TV do 12 tys. zł

nagdob

Member
Bez reklam
Witam.
Zbliża się chwila do zakupu nowego TV. Ma być minimum 65 cali, ale jeśli cena 12 tys. zł pozwoliłaby na zakup 75 cali, to oczywiście większy.
Odległość od TV - 3,5m (na wprost) do powiedzmy 4,5m siedząc np. z boku (kąt patrzenia 45 stopni lub mniej).
Piszę w dziale Sony, bo dotychczas prawie wszystko mam Sony: 3 telewizory, kino domowe, kamera, aparat, więc kolejny TV mógłby też być Sony, lecz niekoniecznie.
TV nie ma służyć do grania na PS3,4, tylko do oglądania, właściwie wszystkiego: filmy fabularne, filmy przyrodnicze i dokumentalne (dużo takich), filmy własne, nagrane kamerą FHD (też dużo materiału), oczywiście sport (głównie piłka nożna, tenis, snooker, sporty zimowe).
Oczywiście 4K HDR to podstawa, zwłaszcza, że mam zamiar iść w tym kierunku (nowa kamera, aparat).

Wymagania myślę, że nie wygórowane, za tem proszę o podpowiedź jaki TV kupić?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To masz bardzo dobre modele :
- Philips 75PUS7101 za 12500 zł z kalibracją
- TCL 75C70 za 9999 zł z kalibracją i pakietem
- SOny 75Xe8596 za 11.500 zł

Ale masz też już kasę na Oledy 65" LG B7 i 65 LG c7.
Jak będziesz niebieski masz specjalne ceny i to z cash back i Netflixem.
 

nagdob

Member
Bez reklam
kiki.
Po dokładnej analizie umieszczenia TV w miejscu dla niego przeznaczonym okazało się, że jednak muszę iść w kierunku 65 cali. 75 cali po prostu zajął by mi prawie całą szerokość ścianki, a jej elementy estetyczne po prostu muszą być też widoczne.
Ale do tematu.
W tej sytuacji rzeczywiście wybór oleda LG65B7V mógłby być niezłym rozwiązaniem. Pozostaje temat dźwięku z TV. Czy jakość dźwięku z tego TV jest na tyle wystarczająca, że nie potrzeba by było kina domowego? I jak w ogóle na tle tego TV wypada dźwięk Sonego?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam.
Zbliża się chwila do zakupu nowego TV. Ma być minimum 65 cali, ale jeśli cena 12 tys. zł pozwoliłaby na zakup 75 cali, to oczywiście większy.
Odległość od TV - 3,5m (na wprost) do powiedzmy 4,5m siedząc np. z boku (kąt patrzenia 45 stopni lub mniej).
Piszę w dziale Sony, bo dotychczas prawie wszystko mam Sony: 3 telewizory, kino domowe, kamera, aparat, więc kolejny TV mógłby też być Sony, lecz niekoniecznie.
TV nie ma służyć do grania na PS3,4, tylko do oglądania, właściwie wszystkiego: filmy fabularne, filmy przyrodnicze i dokumentalne (dużo takich), filmy własne, nagrane kamerą FHD (też dużo materiału), oczywiście sport (głównie piłka nożna, tenis, snooker, sporty zimowe).
Oczywiście 4K HDR to podstawa, zwłaszcza, że mam zamiar iść w tym kierunku (nowa kamera, aparat).

Wymagania myślę, że nie wygórowane, za tem proszę o podpowiedź jaki TV kupić?



Jedna uwaga , jeśli oglądasz sporo czasu telewizję pod katem , a piszesz o 45 stopniach to
raczej telewizory na matrycy VA odpadają z uwagi na słabe katy i utratę koloru i kontrastu.
Więc pozostaje Ci dobry IPS - Czyli 75SJ955V LG Nano
lub 65 cali OLED też LG . Telewizory na matrycach VA gubią parametry obrazu już od 20-25 stopni
więc taki TV sprawdzi się głównie jak oglądasz na wprost Ekranu.
Na matrycy IPS tez był SONY 75XD8505 - ale ten LG 75SJ955V jest lepszy .
 
Do góry