TV 70-75"+ z dobrym stosunkiem cena/jakość

Chikushou

New member
Witam wszystkich. Jak w tytule, poszukuje TV do salonu z aneksem kuchennym. Interesuje mnie przede wszystkim dobry stosunek ceny do tego co otrzymam. Raczej, nie jestem typem osoby, która płaci za markę, "żeby mieć".
Do telewizora, będę miał sporą odległość więc, TV musi być raczej duży.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m2 - salon z aneksem
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głownie, na wprost. Sporadycznie z kuchni/jadalni z lekkiego ukosa.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój ma narożne okno (wschód-południe), TV będzie wisieć na ścianie zachodniej. Bezpośrednie słońce raczej nie będzie miało kontaktu z matrycą, ale pomieszczenie jest doświetlone praktycznie do późnych godzin popołudniowych.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Aktualnie brak - nowe mieszkanie.
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? Atutem byłby ambilight, ale nie jest koniecznością. Android lub webOS to raczej konieczność.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Netflix, Player, ewentualnie film w dobrej jakości z pendrive'a. Bardzo sporadycznie PS4 (może 5-10% czasu).
10. Jakie urządzenia? Kolumny stereo, a w niedalekiej przyszłości planuje kupić zestaw stereo ze wzmacniaczem. Połączenie bezprzewodowe z iPhone (przeglądanie zdjęć itp.). Wspomniane wyżej PS4 (ale naprawdę rzadko używane - obecnie podpinane pod monitor 23").
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2h w środku tygodnia, około 4-5h maks w weekendy.
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport (kolarstwo, f1, piłka nożna itp), filmy kinowe, seriale, filmy dokumentalne.
14. Czy zamierzasz surfować po Internecie? Youtube, od czasu do czasu przeglądnąć jakaś stronę.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Od czasu do czasu, kilka godzin w miesiącu. Da się bez tego obejść.
16. Preferencje co do marki? Nie upieram się, ale na ten moment faworytami są: Philips, Sony, LG. Unikam raczej Samsunga oraz "chińczyków". Jestem natomiast otwarty na solidne argumenty.
17. Preferencje co do wielkości? 70-75"+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba czerń i nierówne/widoczne podświetlenie w ciemnych scenach. Tearing i clouding oraz niski kontrast.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 85% czasu wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~4-5 tyś. wszystko zależy od tego czy warto dołożyć. Jeśli będzie bardzo dobra oferta, za którą warto dopłacić to nie będę się kłócił o 2-3 stówki.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Głownie z powodu awarii.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Netflix, Player, Youtube, Tidal itp.

Ogólnie w oko wpadł mi nowy Philips 70PUS8506, ale mam wrażenie ze cena 5500 zł, którą obecnie sobie za niego życzą, jest nieadekwatna. Szczególnie w kontekście tego, że starszy model, który aż takich znaczących różnic nie ma, można wyrwać praktycznie w okolicy 4000 zł. Jedyne co budzi moje zastanowienie ciągle przed właśnie starszym bratem, to te dosyć szpetne srebrne ramki, których już praktycznie nie ma w nowszym modelu (ale, nie jest to coś za co dopłacę 1,5 tyś.).

Preferuje zakup w krótkim systemie ratalnym (jeśli 0%), ze względu na utrzymanie lepszej płynności finansowej. Nie mniej, jeśli będzie dobry "deal" za gotówkę, to dam radę wyłożyć "kasę na stół". Jeśli, będzie trzeba poczekać kilka tygodni/miesięcy w poszukiwaniu lepszej okazji, to nie ma u mnie pośpiechu.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Szukaj wśród TCL. Mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Jeśli w dodatku byłby to QLED to masakruje ceną konkurencję.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz bardzo dobre modele w klasie 70 i 75"
- Philips 70PUS8535 za 3899 zł

- TCL 75C725 za 5299 zł Qled
- LG 75Nano 793 za 4799 zł ( też kropki kwantowe)
- Philips 75PUS8505 za 5299 zł Ambilight.
Jak będziesz niebieski masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

Chikushou

New member
Czy obraz tego TCL i LG będzie w takim razie porównywalny ze sobą, ze względu na "podobną" technologie? Czy jednak QLED a "nano cell" to nie jest to samo.
Jak na tle tych dwóch TV wypada w praktyce ten Philips, który jest "zwyklakiem"?

Jak również wypadają procesory zastosowane w tych TV, czy któryś z nich będzie wyraźniej wolniejszy podczas normalnego użytkowania lub używania aplikacji?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obraz kropek kwantowych będzie podobny.
Philips ma świetne wyposażenie , skalowanie, duże możliwości oraz ambilight.
Prędkość działania - podobna.
 

Chikushou

New member
Przeczytałem trochę wątków na tym forum odnośnie dwóch TV:
TCL'a (hdtv.com.pl/forum/tcl/149187-telewizor-tcl-c725-4k-ultra-hd-qled-specyfikacja-i-aktualizacja-cen-7.html) oraz Philipsa (hdtv.com.pl/forum/philips/147293-philips-pus8535-ustawienia-obrazu-301.html)
Troszkę mam mieszane uczucia do obu. Byłem nawet przez moment nakręcony na tego TCL'a, ale widzę kilka "problemów" w tym wątku, które mnie nieco zniechęciły. Również brak tego testu, którego nie publikujesz z jakiegoś powodu jest dla mnie bardzo, ale to bardzo zastanawiający. Rozumiem, że weszła aktualizacja w sierpniu, ale czy coś faktycznie uległo poprawie? Jakoś ciągle mnie to nie przekonuje.

Co do Philipsa, to przeczytałem chyba z 50 stron tego wątku, i to jest dramat. Rozumiem, że zamawiając u Ciebie, TV będzie sprawdzony, i tego typu problemy z matrycą nie wystąpią. Nie mniej, słabo ze Philips coś takiego puszcza w świat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL 725 - jest już po update i Philips jest też po aktualizacji i wszystko teraz działa bardzo dobrze.
Sprawdzamy przy kalibracji przed wysyłką.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten masz za 6299 zł z pełnym pakietem dla niebieskich.
Tak ma 120 Hz. Najlepszy obexnie LCD w Europie w klasie cena do jakości.
 

Chikushou

New member
Przekracza to jednak mój zakładany budżet.

Trudna decyzja, ciągle zastanawiam się pomiędzy Philipsem w wersji 70" ze względu na bardzo korzystną cenę no i ambilight. Z drugiej strony kusi ten TCL, który wydaje się ze ma naprawdę dobry obraz, jakość materiałów i jednak 75".

Czy stawiając Philipsa obok tego TCL'a, jest znacząca różnica w jakości na korzyść TCL'a? Szczególnie chodzi mi o czerń i kontrast.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica jest na korzyść TCLa, ponieważ ma pełne podświetlenie strefowe.

Ale Philips jest w innej klasie cenowej . I w swojej klasie świetnie daje sobie radę.
 
Do góry