TV 75cali lub wiekszy do 10000zł

Tvmania

New member
Bez reklam
Panowie glupoty piszecie. SONY .SAMSUNG. PANASONIC TO 3 ŚWIETNE TV ZALEŻY JAKI MODEL JAKI ROZMIAR I JAKA POLKA CENOWA SONY XF9005 KOLEGA MA CHWALI A 2 MA Z FORUM I COŚ NIE POSZŁO TAK SAMO Z NU8002 ARMANING MA CHWALI A JEDEN MAM NARZEKA ZAWSZE SIĘ COŚ TRAFI TAK SAMO KUPISZ RS7 BĘDZIE OK A 2 COŚ BĘDZIE NIE TAK
 

Begess

New member
Dokładnie, w dzisiejszych czasach to każdy sprzęt może okazać się wadliwy. Jak ktoś źle trafi to musi wymieniac TV i ma problemy. Ale nie na tym chcemy sie skupiać, trzeba mysleć pozytywnie.
Wracajac do tematu :) czy ktoś jest w stanie udzielić mi odpowiedzi na mojego poprzedniego posta? Chodzi mi o to czy Sony KD-85XF8596 pociągnie duże pliki 4k ? czy odpala wszystko jak leci czy sa problemy?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Samsung sprzedaje tak dużo produktów, że statystycznie wpisów na forum będzie bardzo dużo, także odsetek tych gdzie występują usterki, to chyba logiczne.
Ile statystycznie jest wpisów dot. takiej Skody Rapid (ponoć bardzo dobrze się sprzedaje) Forda, Opla etc, a ile Bentleya, czy Astona Martina.
Z telefonami Samsunga jest to samo, sprzedają ich bardzo dużo i zawsze część z nich padnie, potem wpisy na forach, a czy to oznacza, że są awaryjne? Nie. Mam już któregoś z kolei i nawet jak padnie, to też kupię tej marki.

Żeby cokolwiek obiektywnie ocenić, trzeba mieć bardzo konkretne dane.

Co do czytania plików, to kup sobie takiego Shielda, lub coś podobnego i będzie spokój i pewność działania.
 

kuczum

New member
Cześć,

czy jest problem z uzyskaniem rozdzielczości 4K 3840 x 2160 przy odświeżaniu 60 hz przy podłączeniu do PC?
 

Begess

New member
Wiec tak,
Troche pojeździłem, popatrzyłem, popytałem, i co najważniejsze poczytałem.
Zona na początku marudziłam ze ponad 80 cali TV to za duzo. Ale zobaczyła Sony 85XF8596 to sie jednak przekonała na duzy plus. Samsung UE82NU8002 wypadł słabo na tle Sony. Przedewszystkim czerń W Samsungu była strasznie "jasna" i katy miały wieksza degradacje kolorów niż w Sony. Zreszta te katy nie maja az tak duzego znaczenia. TV jest duzy i bede go ogladac z 6m.
Ale... Nie daje mi spokoju moja ulubiona firma Panasonic. Chodzi o model jak wcześniej pisałem Panasonic 75FX780. Niestety zobaczyć ten model na żywo jest po prostu nie możliwe. Wiem ze porównywanie Sony 85XF8596 i Panasonic 75FX780 może być dla wiekszosci bez sensu, chodzi o różnice w calach 85 i 75 i w cenie, Sony droższy o 4 tys. Do czego zmierzam, pytanie do was, co według was zagra lepiej w filmach 4k, (zero grania) Sony 85XF8596 czy Panasonic 75FX780?, przynajmniej według specyfikacji, które podają producenci. Zależy mi na najwyższej jakości jakości w filmach 4K, reszta sie nie liczy.


Bede wdzięczny za każda opinie.


Pozdrawiam
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Chłopie jeśli tylko filmy i odległość 6m to minimum 85 cal 75 duży ale do 3 metrow a ty masz 6m 85 minimum nawet się nie zastanawiaj i bierz 85 ja sam mam 3.5 i będę brał 85 :)
 

wucash

Active member
Bez reklam
Porównując wyłącznie dane na papierze to oprócz rozmiaru jest jeszcze inna zaleta na korzyść Sony - rodzaj matrycy - w Panasonicu jest edge led w Sony direct led. Android w Sony z jednej strony jest zaletą (ilości możliwości i aplikacji) z drugiej dla niektórych wadą (po ostatnich aktualizacjach tych wad coraz mniej). Panasonic ma wiele bardzo pozytywnych opinii jeśli chodzi o jakość obrazu jednak ja w twojej sytuacji wybrałbym Sony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Brałbym 85" Sony również.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z pakietem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak Ty czerń oceniłeś w sklepie?
Ja te tv stały, obok siebie na tej samej wysokości i załączone te same materiały, czy jeden gdzieś na dole, a drugi na górze? Mi w jednym sklepie zrobili taką prezentację, Samsung stał na podłodze, Sony na półce, chyba nie trudno sobie wyobrazić, że patrząc z góry, a nawet kucając, nie ma to nic wspólnego z rzeczywistym odbiorem, trzeba by się położyć na podłodze.

Nie ma absolutnie żadnych szans, aby jeden czy drugi miał lepszą czerń przy oświetleniu sklepowym, na jednym i drugi jest smolista czerń, takie rzeczy można oceniać przy całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu.
Musiałeś mieć zupełnie inne materiały, lub załączony któryś tryb/ustawienia, lub ktoś podbił któryś suwak od jasności.

Ja oglądałem bodajże w 3 sklepach i absolutnie nie było możliwości oceny czerni, na jednym i drugi była taka sama, podobnie jak na wielu innych obok.

Takie rzeczy wychodzą dopiero w domu jak zgasisz światło.
Mówiąc wprost, popełniłeś ogromny błąd oceniając w tej sposób.
 

sodalit1990

New member
Wiec tak,
Troche pojeździłem, popatrzyłem, popytałem, i co najważniejsze poczytałem.
Zona na początku marudziłam ze ponad 80 cali TV to za duzo. Ale zobaczyła Sony 85XF8596 to sie jednak przekonała na duzy plus. Samsung UE82NU8002 wypadł słabo na tle Sony. Przedewszystkim czerń W Samsungu była strasznie "jasna" i katy miały wieksza degradacje kolorów niż w Sony. Zreszta te katy nie maja az tak duzego znaczenia. TV jest duzy i bede go ogladac z 6m.
Ale... Nie daje mi spokoju moja ulubiona firma Panasonic. Chodzi o model jak wcześniej pisałem Panasonic 75FX780. Niestety zobaczyć ten model na żywo jest po prostu nie możliwe. Wiem ze porównywanie Sony 85XF8596 i Panasonic 75FX780 może być dla wiekszosci bez sensu, chodzi o różnice w calach 85 i 75 i w cenie, Sony droższy o 4 tys. Do czego zmierzam, pytanie do was, co według was zagra lepiej w filmach 4k, (zero grania) Sony 85XF8596 czy Panasonic 75FX780?, przynajmniej według specyfikacji, które podają producenci. Zależy mi na najwyższej jakości jakości w filmach 4K, reszta sie nie liczy.


Bede wdzięczny za każda opinie.


Pozdrawiam

85 i 75 cali to duże ekrany.Nawet w przypadku dobrego zródła 4k jakość obrazu będzie lepsza na ekranie 75 calowym.Druga sprawa to Panasonic ma wyższy kontrast niż sony.

https://www.displayspecifications.com/en/model/8359119b
https://www.displayspecifications.com/en/model/b6ec110f

W sony jest system Android dla wielu osób to plus dla innych minus. Więcej aplikacji internetowych ale możliwość zawieszeń .Jesli aplikacje internetowe nie sa istotne to lepszym wyborem jest Panasonic. W panasonicu nie ma systemu Android i telewizor uruchamia sie znacznie szybciej.Praktycznie nie ma możliwosci aby telewizor sie zawiesił.
Wracając do samsunga to nie warto bo tutaj zawsze "taka sama melodia" produkują bardzo dużo to liczba usterek jest uzasadniona.Mam inne zdanie na ten temat.

Nawet czytając stare komentarze które dotyczą samsunga można dojść do wniosku że mam racje.


Dzisiaj na ekranie pojawił się pionowy zielony pasek .................................................
Generalnie nic nie pomaga ............................. JEstem mega zły.
TV za 11 tyś zł i szlag go bierze po 14 miesiącach.
Czekam na serwis.


ps : to przypadek ,że w tym samym momencie pojawiły się takie problemy u innych ?

http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...d-firmy-samsung-ue55es8000-84.html#post980596
 
Ostatnia edycja:

Begess

New member
Jak Ty czerń oceniłeś w sklepie?
Ja te tv stały, obok siebie na tej samej wysokości i załączone te same materiały, czy jeden gdzieś na dole, a drugi na górze? Mi w jednym sklepie zrobili taką prezentację, Samsung stał na podłodze, Sony na półce, chyba nie trudno sobie wyobrazić, że patrząc z góry, a nawet kucając, nie ma to nic wspólnego z rzeczywistym odbiorem, trzeba by się położyć na podłodze.

Nie ma absolutnie żadnych szans, aby jeden czy drugi miał lepszą czerń przy oświetleniu sklepowym, na jednym i drugi jest smolista czerń, takie rzeczy można oceniać przy całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu.
Musiałeś mieć zupełnie inne materiały, lub załączony któryś tryb/ustawienia, lub ktoś podbił któryś suwak od jasności.

Ja oglądałem bodajże w 3 sklepach i absolutnie nie było możliwości oceny czerni, na jednym i drugi była taka sama, podobnie jak na wielu innych obok.

Takie rzeczy wychodzą dopiero w domu jak zgasisz światło.
Mówiąc wprost, popełniłeś ogromny błąd oceniając w tej sposób.


Zwracam honor Armaning. Byłem jeszcze raz w sklepie dzisiaj wieczorem z moim dyskiem usb. Pokreciliśmy w ustawieniach z Panem i jakość czerni znacząco poprawiła sie w Samsungu, ale pomimo to, miałem wrażenie że obraz pozostawał lekko pod "mgiełką", być może to efekt dużego oświetlenia w sklepie. Nie mniej jednak bardziej podpasował mi Sony, po podłączeniu dysku.
Na Placu boju prowadzi Sony, który po obejrzeniu kilku scen filmow z mojego hdd, zrobił duże wrażenie. Niestety Sony nie był w stanie odtworzyć kilku plików, czy to kwestia pobrania aktualizacji?
Dowiedziałem sie żę Panasonic 75FX780 jest na ekspozycji w Grudziądzu. Z Gdańska mam 109 km i za 2 tyg bede z powrotem w PL to pojadę tam go obczaić, tak tylko dla pewności :). Więc na pewno wrócę na forum z info co i jak.

Dzięki wszystkim za informacje i porady, to dużo pomaga.



Kiki - dzięki za info, będę pisał na priv w sprawie cen na Sony.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najważniejsze, to świadomy wybór. Nie ma co się przypalać.
Przy Twojej odległości, nawet bym nie myślał o niczym poniżej 80".
Żadna jakość obrazu nie wynagrodzi Ci wrażeń z przekątnej.
Nawet gdyby to był Oled, co Ci to da z 6m? Jedynie czerń, ale ta czerń (która jest świetna) przy 82"-85" nic nie znaczy. Zapewniam Cię.
Po 2,3 tygodniach przyzwyczaisz się, a jedyną rzeczą jaką będzie Cię interesować, to właśnie przekątna.
Aczkolwiek Tobie pasowałaby przekątna w granicach 95-100".
Zresztą przekonasz się o tym już po tygodniu.

Problem z Sony jest taki, że jest stosunkowo drogi, a to też średnia półka, zaraz wchodzą nowe modele, za rok następne i tak w nieskończoność, tyle, że za te 2,3 lata, jakość będzie o wiele lepsza.
Pytanie, za ile wówczas odsprzedasz swojego.
Dlatego m.in dlatego wybrałem tym razem Samsunga ze swoją świetną ceną.
Do Sony absolutnie nic nie mam, aczkolwiek mnie interesował głównie tryb gry i tutaj Samsung wypada rewelacyjnie.

Daj sobie spokój z czymkolwiek poniżej 80", powiadam Ci. Podziękujesz za radę po 2 tygodniach ; )
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Kolego nie dasz rady wrzucić wypoczynku 3 bądź 4m od tv? Nawet 80 cali z takiej odległości to żadna frajda, nie mówiąc o cieszeniu się z 4k:)
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
@armanig
Jakie 95-100"? Tyle to ja miałem z 3,5m. Z 6m trzeba by ekranu +150". TV 85" to maleństwo z takiej odległości. Pewnie, że na początku będzie WOW dla kogoś kto nie miał styczności z takim ekranem. Potem się człowiek przyzwyczaja i jest jak jest. Mój TV też nie zrobił na mnie wrażenia po prawie 4 latach z projektorem używanym na codzień i ekranem 100".
Wiem, że mówimy o TV, ale naprawdę najlepszą opcją będzie przesunięcie kanapy, chyba, ze jest to niemożliwe...
 

Begess

New member
Widzę wszyscy cisną o tą przekątną 85, dobrzy z was maniacy :)
Pakolo, kaminskakl: kanapy raczej nie przesune, jest ogromna, słabo by to funkcjonowało. Salon ma też pełnić funkcje salonu a nie tylko sali kinowej :)
Poniżej fotki jak to wygląda w realu. Kropki naklejone obok obecnego Panasonica 58EX700E, to wielkości odpowiednio 75" i 85".
Odległość miejsca siedzącego od TV to dokładnie 5,4m
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ależ oczywiście, że tak. Nie chciałem brutalnie, bo Kolega coś wspominał o 75"...
Zgadza się, z 6m takie 80-85", to jest maleństwo, a jeżeli mówimy o projekcji, to min. 150" i żeby skosztować kinowych wrażeń, a co dopiero tv i marnych 80". To będzie dobre do jakiś wiadomości, od biedy seriali i nic więcej.
Ja mam 3m i tv 82" jest ok, ale już projektor mam na 120".

Przy takich odległościach (6m) nie szuka się pseudo lepszej jakości, bo nie ma ona żadnego znaczenia w porównaniu do niższych modeli, tutaj liczy się przekątna i to ona robi robotę, taki tv 82-85", to tylko formalność i nie wiem nad czym się tu zastanawiać, nie ma obecnie żadnego innego wyboru.
Dlatego celowałbym w 82" Samsunga i czekał na pojawienie się czegoś większego, a jak jest lużna kasa, to brać tego Sonego 85" chociażby dla tych 3" więcej i to byłby jedyny powód do zakupu dla mnie przy 6m.
Co tu gadać.

Odległość miejsca siedzącego od TV to dokładnie 5,4m

Daj sobie spokój z 75".
Siedzę od 5 lat na 80" z 3m i na prawdę, kinowych wrażeń tutaj nie ma. Jakaś namiastka, rozsądnie przy seansach jest tutaj coś pokroju 120" przy użyciu projektora, a Ty masz 5-6m. No dajta spokój ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Bierz możliwie największy bez zbędnych "wodotrysków", bo przy tej odległości rozmiar będzie najważniejszy.

btw. Rozumiem, że ten kominek, to chyba czysto dekoracyjną funkcję spełnia?
Jeśli częściej byś w nim częściej palił, to obawiam się, że lewa kolumna za bardzo się "wygrzeje" ;)
 

Begess

New member
Bierz możliwie największy bez zbędnych "wodotrysków", bo przy tej odległości rozmiar będzie najważniejszy.

btw. Rozumiem, że ten kominek, to chyba czysto dekoracyjną funkcję spełnia?
Jeśli częściej byś w nim częściej palił, to obawiam się, że lewa kolumna za bardzo się "wygrzeje" ;)


Wprowadziłem się to tego domu we wrześniu i w kominku jeszcze nie paliłem :) jakoś nie mam specjalnie na to ciśnienia więc kolumnie raczej nic nie grozi:). Ogólnie mam jeszcze kilka rzeczy do zrobienia w domu, tak jak listwy podłogowe czy oświetlenie bo na razie same żarówki, jak widać ale uznałem, że to może poczekać i najpierw zainwestuje w TV :)


Kiki - dzięki za rade, też o tym myślałem.


Jeszcze jedno pytanie. Czy ktoś ma może wiedze jak tak duży telewizor 85" będzie wyglądał przy telewizji, mam nc+. Czy nie będzie jakiejś "pikselozy" ? Obraz będzie normalny, gładki ? Pytam bo żona ogląda TV i nie chce słuchać później marudzenia, że "Na Wspólnej" słabo wygląda.
 
Do góry