TV 85 do około 15 tyś qn90b?

Subat89

New member
Witajcie,
Proces zakupu nowego TV to nie taka prosta sprawa. Jak już wcześniej pisałem w innym poście szukam TV około 85 cali (77 mnie nie interesuje ) w zamian za mojego 65ks9500. Obejrzałem chyba wszystkie recenzje, przeczytałem wszystkie testy chyba każdego TV w moim zasięgu i w sumie to jak wydawało mi się że coś wiem, to teraz chyba już nic nie wiem xD
Było pare pomysłow np sony 9096 - do dostania w dobrej cenie, niby wszystko ok ale jasność maksymalna w porównianiu do mojego ks9500 gdzie mamy koło 1000 nitów, była by regresem.
Więc wpadł pomysł na zakup chyba top 1 jeśli chodzi o jasnosć czyli QN90A/B do dostania około 14 tyś, jasność chwilowa niby 2000 itp...ale czerń w nocą i wieczorami, nie wiem jak to by wyglądało vs mój obecny, ponoć te qn90 to matryce typi IPS, a QN91 i QN95 są już poza zasięgiem cenowym.
To samo Philips 8807 niby super, ale znowu maksymalna jasność. Miał ktoś taki dylemat, albo użytkuje tego QN90 i może coś napisać, lub też widział go w porównianiu do innych tej klasy? Bo teraz idąc tym tokiem myślenia, chyba skończe na pauzie i dozbieraniu np do LG C2 83. ale to już prawie 2 x tyle co zaczynałem z 9096. Gdzie kończy się zdrowy rozsądek?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To dobre pytanie.
Ale musimy poruszać się i tak w klasie deklarowanej 14 tyś.
A tu masz naprawdę dobre i sprawdzone :
  • 85Qn90B
  • 85X90K
  • 86PUS8807
  • 85C736
  • 85QN85B
Najlepszy jest ten co opisałeś 83C LG.
Masz 8c11 za 16.999 zł z pakietem pełnym - więc nie duża dopłata.
Tu nie musisz iść na kompromisy.
Na 83C21 musisz dozbierać do 18.500 zł
W stosunku do swojego będzie bardzo duża różnica na korzyść
 

Subat89

New member
Często polecasz tego philipsa 8807, w sklepie nie robił na mnie wrażenia poza ambilightem, jego jasność maksymalna też pozostawia wiele do zyczenia. Uważasz go za lepszy TV stricte do filmów od np 9096?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kilka osób które kupiło do swoich potrzeb są bardzo zadowoleni.
Na jakich ustawieniach w sklepie oglądałeś ?
 

Subat89

New member
Przyznam że nie sprawdzałem, po prostu ileś razy będąc w 2-3 punktach gdzie stał ten TV nie rzucił mi się jako specjalnie w oczy, natomiast jego cena 1 cal wiecej i ambilight to super plus. Może coś na black FRAJ(er)day bedzie do upolowania, to nie tak że na siłe szukam dopłaty do droższego TV, tylko nie chciałbym kosztem wielkości zrobić regres z naprawdę dobrego ks9500

edit:
ten philips wychodzi nawet nie 400 nitów w piku przy cenie około 12 tyś, natomiast qn90 to 2000 a można go dostać za 14.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. Każdy telewizor aby otrzymał najlepszy obraz wymaga kalibracji.
Ja opisałem efekt 86PUS8807 i opinie użytkowników - właśnie jak telewizor był przygotowany na maxa.
KS9500 to był wysoki model !.
Jeśli nie chcesz iść na żadne kompromisy to masz Oled LG 83.
 

luck76

Well-known member
To dobre pytanie.
Ale musimy poruszać się i tak w klasie deklarowanej 14 tyś.
A tu masz naprawdę dobre i sprawdzone :
  • 85Qn90B
  • 85X90K
  • 86PUS8807
  • 85C736
  • 85QN85B
Najlepszy jest ten co opisałeś 83C LG.
Masz 8c11 za 16.999 zł z pakietem pełnym - więc nie duża dopłata.
Tu nie musisz iść na kompromisy.
Na 83C21 musisz dozbierać do 18.500 zł
W stosunku do swojego będzie bardzo duża różnica na korzyść
Kiki, tutaj pokazujesz dwa różne światy - ze strefowym wygaszaniem i bez.

Imho z tego co napisałeś: qN90b, qn85B + ubiegłoroczne qn91a i qn85a oraz X95J.
 

Subat89

New member
Jak to jest z tymi matrycami QN90A/B, jest to wkoncu IPS czy VA, bo np w prawie wszystkich recenzjach online mówia że to IPS natomiast na RTINGS oba według testów to VA.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Zależy od rynku i sieci sprzedaży.
Czyli telewizor sprzedawany w Polsce przez MediaExpert może mieć inną matrycę niż taki sam model sprzedawany powiedzmy we Francji przez Media Markt ?

Subat89...uważaj dokładnie na oznaczenie telewizora bo czasem to różnica jednej literki a zmienia bardzo wiele.
A RTINGS to dość obiektywne źródło informacji.
 
Do góry