TV bez refleksów

maklum

New member
Witam, szukam TV 55” dla rodziców. Budżet 3-4 tys. Jednym z priorytetów jest b.dobra powłoka antyrefleksyjna lub wręcz matowa. Są jeszcze takie tv? Samsung Q80R pomijam, bo jest już niedostępny, a Q90T poza budżetem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tych potrzeb masz
- 55x815 w programie gdzie sam wybierasz ceny
- 55XG9505
- Philips 55pus 8535
- 55 C815 Masz w specjalnym pakiecie plus cash back 500 zl
 

żagiel75

New member
Wymienione wyżej tv nie mają powłoki antyrefklesyjnej. Natomiast co do q80r to można go jeszcze dostać, ale powystawowy z ceną, która zwaliła mnie z nóg.
 

SDman

Banned
Wymienione wyżej tv nie mają powłoki antyrefklesyjnej. Natomiast co do q80r to można go jeszcze dostać, ale powystawowy z ceną, która zwaliła mnie z nóg.

Tak niska w dwu zakupie ~ 3,5k czy tak wysoka "nie u idiotów" 5,2k :shock:
Oczywiście, powłokę "jakąś" TV wymienione przez @kiki mają ale .... no cóż jedni to widzą inni nie.
 

ziomiwan

New member
Nie bierz żadnego chłamu z 50hz, będzie Cię krew zalewać. TCL również nie polecam, a kupiłem bo zachwalali go na tym forum. Teraz chętnie bym go sprzedał...
 

maklum

New member
Zrobiłem rundkę po sklepach. Oprócz wystawowych Q80, które bardzo fajnie redukują odbicia, nie najgorzej sobie z tym radzą nowe LG z serii NANO. Ale to tylko obserwacja w sklepie, w warunkach jakie tam były możliwe. Sony XG9505 bardzo mi pasuje (jakość obrazu, kąty), ale powłoka to lusterko, chociaż mniejsze niż w OLEDach. Czy wyższe serie NANo będa zbliżone do tego Sony, czy moja ja przesadzam z tymi odbiciami od ekranu?
 

SDman

Banned
Też mocno zwracam uwagę na odbicia i Q80R był dla mnie wzorcem w tej kwestii.
Po znalezieniu materiału w YT dam jednak szansę OLED`owi. Moim zdaniem trzeba we własnym miejscu TV ocenić -trochę jak z akustyką pokoju dla audio.
https://www.youtube.com/watch?v=Rq6hxn9HU40&t=292s
zerknij od ~ 4.24min.
Tu oceniany Q70R wypada blado z odbiciami i przez to wydaje się, że OLED go miażdży i to w dzień ? Identycznie będzie z Sony XF, XG dopiero XH miałby szansę wypaść lepiej, a najlepiej pewnie Q90T z tegorocznych modeli.
Q80R wypadłby najlepiej ale to już historia.
 

maklum

New member
Wyklikałem takie zestawienie na stronie rtings.com, najlepiej wypada Q80R, ale porównywalnie z oleadmi i nie wiem o co chodzi. W sklepie nie miałem wątpliwości co do dużych odbić w oledach.

69bbb3a6b9048c8c5459e59230d1c078.jpg
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Dokładnie, jest to bardzo mylące -ja postanowiłem przekonać się w domu.
To trochę jak z audio, słuchamy w salonie, a w domu kompletna klapa.
OLED musi stanąć w miejscu 50ST60 i zobaczymy -już we wtorek :)
 

SDman

Banned
Warunki dla obu tv mogły być zupełnie różne. Szkoda, ze to nie materiał angielskojęzyczny, brak tez napisów, wiec trudno coś tu wywnioskować

Chorobcia, faktycznie nie zauważyłem, że obraz jest sklejony, test nie jest więc miarodajny.
Muszą być obok siebie w jednym miejscu.
Zrobiłem fotkę XH-9505 vs Q80R:
OLED to Philips 804/12 55"
 

Attachments

  • Q80RvsSony.jpg
    Q80RvsSony.jpg
    28,6 KB · Wyś: 67
Ostatnia edycja:
Do góry