TV CRT + DVD bez SCART

lachu

New member
Witam,
chcę zakupić odtwarzacz Samsung dvd-f1080, który niestety nie posiada złącza SCART, a bardzo zależy mi na tym, aby była możliwość podłączenia go m.in. do dość już leciwego telewizora CRT Panasonic tx-29ps1p. Bardzo proszę o poradę, w jaki sposób najlepiej to zrobić i w jakie kable muszę się zaopatrzyć. Dodam jeszcze, że zależałoby mi raczej na podłączeniu do telewizora przez złącze SCART, gdyż znajduje się ono z tyłu obudowy.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

prosper5250

New member
nie kupuj tego odtwarzacza! najlepszym urządzeniem DVD w rozsądnej cenie jest PANASONIC DVD-S33 E-K/E-S (200zł) lub S-42 z regulacją ostrości, kontrastu, jasności i koloru (250 zł) ze złączem euro i componentem (obydwa mają takie same złącza)! telewizor masz marny więc chociaż dvd kup przyzwoite... na dodatek jednym pilotem obsłużysz obydwa sprzęty! Panasonic z tym swoim ostatnim 100Hz "kineskopem" naprawdę przesadził! na szczęście lcd'ki ma wybitne! urządzenia zepnij kablem euro za 20 zł! pozdro!
 
Ostatnia edycja:

lachu

New member
Nie dodałem, że DVD ma być również, a właściwie przez większość czasu oglądane na Samsungu LE37M87, ale bardzo ważna jest możliwość podłączenia go również do tamtego telewizora, przy przynajmniej dostatecznej jakości obrazu.
 

prosper5250

New member
to może napisz jeszcze do jakich innych sprzętów będziesz podłączać (zaraz się okaże że w salonie masz telewizor full hd) to wtedy ostatecznie ktoś Ci tu pomoże... ale jak można chcieć kupić odtwarzacz bez eurozłącza to nie rozumiem... za złotówkę bym nie wziął... w końcu mam S-511 ale wcześniej stosowałem S-42 i S-33 z powodzeniem do CRT i nie wymienił bym na żaden inny (robiłem testy w sklepie)...
 
Ostatnia edycja:

prosper5250

New member
S-33 oraz S-42 mają euro i component, natomiast S-511 ma wszystko to co tamte+HDMI... czymże jest złącze component i HDMI? otóż są to gniazda, dzięki którym można przesyłać sygnał hd 1080i max przez component i 1080p max przez HDMI...
 
Ostatnia edycja:

lachu

New member
Chyba faktycznie rozważę zakup DVD ze SCARTem, niemniej jednak chciałbym wiedzieć czy w ogóle, a jeśli tak, to w jaki sposób mogłbym podłączyć tego Samsunga bez SCART.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dziwny ten odtwarzacz. Może z Ameryki? W każdym razie masz tam na pewno do dyspozycji złącze kompozytowe (Chinch) oraz S-Video. To drugie jest lepsze. Dodatkowo musisz jeszcze podłaczyć dźwięk dwoma chinchami.

I proponuję zamiast pisać Panasonic'i, pisać Panasoniki. :)

ArtS :)
 

prosper5250

New member
spotkałem się z kinem domowym Samsunga, które nie posiadało złącza euro... sprzedawałem to kino i standardowo zaproponowałem Klientowi przewód a tu zonk! nie ma gniazda...
 

lachu

New member
Nie jest z Ameryki, jest to normalnie dostępny w Polsce odtwarzacz Samsung DVD-F1080, wkleiłbym linka, ale nie wiem dlaczego nie chce mi przepuścić :confused:
 
Do góry