TV dla mamy 50 cali do 3500 ?

air40

Member
Witam, poszukuję jakiegoś fajnego tv dla mojej Mamy. Przekątna ekranu to 50 cali. Chciałem namówić ją chociaż na 55, ale mówi że za wielki itd. Tv będzie w małym salonie 17 m2. Najbliższa odległość od tv to 2.40 m a najdalsza 4.40 m. Zależy mi najbardziej na bardzo dobrej jakość obrazu (najlepiej 100hz, lecz nie wiem czy mój budżet pozwala). Bajery typu smart schodzą na dalszy plan.Chciałbym aby tv miał jakiś szybki system operacyjnym, gdyż w obecnym philipsie to tragedia.***Samsung będzie dobrym wyborem?***

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 17m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?***2,40 do 4.40m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?*** bokiem i wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?***strona wschodnia
7. Jaki masz obecnie telewizor ? philips 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?*** 100 hz bardzo dobry obraz,***
9. ***Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tv***
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 8
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? muzyczne wiadomości
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? czasem***
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
16.***Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zależy***
17. Preferencje co do wielkości? 50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zawieszajacy sie system
19.***Preferencje co do marki ?*** Samsung
20.***Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie***
21.***Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?******3500
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz z bardzo dobrych:
- Philips 50PUS8506
- Sony 50X94J
Ale za dopłatą masz już Oledy 48C1
 

air40

Member
Oledy się wypalaja podobno. Mam Philips z 2012r I jego system chodzi tragicznie. Boję się zaufać tej marce. Sony też mam I jakiś ten obraz taki zaciemniony. Samsung właśnie robi takie mocne kolory, żywe wyraziste. Coś z Samsunga może?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
To, że masz złe doświadczenia ze swoim starym TV (z resztą oparte najprawdopodobniej na niewłaściwych ustawieniach obrazu), nie oznacza, że dana marka oferuje modele TV ze złą jakością obrazu. Wszystko zależy od modelu TV. Rozumowanie, że Samsungi mają lepsze kolory jest błędne. Sama marka, jak każda inna robi słabe produkty z niskiej półki cenowej jak i te lepsze-droższe.

Przy okazji, kolory nie powinny być "mocne" a naturalne. Do tego dążą producenci i tego oczekują użytkownicy. Bo chyba nie chcesz oglądać czerwonych czy pomarańczowych twarzy w TV, prawda?

A systemy w telewizorach sprzed 9 lat nie mają zbyt wiele wspólnego z obecnymi. Wszystko się od tego czasu zmieniło i to bardzo mocno. Nawet 2-3 lata temu krytykowany Android TV, dzisiaj jest uznawany za najbardziej wszechstronny OS w telewizorach. Działa też już bardzo szybko i stabilnie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Android już działa bardzo sprawnie i stabilnie i obecne możliwości ma zdecydowanie większe,
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
No właśnie dzisiaj działa szybko,a co będzie za kilka lat ? Czy nie będzie wieszania się itd ?
Po kilku latach każdy Smart TV w każdym TV każdego producenta działa wolniej, gorzej lub wręcz znikomo (niektóre aplikacje są z niego usuwane). Chodzi o to żeby jak najczęściej sprzedawać nowe modele telewizorów z najnowszymi procesorami i aplikacjami. To nic osobistego, to tylko biznes.
 

air40

Member
To, że masz złe doświadczenia ze swoim starym TV (z resztą oparte najprawdopodobniej na niewłaściwych ustawieniach obrazu), nie oznacza, że dana marka oferuje modele TV ze złą jakością obrazu.

A co ma złe działanie systemu w tv (wieszanie się, wyłączanie się ) do złych ustawień obrazu? Jedno i drugie nie ma nic ze sobą wspólnego.
 

sernikk

New member
Czy jak zamówię tv z kalibracją mogę zapisać te ustawienia np na pendrive i po przywróceniu ustawien fabrycznych tv ponownie wgrać ustawienia z kalibracji czy tych ustawień nie da się wyeksportować ? Eksport oczywiście na świezo kupionym i skalibrowanym tv (aby wszystko miało sens)
 
Do góry