TV dla rodzicow 40+ calli +/- 2000zł

Michaelred

New member
TV dla rodzicow 43+ cali +/- 2000zł

Witajcie :)
Szukam telewizora dla rodzicow, ktory bedzie sluzyl wylacznie do ogladania tego co leci w TV. Podlaczony do dekodera mediabox od UPC po hdmi. Telewizor FHD/4K obojetnie :) byle by ladnie skalowal obraz i mial naturalne kolory jak obecny SHARP 40LE540, ktorego polecil mi KIKI 3 lata temu i z wyboru jestem bardzo zadowolony caly czas( w tej klasie cenowej) :) Wymagania mam wiec praktycznie takie same tylko troche wiekszy ekran bo TV bedzie w wiekszym pokoju. Telewizja bedzie ogladana glownie wieczorami ale za dnia tez a jest to pokoj dosyc nasloneczniony. Do tej porty u siebie na testy mialem SHARP 40LE540 i TOSHIBA 40HL933. Toshibe odeslalem i zostal SHARP. Nie podobaly mi sie ustawienia fabryczne kolorow a majstrujac samemu nie moglem niczego ciekawego wydobyc z tego TV. Odbicia tez za dnia duzo bardziej widoczne byly na Toshibie niz na Sharpie. Majac na uwadze powyzsze prosilbym wiec o pomoc w nabyciu nowego TV.

Moja uwage przykul Philips 49puh4900/88. Ze wzgledu na to ze pozbawiony jest zbednych bajerow. Tylko na co mi w nim 4K? Nie odbije sie to na problemach ze skalowaniem?


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2.Jak daleko siedzimy(leżymy) od ekranu telewizora ? 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? dosyc spore naslonecznienie po poludniu.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sharp 40le540
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? ma miec dobry obraz
11. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Tuner mediabox od UPC po HDMI
10.Jakie urządzenia ? nic
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 6-8h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale z TV i filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? NIE
15.Czy zamierzasz grać w gry? NIE
16.Preferencje co do marki ? Preferuje Sharpa bo obecny model swieci kilkanascie godzin dziennie od 3 lat bez problemu :)
17.Preferencje co do wielkości ? 43-50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Zbyt jakskrawe kolory, " czerwone gęby" ogolnie sztuczny obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Mniej więcej po równo.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do 2200zł.
21.Czy potrzebujesz 3d ? Nie
22.Czy potrzebujesz smart tv ? NIE
23.Czy potrzebujesz wifi ? NIE
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? NIE
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? NIE
27. Na czym najbardziej Ci zależy: Przede wszystkim na jakości obrazu i naturalnych kolorach.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb:
- Philips 49PUH4900
- Philips 50PFH6400
- Hitachi 42HZT66
- JVC48V750
- Panasonic 49DS500
 

Michaelred

New member
Philips 49PUH4900 juz u mnie swieci :) W sumie to jestem pozytywnie nawet zaskoczony. Faktycznie radzi sobie ze skalowaniem i nawet slabsze kanaly wygladaja calkiem fajnie. Zadnej pikselozy itp ! Ustawienia fabryczne maja nawet znosne kolory, wiadomo do idealu brakuje ale oczy nie krwawia :p da rade ogladac out of box. Troche gorzej prezentuje sie moim zdaniem czern ale moze to byc tez kwestia ustawien no i matrycy bo ta jednak troche odbija swiatlo. Jezeli ktos moglby sie podzielic jakimis ustawieniami, jakie funkcje polepszające wlaczyc a ktore najlepiej wylaczyc byloby fajnie :) Kolejna sprawa to nie moge znalezc funkcji czujnik swiatla, w specyfikacji jest ale w menu nie widze (TV zaktualizowalem najnowszym oprogramowaniem). Czekaja mnie jeszcze testy z PC. Wydaje mi sie, ze wtedy pokaze co potrafi ale do zwyklej TV jest moim zdaniem tez jak najbardziej OK.
 
Ostatnia edycja:

Michaelred

New member
style obrazu : standard (sprawdzalem wszystkie)
kombinowałem tez z kontrast dynamiczny, tryb kontrastu itp rozne ustawienia. Wydaje mi sie, ze ta opcja powinna byc w pod menu oszczędzanie energii (zielony guzik na pilocie) tam przynajmniej widzialem znajdowala sie pozycja "czujnik swiatla" na jakims innym Philipsie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW - dostaniesz kontakt do kolegi.
Ustawienia nie najlepsze.
Masz kalibrację ?
 
Do góry