TV dla STUDENTA

babo1

New member
Jestem studentem, z kolegami spędzamy sporo czasu na oglądaniu meczy, graniu na ps2, aktualnie chciałbym kupić nowy TV,

Oto moje warunki:


Odległość od ekranu – około 1,5-2 m
Jak słońce świeci w pokoju – okno od zachodu, telewizor mocno nasłoneczniony ale są rolety
Jak duży jest pokój - 4m x 7m
Jaki masz obecnie telewizor- CRT 21"
Preferowana technologia – LCD/LED
Jakie programy najczęściej oglądasz – Sport , sport filmy tvn24
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – raczej wieczorem
Preferowana wielkość telewizora – 37" chociaż akceptowalne są również 32,40'
Preferowana marka – myślałem o Toshiba 37xv733
Czego nie lubisz w telewizorach – słabego skalowania, smużenia przy szybkich akcjach
Jakie urządzenia będą podłączone – cyfra (narazie tuner sd z component) w niedalekiej przyszłości cyfra z tunerem hd,ps3, USB, komputer po hdmi
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń – 60% telewizja, pozostałe 40% ps3 komp,
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych – na wprost, ale często z kolegami oglądamy mecze wtedy katy są istotne
Telewizor ma mieć wifi - nie musi, niedaleko telewizora mam router wiec po kablu może być
Ma czytać przez USB filmy - niekoniecznie jeśli będzie DLNA
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć – component - tuner sd, komp ps3 tuner hd(przyszłościowo) - hdmi
Jaki masz sygnał – CYFRA
Ile godzin dziennie ma grać telewizor – 2 – 4 godziny
Ile osób zasiada przed telewizorem – najczęściej 2-3
Ma stać czy wisieć - stać
Jaka klasa cenowa - 2000 +max 300zł (poważny powód aby dopłacić)

Zastanawiam sie nad Toshiba xv733, choć rozważam jakiegoś LEDa 32' ze względów ekonomicznych (pobór prądu). Mam pytanie - czy po DLNA można puścić sygnał z SOPCASTA?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Gdybym ja byl na twoim miejscu studentem to bym wolal ostro pochulac z dziewczynami i pobalowac ze te kase, a nie przed tv z kumplami siedziec ;)
ok:
ekran mat lub pol mat: Sony ex500 ew. ww. Toska
 

babo1

New member
Poczytałem trochę o tej Toshibie - czy jest posra różnica w jakości obrazu ze względu na inne matryce w wersjach 32, 37, 40 cali? Gdzie znajdę najtaniej i najlepiej ten tv?
 
Do góry