Tv 85 cali do salonu

lukaszja9

New member
Witam wszystkich forumowiczów w związku z wprowadzeniem się do nowego domu chciałbym kupić TV gdyż obecny jest stanowczo za mały i tez już troszkę stary



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Salon (30m2) łączony z otwarta kuchnia (12m) razem ok 42m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.8-4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? wieczorem 3

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce świeci po prawejn stronien telewizora są rolety zawsze można zasłonić

7. Jaki masz obecnie telewizor ? Jakiś 10letni samsung led 43cale

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz, szybko działający soft ,

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora telewizja satelitarna w późniejszym czasie światłowód z orangeTv

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Ps5, dekoder Orange,PC

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3-5

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?Matowa

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy 70% ps5 30%

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak 30%

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? 85

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Zła

Jakość obrazu , zamulajacy soft

19. Preferencje co do marki ? Sony, Tcl, Lg

20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie

21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 8-10 tys budżet mógłbym delikatnie zwiększyć



Najbardziej zalezy mi na dobrym obrazie a także na braku awaryjności ze względu iż nie zmieniam tv co kilka lat , tylko wtedy gdy jestem zmuszony go wymienić.Przy poszukiwaniach wpadły mi dwa Typy



Tcl 75c935

Sony XR85x90K



Cenowo różnią się znacznie a wiec zapewne jakościowo także lecz nie jestem specjalista może ktoś mądrzejszy doradzi i zaproponuje moze tez jakies inne modele które dorównają jakością do wyżej wymienionych. Z góry dziękuje za wszystkie propozycje .Pozdrwiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, to flagowiec. X90K kosztuje ok. 12k w ogólnodostępnych sklepach, QN90B 15-18k, ale oczywiście można wyrwać taniej. W innym watku dyskutowaliśmy o tym. Gdybym był na kupnie i miał do wydania 10k, to na pewno dołożyłbym te 3k i brał już QN90B.
Tu masz z ostatnich stron, w ogóle możesz tam pisać, więcej osób zaglada:
 

lukaszja9

New member
Właśnie byłem obczaić ten model tv w media Markt i porównując go do Sony to samsung wypada lepiej względem obrazu nie wiem jak z reszta ale zapewne tez tylko ta cena w media jest zaporowa bo aż 17tys kosztuje 😂 ogólnie na początku pan który chciał doradzić mi tv w media twierdził ze wogole takiego modelu nie ma w 85 calach i ze napewno nie wyszedł on jeszcze lecz po 10 minutach przyszedł kolejny pan który już twierdził ze jednak taki model istnieje 😅
 

lukaszja9

New member
wiesz może gdzie kupię ten tv do 13tys ? Są na ceneo propozycje ale z takich sklepów co nigdy nie słyszałem o nich i ciekawe jakby wygladala gwarancja żeby nie okazało się ze z gwarancja bede musial jeździć po Niemczech albo gdzieś dalej
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Był u oficjalnego partnera Samsunga w promocji, teraz nie wiem. Pewnie wróci. Więc gwarancja pewna.
W drugim wątku piszemy, lub będziemy ew. pisać o cenach jak się coś trafi.
Masz tam też info nt. gwarancji jeżeli tv nie pochodzi z PL, ale rynku EU.
Samsung na stronie to wyjaśnia i nie ma problemu, z lekkimi zastrzeżeniami.
Pisaliśmy o tym, poczytaj.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Sony 85X90K spełni wszystkie oczekiwania.
Masz go w specjalnie ofercie z pełnym pakietem plus montaż i dostawa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony za 12.400 zł z pełnym pakietem .
Z gwarancją Sony Polska.
Samsung już nie ma, będą nowe modele.
 

lukaszja9

New member
Jak myslisz o Sony to pomyśl o 85x95j.. Jest lepszy od x90k prawie pod każdym względem
Teraz to juz sam nie wiem co kupić jak mówisz ze ten x95j jest lepszy od x90k bo jego chciałem kupić na początku jednak ten samsung qn90b …hm może się wstrzymać i poczekać aż będą nowe modele
 

Hep

Member
Znam te emocje przy wyborze TV ;-) .
Samsung nie ma Dolby Vision dlatego u mnie odpadł. Zerknij na rtings tam jest dużo porównań TV, warto poczytać...
Podpowiedziałem Ci x95j ponieważ teraz jest w miarę dobra cena w Sony Center na ten TV. Ten model jest już na wyczerpaniu.
 

lukaszja9

New member
Znam te emocje przy wyborze TV ;-) .
Samsung nie ma Dolby Vision dlatego u mnie odpadł. Zerknij na rtings tam jest dużo porównań TV, warto poczytać...
Podpowiedziałem Ci x95j ponieważ teraz jest w miarę dobra cena w Sony Center na ten TV. Ten model jest już na wyczerpaniu.
Teraz kosztuje już 15tys ten tv na Sony center
 

lukaszja9

New member
Rtings testuje ten Sony x95j i po Ok 600godzin pracy Obraz zaczyna blaknąć i stopniowo pogarszać się w miarę trwania testu . Zakup tak do końca maja mam czas bo wtedy będzie przeprowadzka także muszę coś wybrać
 
Do góry