Tv 75" lub wiekszy full hd co kupic?

scidas

New member
Witam,
tak jak w temacie potrzebuje tv przynajmniej 75". Pomieszczenie ma około 30m2 będę siedział około 4m od tv. Co polecacie myślałem o modelu 75H6400 myślę ze full hd wystarczy w zupełności w tych calach i z tej odległości oglądania. Jakie inne modele polecacie w przystępnej cenie.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Obawiam się, że jesteś skazany na ten model bo tak duże przekątne jako HD zostały przez innych producentów odstawione. Chyba, że jakiś starszy Sharp.
 

scidas

New member
Jaki sens ma 4k przy tej odległości 4-5m pyzatym kupiłem 4k 55". I jak teraz widzę ile jest narzazie treści 4k to mi się 4k odechciało. Juz nie wspominając kiedy doczekamy się TV w tej jakości. Wiec jak mam dołożyć 4-5 tyś za 4k to chyba nie ma to sensu według mnie.
 

collider

New member
Bez reklam
Bede powtarzal to jak mantre. Na telewizorze 4K zobaczysz to samo co na FHD a nawet wiecej. Niestety albo i stety nikt w ta technologie nie bedzie juz inwestowal. (Mowa o FHD)
Na marginesie duzo bardziej sensowny byl zakup 55 cali w FHD niz na odwrot. Po drugie tresci caly czas przybywa a w tym roku wejda odtwarzacze bluray 4K. Juz sa oferty na Samsunga za 399 dolarow.
Ultra HD Blu-ray Player

Tak wiec inwestujac nie male pieniadze w TV kupujemy urzadzenie na kilka lat a wiec lepiej gdy bedzie wspieralo UHD.
 
Ostatnia edycja:

scidas

New member
ok odtwarzacz domowego tak raz dwa. Czy jest sens w tej chwili dopłacić te 4-5 tysięcy do tego tv mam niemały dylemat. Ok to jaki TV FHD i jaki UHD 4k
 

Drunk

New member
Bez reklam
75" FHD jest jeszcze SONY 75W855C ( sam zamierzam go kupić, u mnie z odległość 3m). Z 4m to lepiej coś 80" żeby nie zrobiło się małe po miesiącu. Na pewno nie warto iść w 4k kosztem przekątnej.
 
Ostatnia edycja:

scidas

New member
budżet myślałem kolo 10tys a dobre 4k trzeba dać 15-17 także różnica spora. Do tych 10 mógłbym niewiele dorzucić ale 15 to już przesada dla mnie jak za telewizor. Moze być i 80 jak ktoś zna coś fajnego.
 

John_Lenon

New member
budżet myślałem kolo 10tys a dobre 4k trzeba dać 15-17 także różnica spora. Do tych 10 mógłbym niewiele dorzucić ale 15 to już przesada dla mnie jak za telewizor. Moze być i 80 jak ktoś zna coś fajnego.

Za dobre 4K w tym rozmiarze trzeba dać około 20 tys + 2 tys za BD-UHD. 15 tys to kosztuje 75 calowy Samsung serii 6 i jest na gorszych matrycach.

Pomyśl o Sony 75W855C.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sharp 70le 747 za 7999 zł
Sharp 80"uq 10 za 16999 zł
Sony 75w855 - ale 10.000 zł nie wystarczy.
 

Drunk

New member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak "za duży" TV. Trzeba rozważyć, czy chce się oglądać czy wpatrywać.
 
Do góry