TV 75 cali do nowego salonu.

tomus258

New member
Witam wszystkich,
Posiadam około 12 letnią plazmę Panasonica 50 cali, myślę, że czas zmienić na coś większego celuje w 75 cali., nie chciałbym zawieść się na jakości obrazu, więc proszę o pomoc. Ja wstępnie
wybrałem faworyta Sony XR-75X94K 75 ale nie wiem czy teraz nowoczesne LED są w stanie zastąpić plazmę? Bo te kilkanaście lat temu nie wybrałbym led-a z powodu obrazu.

Poszukiwania zaczynam już teraz ale zakup może w okresie Euro2024 bo może będą jakieś promocje? Warto poczekać?



1. Jak duże jest pomieszczenie, w którym ma być telewizor? Ok. 22 m2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Ok 3,5 -4 m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost, czasami z jadalni lekko po skosie

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie wisiał na uchwycie

6. Jak słońce świeci w pokoju? okno na zachód oraz południe ale to południowe jest dość daleko jakieś 6 metrów od TV.

7. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 50 cali plazma

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder Canal+ 4k

10. Jakie urządzenia? Dekoder Canal+ 4k, Playstation 4, Soundbar Samsung HW-Q700A

11. Ile godzin dziennie ma pracować? 4-5 godzin dziennie

12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Piłka nożna, F1, filmy

14. Czy zamierzasz surfować po internecie? YouTube

15. Czy zamierzasz grać w gry? Raczej sporadycznie

16. Preferencje co do marki? Sony mi się podoba ale raczej nie mam preferencji, wczesniej byłem fanem plazm Panasonic.

17. Preferencje co do wielkości? Raczej skłaniam się do 75 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak płynności obrazu. Przez co celuje w TV z minimum 100Hz odświeżaniem

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczór

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 8000

21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? rzadko raczej chce kupić cos na lata.

22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? YouTube, Netflix, Player, Viaplay ale głownie z dekodera Canal+ 4K
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
nie wiem czy teraz nowoczesne LED są w stanie zastąpić plazmę?
Ja po plaźmie 55ST60 od Panasonica kupiłem "jarzeniówkę" QN91A Samsunga .
Bo te kilkanaście lat temu nie wybrałbym led-a z powodu obrazu.
Tak było kilkanaście lat temu.Ja wtedy też wybrałem plazmę.Mam ją zresztą do tej pory.Wisi w pokoju córki.
Obecnie ,nowe mini-ledy grają lepiej niż te plazmy.Mam bezpośrednie porównanie.
 

retroq

New member
Ja także chcę kupić tv75'' , któryś z tych: lg75qned863re , sony xr75x90l , samsung 75qned85c ,samsung 75 qled 77c, sharp 75fq8eg ,, -Kiki jakie telewizory posiadasz z wymienionych tv. jest.jestem bardzo długo na tej stronie ale nie wiem co się stało ,ze nie moglem się zalogować na swój stary nick,tak wiec zaczynam od nowa.
 

tomus258

New member
a po plaźmie 55ST60 od Panasonica kupiłem "jarzeniówkę" QN91A Samsunga .
Tak tylko to już chyba mini led a nie zwykły ledowy telewizor.
Ten SONY o którym myślę to Array full LED czyli podejrzewam że zwykły LED.
Więc pytanie czy takie SONY jest warte rozważenie? Czy może są lepsze opcje? Bo mam wrażenie że może być tak że za firmę dopłacam sporo :)
 
Do góry