TV 75 cali - budżet 7tys zł - wybór spośród 3 modeli

Mirq

New member
Witam.
Po 10 latach użytkowania telewizora przyszedł czas na zmiany.
Dużo już poczytałem artykułów i testów i zastanawiam się nad wyborem jedne z trzech następujących modeli:

  • PHILIPS 75PML9008 MiniLed
  • SAMSUNG QE75Q80C 75" QLED Full Aray
  • Sony XR75X94K 75 QLED Full Aray

Innych marek nie biorę pod uwagę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost i bokiem / tak kąty są ważne
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? słońce z boku, ale sa rolety - natomiast TV będzie używany głównie wieczorami przy sztucznym świetle
7. Jaki masz obecnie telewizor ? stary philips 47 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? wszystkie aplikacje netflixy/yt itd./możliwość puszczenia filmu YT z smartfona/dobry smart TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K. HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Tuner TV. /amplituner Stereo
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3h
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem, głównie filmy, sport okazjonalnie
16. Preferencje co do wielkości? 75"
19. Preferencje co do marki ? sony, samsung, philips
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?7tys


Nie mogę w żadnym sklepie tych 3 modeli trafić by obraz bezpośrednio porównać. Przypuszczam że każdy z tych modeli będzie spełniał moje oczekiwania. Natomiast w Philipsie ciekawi mnie ambilight i MiniLed. Ale czy słusznie? Czy ten MiniLed nie jest jakiś budżetowy?

Zależy mi też aby jak najłatwiej używało się aplikacji typu YT i można było też tym zarządzać przez smartfon w miarę możliwości.

Z góry dziękuje za porady.

Pozdrawiam
 

Mirq

New member
No tak to oczywiste.
Miałem na myśli ze mini led jest w cenie pozostałych QLED i jest przez to dziwnie tani w stosunku do innych MiniLed na rynku...

Nie spodziewam się high endu - zresztą nie szukam takiego modelu bo to inne oczekiwania i budżet.
Chce dokonać możliwie najlepszego wyboru spośród tych 3 modeli.

Czytałem że ten philips ma ograniczony wybór aplikacji zainstalowanych...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z Twoich w klasie cenowej wybrałbym mini LED 75pml9008 masz za 6999xl z pełnym pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł z montażem i dostawą.
 
Do góry