TV + ampli + BR 3D , jak najlepiej "puścić" dzięk

pawel.xl

New member
Witam , noszę się z zamiarem wymiany DVD na Blu-Ray a 3D . Co prawda TV mam jeszcze bez 3D ale wole kupić już na zapas bo długo na pewno tego nie zmienię a TV prędzej . W związku z czym chciał bym rozwiać swoje wątpliwości . Z tego co widzę to wszystkie ( w przystępnej cenie ) BR-e mają jedno wyjście HDMI i zastanawiam się jak będzie z podłączeniem . Jeżeli chciał bym po HDMI z BR podłączyć dzwięk do ampli to nie ma drugiego gniazda do podłączenia TV , a jeżeli BR->ampli->TV to rozumiem że ampli musi mieć dekoder 3D ? i czy i tak nie będzie strat na jakości ? Czy lepiej i prościej np BR->TV HDMI , a BR->ampli np po optycznym ?

Prawdopodobny zestaw to

Sony BDP-S590 + Sony STR-DH730 ( no jeszcze tuner NC+ HD i TV LCD Tośka )

Sony BDP-S490 + SONY STR-DH520 ( no jeszcze tuner NC+ HD i TV LCD Tośka )

Chyba że ktoś w podobnej cenie proponował by coś innego , 70 % słuchanie muzyki 30% filmy

A tak przy okazji , rozumiem ze pomimo ampli 7.1 to rozumiem że mogę go używać w 5.1 ?
 
Ostatnia edycja:

DOMEL9

New member
Bez reklam
jak chcesz miec najlepsze mozliwe rozwiązanie to wszystko podłączasz do ampli a z ampli do tv ale ampli musi ogarniać 3d jeśli będziesz chciał sie tym bawić na nowym tv - bez ampli to BR do tv i tyle ale muzyczka słabo z tv poleci więc ampli raczej niezbędne
Pioneer VSX-827 (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD
np cos takiego no i masz 7.1
optyka odpuść jak już wydawać pieniąchy to na solidny towar na pare latek
 

pawel.xl

New member
Dzięki za podpowiedz . Czyli dzwięk lepiej pójdzie po HDMI niż optyku ? Myślałem że optyk lepszy , ale ok. Co do twojej propozycji z ampli to wcześniej fakt myślałem o pionierze (nawet bym wolał od sony) ale ma o wiele słabszy bluray (150-tka ) , a w dodatku sporo droższy . A chciałem z jednej firmy ( choć im więcej zbieram informacji tym wydaje mi się to mniej zasadne ) ampli który podałeś jest prawie identyczny z Pioneer VSX-527 , o którym myślałem własnie , 827 praktycznie różnie się tylko 7.1 a to nie wchodzi w grę bo jak żonie powiem że trzeba do pokoju jeszcze dwie kolumny wstawić to zje mnie samym wzrokiem ( zestaw który mam obecnie i tak jest spory ) Aktualnie najbardziej prawdopodobny zestaw to B-R Sony BDP-S490 i ampli Yamaha HTR-4065 (473) , Podobno lepiej nadaje się do muzyki a cena praktycznie taka sama . tylko że jak zwykle im więcej czytam tym bardziej głupieje :niewiem:
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
no tego pioniera podałem bo byl najtanszy z 3d - zasadniczo jak nie potrzebujesz 7.1 to szukaj solidnego 5.1 zależy jaki masz budżet ale zasada jest taka najwazniejszy ampli - co do jednej firmy to wlasnie najlepiej jest laczyc różne sprzety bo jednym wyjdzie lepszy cd innym wzmachol itd - ja mam starego cd sonego jeden z najlepszych czytnikow z lat 90 a uslyszalem go dopiero jak podłaczyłem do cambriga bo wczesniej na wzmachu sonego to jakos tak srednio grał - optyk to stara technologia a hdmi to nowe rozwiazanie i po optyku nie puscisz nic powyzej 5.1 dd lub dts w podstawowej formie - z tym co lepiej do muzyki to zasadniczo cieżko bo każdy powie co innego, bo kino domowe to sie nie nadaje do muzyki i musisz posłuchać sam - ale zasada przy konkursie to weż bogatszy w złącza ampli bo nigdy nie wiadomo co bedziesz jeszcze podłączał - o modele popytaj na forum kino domowe chopaki tam maja sporo pomysłów
 
Ostatnia edycja:

pawel.xl

New member
No własnie do tego samego doszedłem że trzeba będzie zmieszać sprzęt firmami . Na 5.1 wiadomo ze muzyki nie posłuchasz , ale zawsze można przełączyć na tryb stereo czy 3 kolumny (przynajmniej mój stary grat tak ma i rozumiem ze wszystkie tak mają ) i wtedy jest już fajniej moim skromnym zdaniem . Dzięki za wyjaśnienie kwestii optyka i HDMI bo nie byłem świadomy tego . Teraz wiem że ampli koniecznie 3D i nie ma żadnego odstępstwa.

Dzięki , pozdrawiam
 
Do góry