Tv 75”

S-piotr-S

New member
Witam
Proszę was o pomoc w wyborze tv do salonu. Wybrałem rozmiar 75” i dalej już jest gorzej.
Kasa jaką chciał bym wydać to najlepiej do 8000 natomiast mogę trochę dołożyć jeśli naprawdę warto.
Głównie będę oglądał filmy Netflix HBO amazon Prime i normalne programy tv CANAL+. Jak na razie żadnej konsoli nie posiadam.
Zastanawiam się nad:
Samsung 75qn85b
Philips pml 9636
Sony 75x94k
Z philipsem mam dylemat bo niby wszystko fajnie ale ten trochę słabszy pml 9506 jest podobny ale na filmikach porównawczych z sony 75x95j wygląda słabo. A ten model Sony to zwykły LCD co prawda udany model ale jednak ze starszą technologią. I nie wiem co o tym myśleć. Dodatkowo to na temat 9636 jest stosunkowo mało opinii, i to nie istotne jakich ale ogólnie mało a to zeszłoroczny model.
Samsung qn85b jest zarówno dużo informacji na jego temat no i sporo pochlebnych opinii.
Sony94k to trochę podobnie jak z philipsem. O jego starszym bracie 95j jest mnóstwo informacji, opinii i porównań i zastanawiam się czy 94k to lepszy tv od 95j.
Pomocy bo już mam sieczkę w głowie i wymiękam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej :
Sony 75X85K za 7099 zł
Philips 75PUS8807 za 6450 zł
TCL Mini Led 75C835 za 8799 zł
Samsung 75QN85B za 9499 zł
Philips 75PML9636 za 10.499 zł
Wg mnie do takich potrzeb mini led z podświetleniem 1040 stref.
Chyba że masz na dopłatę do Oled TV 77 za 11.999 zł
 

S-piotr-S

New member
KIKI dzięki ale jeżeli chodzi o model sony to bardziej by mnie interesował model75x94k.
Może ktoś z forumowiczów posiada któryś z wymienionych tv 75” i podzielił by się swoimi spostrzeżeniami. Philips 75pml9636 na papierze wychodzi bardzo fajnie ale bardziej mnie interesuje czysto wizualne doznania zarówno jeżeli chodzi o smużenie, barwy kolorów, czerń jak i ostrość w normalnym oglądaniu telewizji czy też filmów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest przynajmniej klasa różnicy na korzyść mini leda Philipsa.
Masz ilość stref 1040.
Soundbar B&W
Skalowanie
I tam nie ma co smużyć bo ma najszybszy procesor przy matrycy 120 Hz.
Nie znajdziesz nigdzie w internecie takich wpisów przy tym modelu.
 

S-piotr-S

New member
Witam panie i ponownie.
Szukam czytam i mam jeszcze większy mętlik niż na początku, ale to chyba standard ;)
Teraz rozważam opcję telewizora w większym formacie czyli 85” w podobnej klasie cenowej natomiast wiadomo że będzie mniej „wypasiony” ale może rozmiar zrekompensuje pewne braki lub po prostu słabsze strony tv.
Może doradzacie czy tok myślowy słabszy ale większy to dobry kierunek. Oglądam głównie filmy Netflix, Amazon, oraz programy z dekodera Canal+ sport, programy informacyjne itp.. Będę siedział w odległości około 3,5m od ekranu.
Może byście zaproponowali dobry model za około 8500 no może 10000 jeśli by było warto dołożyć.
 

luck76

Well-known member
Witam panie i ponownie.
Szukam czytam i mam jeszcze większy mętlik niż na początku, ale to chyba standard ;)
Teraz rozważam opcję telewizora w większym formacie czyli 85” w podobnej klasie cenowej natomiast wiadomo że będzie mniej „wypasiony” ale może rozmiar zrekompensuje pewne braki lub po prostu słabsze strony tv.
Może doradzacie czy tok myślowy słabszy ale większy to dobry kierunek. Oglądam głównie filmy Netflix, Amazon, oraz programy z dekodera Canal+ sport, programy informacyjne itp.. Będę siedział w odległości około 3,5m od ekranu.
Może byście zaproponowali dobry model za około 8500 no może 10000 jeśli by było warto dołożyć.
9506 i 9636 to ten sam TV różniący się designem i audio (b&w) więc tle kwestii obrazu nic nie zmienia. To są bdb tv. To o czym piszesz potwierdza, że - per analogia do motoryzacji - możesz mieć samochód z mocniejszym silnikiem ale na torze wyścigowym zrobi wolniej pętlę bo równie ważne jest przeniesienie napędu i zawieszenie. Tak samo jest z podświetlaniem, które może być najjaśniejsze, mieć najwiecej stref ale ze słabszą kontrolą i procedowaniem obrazu. Stąd tez jeśli rozważasz LCD a nie OLED nie możesz kierować się tylko reklamowymi hasłami o technologii podświetlania i liczbie stref, bo to coraz bardziej przypomina historie walki na liczbę megapikseli, która miała miejsce kilkanaście lat temu gdy upowszechniały się technologia cyfrowa w fotografii. X95j jesteś w stanie jeszcze wyrwać gdzieniegdzie za Ok 8,5 TPLN
 

S-piotr-S

New member
Tylko to dalej 75” a mi chodziło o to czy właśnie nie zakupić 85” w podobnej cenie czyli jak to w życiu słabiej wyposażony w technologię. Z tym mam właśnie dylemat. Myślę że jeżeli miał bym kupować jednak 75” to dosyć mocno skłaniam się do philipsa pml9636 od Kikiego, chociaż nie wiem jak z ambilight bo nigdy nie miałem i nie wiem czy to nie bajer tylko na pokaz, ale przemawia do mnie trochę technologia miniled nie wiem czy warto ale …..
Główne pytanie to czy na taką odległość od tv lepszy słabszy 85”, czy teoretycznie lepszy 75” no i jaki ewentualnie model 85”
 

marioking

Member
No własnie obecnie mozesz kupic zesłorocznego sony x85k w 85" za niecałe 10k jak aktualny x95k 75"... Sam mam taki dylemat... czy rok później to robi taką róźnice w jakośći... Trochę sie skłaniam ku starszemu ale wiekszemu bo jednak rozmiiar chyba robi róźnicę ;) a skoro ledwie rok temu to był nienajgorszej klasy tv to te 12miesiecy chyba go jakoś nie zdyskredytowała az tak bardzo.
 

luck76

Well-known member
Tylko to dalej 75” a mi chodziło o to czy właśnie nie zakupić 85” w podobnej cenie czyli jak to w życiu słabiej wyposażony w technologię. Z tym mam właśnie dylemat. Myślę że jeżeli miał bym kupować jednak 75” to dosyć mocno skłaniam się do philipsa pml9636 od Kikiego, chociaż nie wiem jak z ambilight bo nigdy nie miałem i nie wiem czy to nie bajer tylko na pokaz, ale przemawia do mnie trochę technologia miniled nie wiem czy warto ale …..
Główne pytanie to czy na taką odległość od tv lepszy słabszy 85”, czy teoretycznie lepszy 75” no i jaki ewentualnie model 85”
9636 to super tv o obrazie bliźniaczym do 9506. Szkoda ze firma nie robi 85” w tym segmencie. Widziałem porównania z x95j i faktycznie większych różnic nie widać a dostajesz Soundbar w komplecie. 3,5m to 75 jest akurat.
 

luck76

Well-known member
No własnie obecnie mozesz kupic zesłorocznego sony x85k w 85" za niecałe 10k jak aktualny x95k 75"... Sam mam taki dylemat... czy rok później to robi taką róźnice
Skoro 75x95k jest teraz, tak jak piszesz, za 10tpln, to zdecydowanie 10 cali mniej a przeskok istotny bo tu fald a tam direct led
 

marioking

Member
Niestety źle spojrzałem... to x95j w 75" stoi tyle co x85k 85"... ta nowa x95k soniaczka za ~16k to dla mnie jakiś absurd przy 75"...raczej słaby deal jakby nawet x95k kosztował te 10k... dlaczego projektory ciesza sie popularnoscia? bo daja duzy obraz mimo znacznie gorszej jakosci i jednak wielu sie decyduje na taki deal... bo własnie rozmiar robi róźnice... 85" tv juz zapewnia niezły wrażenia dzieki samemu kalibrowi... majac 65" przeskok na 75" nawet super tv według mnie to gorszy wariant niż jakiś słabszy 85".... ale to tylko moje zdanie....
 

S-piotr-S

New member
Fajny obraz natomiast powidoki to zmora plazm, oraz delikatne wypalenie loga kanałów.
Dlatego nawet nie zerkam na oledy, mam już uraz psychiczny do tych mankamentów.
 

S-piotr-S

New member
Dzisiaj zawisł na ścianie philips 75pml9636, powiem tak, rozumiem że mam go dopiero kilka godzin ale ten ambilight przy oglądaniu w ciemnym pokoju bez oświetlenia to zbawienie dla oczu. Efekt ambilight jest naprawdę fajny, obawiałem się kiczu, ale już wiem że będę go używał. Sam tv jak na razie SUPER, na teraz to pooglądałem trochę filmów z YouTube i trochę z Netflix . Android bez zastrzeżeń. Obraz w moim subiektywnym odczuciu jest bardzo ładny, głośnik również wydaje mi się że gra naprawdę przyzwoicie. Ogólnie jestem zadowolony mam nadzieję że na długo, KIKI dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Extra. Każdemu życzymy aby miał dobrze i tak długo dopóki mu się nie znudzi.
Ambilight też jak zawsze świetna sprawa.
Gratulacje.
 

luck76

Well-known member
Dzisiaj zawisł na ścianie philips 75pml9636, powiem tak, rozumiem że mam go dopiero kilka godzin ale ten ambilight przy oglądaniu w ciemnym pokoju bez oświetlenia to zbawienie dla oczu. Efekt ambilight jest naprawdę fajny, obawiałem się kiczu, ale już wiem że będę go używał. Sam tv jak na razie SUPER, na teraz to pooglądałem trochę filmów z YouTube i trochę z Netflix . Android bez zastrzeżeń. Obraz w moim subiektywnym odczuciu jest bardzo ładny, głośnik również wydaje mi się że gra naprawdę przyzwoicie. Ogólnie jestem zadowolony mam nadzieję że na długo, KIKI dzięki.
Super sprawa!
 

frez

Member
Podrzuci ktoś ustawienia tego pml9636 - nie mogę dojść do tego żeby biel była biała, śnieg wygląda taki trochę osikany
 
Do góry