co czytam o 100Hz to wielu to wyłącza, bo obraz staje się nienaturalny, więc po co mieć a i tak nie używać? Czy ten tv poradzi sobie dobrze z sygnałem z kablówki po scarcie? Jeśli nie to wymienie na dedoker hd, tam już będzie hdmi pewnie, a i czy wtedy obraz będzie ok? Dzięki za pomoc:)
 
Do góry