TV a amplituner>głos

djpablo

New member
mam polaczone Onkyo do tv - hdmi out>hdmi3 ARC
dekoder N po hdmi do TV
BluRAy po hdmi do TV
i optycznym z TV do amplitunera onkyo

jedna rzecz ktorej nie moge ustawic to zeby sterowac pilotem od TV amplituner(glosniej/ciszej). chcialbym aby przy wlaczeniu Onkyo glosniki w tv przestawaly grac.a glos zeby wydobywal sie przez glosniki zew.
a nie tak do tej pory ze gra glos i z tv i z ampli.jedyna opcja to mute w tv
w tv jest opcja Anynet+,niby wyszukuje jakis player....ale nie chce z nim polaczyc.
czy to kwestia ustawien w ampli? jezeli tak to co tam trzeba ustawic?
Amplituner to TX-NR525
TV Samsung f7000
 

nokinomaniak

New member
mam polaczone Onkyo do tv - hdmi out>hdmi3 ARC
dekoder N po hdmi do TV
BluRAy po hdmi do TV
i optycznym z TV do amplitunera onkyo

jedna rzecz ktorej nie moge ustawic to zeby sterowac pilotem od TV amplituner(glosniej/ciszej). chcialbym aby przy wlaczeniu Onkyo glosniki w tv przestawaly grac.a glos zeby wydobywal sie przez glosniki zew.
a nie tak do tej pory ze gra glos i z tv i z ampli.jedyna opcja to mute w tv
w tv jest opcja Anynet+,niby wyszukuje jakis player....ale nie chce z nim polaczyc.
czy to kwestia ustawien w ampli? jezeli tak to co tam trzeba ustawic?
Amplituner to TX-NR525
TV Samsung f7000
Normalnie to dekoder i BR do ampli przez HDMI a ampli jak piszesz do TV wtedy , a jak chcesz zeby glos z tv(naprzyklad jak podlaczysz pendraiva) lecial na kolumny to wtedy optykiem na amplituner , Daca , lub co tam jeszcze masz .
I w takiej sytuacji Anynet+ powinien tez funkcjonowac .
 

neron3

New member
To zależy czy amplituner obsługuje arc i jak je ustawisz. Sprawdź w instrukcji od amp.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

djpablo

New member
Generalnie to chcialbym zostawic tak jak mam podlaczone, tyle zeby bylo podlaczone anynet+ miedzy tv a ampli.czyli sterowanie glosnoscia ampli pilotem od tv.
 

bald_man

New member
Mialem ten sam problem....i niestety jest dupa po wlaczeniu anynet moglem sterowac glosem tv z pilota ampli ale nie wylaczalo dzwieku tv po wlaczeniu ampli.
Ostatecznie funkcje wylaczylem i mam spokoj
Szajsung 40es6800 + onkyo tx-nr626

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

neron3

New member
Czy TV ma arc? Jeżeli tak, to nie rozumiem po co masz podłączony optykiem, a nie ustawiony powrót dźwięku po hdmi? Poza tym tak ciężko otworzyć instrukcję (10.HDMI setup-wer. angielska, tylko do takiej mam dostęp) gdzie masz opisane co jak wyłączyć aby osiągnąć wymarzony cel?


Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
tylko przy takim podlaczeniu wszystkiego do apmli to przy kazdym ogladaniu TV bede musial miec wlaczone glosniki zewnetrzne..?

To nie chodzi o ARC tylko o funkcję Pass Thru. ARC powoduje że nie musisz dodatkowo ciągnąć od TV kabla do amplitunera żeby mieć dźwięk na kolumnach, tylko wraca to po tym samym kablu HDMI. Funkcja Pass Thru powoduje że mając podłączony np. odtwarzacz BD, dekoder TV, nie musisz za każdym razem mieć włączonego amplitunera żeby słyszeć dźwięk, tylko przy wyłączonym ampli obraz i dźwięk są i tak przesyłane do TV, czyli oglądasz sobie normalnie z dźwiękiem na TV a jak chcesz odpalasz KD i masz dźwięk na kolumnach.
 

bald_man

New member
A co powiecie na moj problem...nie mam dekodera tv wpinanego do ampli a jedynie modul CAM wpiety bezposrednio do tv.
Hdmi podlaczone do arc a mimo wszystko tv nie wysyla sygnalu na ampli i wysylam go opticalem do ampli

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2
 

neron3

New member
Czytałeś instrukcję punkt dotyczący HDMI setup-RHID? Ja mam NR-708 i wszystko dział jak należy, pod warunkiem że TV ma ARC. A jeszcze jedno musi być przyporządkowane odpowiednie wejście dla ARC, u mnie TV/CD. Wszystko opisane w instrukcji.
Oczywiście ustawione wyjście dźwięku w TV na ARC. Przy takim ustawieniu głośniki w TV same się wyłączają kiedy włączę amp. Mój TV LG.
A tutaj film jak działa na Samsungu
http://www.youtube.com/watch?v=-2HxeODYXu4


Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

djpablo

New member
ok,podlaczylem wszystko pod ampiltuner.wszystko jest fajnie oprocz 2 rzeczy
jak wylaczam apmli to dzwiek przezuca sie na tv i to jest ok, jak wylacze tuner sat to z automatu wylacza sie i tv i to tez jest ok.ale jak juz wlaczam tuner (zalacza sie i tv) HDMI3 (ARC) i niestety brak sygnalu z tunera,musze wlaczyc ampli zeby zaskoczyl sygnal z tunera sat.czy to normalne czy musze cos gdzies ustawic??
druga sprawa jak reguluje glosnosc ampli pilotem od tv to jest zawsze ok 10 % roznicy w pokazywaniu jaka jest aktualnie glosnosc. kolega neron3 na filmiku jak reguluje glosnoscia wszystko mu sie zgadza jak jest 45na wyswietlaczu ampli to na tv po antynet+ tez pokazuje ta sama wartosc,u mnie zawsze ok 10 roznicy.co titaj mam nie tak??
aha i trzecia sprawa,niestey tym sposobem podlaczenia musze wyeliminowac uniwersalny pilot dodany do TV Samsung,pilot obslugiwal wszystko co podlaczylo sie do niego po hdmi. a tak musze miec przy sobie 3 piloty,ampli,tunerSat,i od TV (do ewentualnego wlaczenia smartHub)
 

neron3

New member
Możesz równie dobrze mieć podłączone wszystko pod TV, a dźwięk przekierować po hdmi do onkyo.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

djpablo

New member
jak mialem wszystko podlaczone do TV (ampli hdmi out>tv hdmi ARC) to niestety nie dzialala mi opcja antynet+ czyli nie moglem sterowac pilotem od tv glosnoscia amplitunera
 

djpablo

New member
po wielu testach,jak dla mnie najlepiej zeby wszystko podlaczyc po TV (dla mnie to wazne gdyz moge wszystkie urzadzenia sterowac jednym pilotem)
jedyna rzecz ktorej nie moge rozgrysc to,jak steruje pilotem od tv glosnosc ampli , to co innego pokazuje na wyswietlaczu ampli i co innego w pasku w tv,przewaznie 10volume roznicy,jak to ustawic zeby pokazywalo jednakowe wartosci??
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Czyli wydałeś 2000zł na nowoczesny amplituner żeby zrezygnować ze wszystkich jego atutów:
-Nie masz sterowania (HDMI-CEC)
-Nie masz dzwięku HD
-Nie masz nawet 5.1 bo TV redukuje to do 2.0

Zalep taśmą wyświetlacz to problem wyświetlania niejednakowych wartości rownież zniknie !!!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Masz w ampli skalę od -82 dB czy absolutna od 0 d0 100%?
W telewizorze nie spotkałem się by było w dB. Może wystarczy przestawić na inna skalę w ampli?
 
Do góry