TV dla gracza ,LED 3D ,min INPUTLAG

FireX

New member
Witam,dużo gram na konsoli (xbox360) ,chcem kupic TV w 75% pod gry (głównie wyświetlanie standardowe, 3D dla filmów)

Wybrałem sobie model

LG LW42570s

ale poczytałem,ze ten TV ma tragiczny inputlag i ponoc nie da sie grać (ja gram na poziomach HARD , często online - muszę mieć aktualny obraz)

Ponoć jakaś aktualizacja poprawia inputlag w tych TV, moze ktoś sie wypowiedzieć?

Jaki inny TV polecicie za 3-4k PLN? (min 42")

Pozdrawiam
 

mateo85

New member
Philips i sharp sam kupiłem sharpa le830 gram dużo na konsoli online i jestem mega zadowolony .

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 

FireX

New member
Witam,a jakies konkretne modele??

Lub czy ktoś potwierdi,ze w tym LG aktualka softu załatała ten input LAG?
 

FireX

New member
Witam,dzieki za link

Xbox360 generuje obraz przeciętnie 720p ,sharp ma 40ms LAG ,LG 50-60 ms (ponoć po aktualizacji 20 ms)

Czy te TV to nie będą porażką jak za 2 lata xbox720 czy Ps4 bedzie generował czyste 1080p gdzie input lag bedzie ~80-`160 ms?

SHARP ok ,ale 3d aktywne oraz 1k trzeba dopłacić do LG

Chyba pójdę z laptopem do MediaMarkt i sam pomierze te czasy na różnych ekranach bo nie moge znaleść konkretnego potwierdzenia,czy te TV LG nadają sie do grania online
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mają duży input lag - więc nie bardzo.
Sharp jest extra bo sprawdzałem - to po prostu inna klasa.
 

jery--

New member
Bez reklam
Pomiar imput laga z laptopa nie będzie miarodajny bo matryca w laptopie też ma swój imput lag. Ale da Ci to przynajmniej jakieś porównanie który TV ma mniejszy ten parametr.

Ja mam 47" Philipsa o którym pisałem, trochę gram na PS3 w CoDy po sieci i jestem bardzo z niego zadowolony. Czasem jak zapomnę zmienić w TV tryb na GRA to doświadczam co to imput lag, nie da się w tedy grać. W trybie GRA imput lag jest na poziomie 30ms.
 

maxan

New member
Bez reklam
Czasem jak zapomnę zmienić w TV tryb na GRA to doświadczam co to imput lag, nie da się w tedy grać. W trybie GRA imput lag jest na poziomie 30ms.
Jak na moje 30ms to dużo za dużo ... jeśli tv ma byc głównie pod konsole lub PC to warto zainteresować się modelem z input lag'iem poniżej 20ms.
 

FireX

New member
Byłem w MM ,widzę TV LG 42LW570s oraz SHARPA 40" AQULOS

Pytam się o inputlag

Odpowiedź " Nie wiem o czym Pan mówisz,LG i SHARP to to samo tylko LG pasywne ,Sharp aktywne"

Niech ktoś da jakieś info bo dalej nie wiem co wybrać. Pozdrawiam
 

nihawk319

New member
Ciekawy temat poruszyles, ale z drugiej stronu moj kumpel ma jeden z pierwszych lcd samsunga full hd, kupiony dobre kilka lat temu, ma podlaczone ps3 i jak gralismy w fpsy, czy fife nic takiego nie zaobserwowalem :) Dzisiaj odnosnie mojego tematu bylem w mm i porownalem ledy do plazm i nie ma ZADNEGO porowniania. Obraz z plazm po prostu rewelka na maxa :) Panasonici w przyciemnionej czesci kosmos kompletny, w jasnej byly wystawione plazmy samsunga kolo siebie d530, d550, d6900 (czy jakos tak) i czern im wyzszy model tym lepsza, w pierwszych 2 bylo dosc mocno widac odbicia, mocno zniwelowane za to byly dopiero 6900, ale cena w necie na poziomie 50gt30, a panasonic wydaje mi sie ciut lepszy :)
 

nihawk319

New member
"TV do gier ,moja list z małym inputlagiem

* Sharp 40LE830 3d aktywne
* Toshiba 40TL838 tez aktywne
* PHILIPS 42PFL7606K tutaj pasywny co dla mnie na +"

Philips upada, takze ten tv bym odpuscil, chociaz jesli chodzi o wizualny wyglad to producent numer 1 u mnie :):)
 

oszołom

New member
"TV do gier ,moja list z małym inputlagiem

* Sharp 40LE830 3d aktywne
* Toshiba 40TL838 tez aktywne
* PHILIPS 42PFL7606K tutaj pasywny co dla mnie na +"

Philips upada, takze ten tv bym odpuscil, chociaz jesli chodzi o wizualny wyglad to producent numer 1 u mnie :):)


Ej chłopie nie rozwalaj mnie...co znaczy że "Philips upada?", bankrutuje czy co?. Kurdę taka zrównoważona firma, mam Full Leda Philipsa na sygnale SD i powiem szczerze jestem bardzo mile zaskoczony obrazem i dźwiękiem imitującym "5d".
 

uki80

New member
dobra, a co to ten inputlag? tez szukam tv do gier i nie wiem co wybrac. plazma czy led, activ 3d czy tez pasiv. a odnosnie pomocy w mm to wiedza tyle co ja, czyli niewiele. bynajmniej we wroclawiu (bielany)
 

FireX

New member
Witam,jeżeli chodzi o moją sytuację to narazie czytam i czytam neta (przeprowadzka 1 kwietnia i bedzie nowy TV wiec czas do namysłu mam)

CO ustaliłem (jestem pro graczem)

PLAZMY odpadają bo jest efekt wypalania grafiki ( jest test panasonica na tym serwisie i autor wspominał o tym)

W grę wchodzą tylko TV LED (3D przy okazji bo teraz każdy TV ma 3D )

Po 3 tyg researchu wytypowałem nastepujące modele

* Sharp 40LE830 3d aktywne
* Toshiba 40TL838 tez aktywne
* PHILIPS 42PFL7606K tutaj pasywny co dla mnie na +"

InPutLag jest to opóźnienie miedzy sygnałem generowanym przez konsolę a przetworzeniem go i wyświetleniem przez TV.

Na począttku spodobały mi sie TV od LG dokaldnie model 42lw570s ale na jednej z recenzji wycyztałem o 60ms inputlagiem wiec został skreślony

Dla porównania wartości:

Dla programisty próg LAGu w grze wynosi max 50ms - po przekroczeniu tej granicy nie ma juz komfortu w graniu ,teraz załozmy gramy online w Call of Duty i LAG online to 30ms + 60 ms od TV i mamy prawie SEKUNDĘ opóźnienia i nie da sie wcale GRAĆ !
 

uki80

New member
a dlaczego plazmy odpadaja? o jakim wypalaniu mowa? przeciez w grach obraz zmienia sie czasem bardziej dynamicznie niz przy niektorych nudnych filmach a juz napewno szybciej niz przy wiadomosciach czy innych programach. no chyba ze ktos gra w szachy albo czai sie pol dnia ze snajperka na dachu na wroga
 

kornknot

New member
Dla programisty próg LAGu w grze wynosi max 50ms - po przekroczeniu tej granicy nie ma juz komfortu w graniu ,teraz załozmy gramy online w Call of Duty i LAG online to 30ms + 60 ms od TV i mamy prawie SEKUNDĘ opóźnienia i nie da sie wcale GRAĆ !

Mili to jedna tysięczna co znaczy, że input lag 90 ms to 0,09 sekundy. Nie ma co narzekać. Oczywiście do gier warto postawić na jak najmniejszy możliwy IL, aczkolwiek w granicach rozsądku. Jeśli ktos gra w FPS po sieci to rzeczywiscie niech szuka jak najmniejszej wartości.
W moim telewizorze mam IL na poziomie 20 ms i jest idealnie, jesli jednak zapominam przelaczyc trybu ze standardowego, ktory wynosi 80-90ms to gry typu rock band staja sie niegrywalne.
Skoro kiki mówi, ze przy 40 ms gra się w porządku to pewnie jest dopuszczalnie, ale na pewno nic ponad to bym nie brał.
 

uki80

New member
wiec jak z tym lg? aktualizacja softu zmniejsza ten tzw. IL do 20ms? Ww philips jak sie sprawuje w 3d? jesli porownywalnie do LG to moze lepiej na niego postawic? i jak pod wzgledem IL wypadaja plazmy np. 46st30e?
 
Do góry