TV 65cali najlepszy stosunek cena=jakość

bartazon

Member
Witam, stoję przed zakupem tv 65 cali, co możecie poradzić w tej wielkości. Powiedzmy że budżet do 5000 jakby było warto dołożyć coś jeszcze to rozważa.
Chodzi o kompromis gdzie największe znaczenie ma dla mnie stosunek cena=jakość.
Chodził mi po głowie sony 65xf9005 ale to już chyba straszy model.
Znaczenie ma dla mnie kwestia smart i oprogramowania. Jaki producent będzie w tej kwestii miał najlepsze wartości.
 

SDman

Banned
Smart to oprogramowanie w TV. XF w tej cenie jest liderem ale może udałoby Ci się znaleźć Samsunga QE65Q70R nowego do niego nawet bym dołożył.
Samsung nie ma Dolby Vision i Hdmi 2.1 ale ma bardzo szybki Tizen i świetne skalowanie materiałów do 4k.
 

czaro49

New member
Ja rozważam zakup 65'' Samsunga Q80T ,jednak róznica między 55'' a 65'' da radoche podczas meczy lub fajnych filmów ... bo seria R to tylko wystawki już . Jesli chodzi o tizen to super wszystko działa ( mam obecnie 40'' seria MU ) W tej chwili 65'' poniżej 80T nic konkretnego nie ma ... cena 5999-5949.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , ten SOny 65XF900 w cenie 4999 zł - jest świetnym obecnie jeszcze ( bo się kończą) wyborem.
Możesz jeszcze sprawdzić:
- LG 65Nano 863
- TCL 65C815
- Philips 70PUS8535
- TCL 65X815
- LG 65 UK7750
Masz je w programie gdzie sam wybierasz ceny. Podaj maila to CI wyślę cały program.
 

jasssu

New member
Koniecznie 65 ccali czy rozważasz jeszcze jakiś większy? Bo jeśli to drugie to jest nowy Philips o przekątnej 70 cali, a jak dobrze sprawdzisz to znajdziesz 70 pierwszej generacji Performance 70PUS7304.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To akurat stary , nieprodukowany już model.
Nowy jest 70PUS8535 i w programie gdzie sam wybierasz ceny .
 

bartazon

Member
Hej, sorry za poślizg ale jeszcze nie zdecydowałem. Cały czas obserwuje rynek, czytam opinie itd. Max 65 cali a może i wzialbym pod uwagę 55. Koniecznie coś między samsung lub sony. Znajomy polecał mi Samsunga serie q80 tylko ze z tego co widzę jest kilka oznaczeń q80tat , q80rat i trochę się w tym gubię. To samo w sony dr, dr, 9005, 9095, 9006, 9096 ??
Gdyby wziąć pod uwagę tylko coś z sony lub samsung i powiedzmy podzielić to wielkością między 55 a 65. To co byście polecieli jeszcze pod tym kątem. Stosunek cena=jakość??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę się zmieniło.
W klasie cena do jakości na dziś :
- Philips 65PUS8535
- LG 65Nano 863
- Sony 65XH9005
Dla niebieskich masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł
 

SDman

Banned
Samsunga Q80R już nie kupisz, Q80T to odpowiednik zeszłorocznego Q70R.
Obecnie Samsung Q80T = Sony XH90xx te końcówki xx nie wnoszą nic do jakości.
Samsung ma więcej stref inny system, kąty i brak powłoki są na tym samym poziomie co Sony.
Samsung nie ma Dolby Vision.
Oba telewizory muszą być wstępnie skalibrowane i wisieć (stać) obok siebie aby można było ocenić jaka jest różnica między nimi na tym samym materiale.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
SONY 65XH9096 i SAMSUNG 65Q80T zdecydowanie należą do najlepszych w kategorii cena/jakość.

Ja osobiście preferuję SONY za lepsze zarządzanie podświetleniem oraz skalowanie ale to Ty wybierasz.
 

czaro49

New member
Oglądałem wczoraj u kolegi jeszcze raz Sony 65XH90 ... Szybkosc działania odtwarzacza przy filmach mkv z pendriva u sony to dzień do nocy ... Przewijanie do przodu i zastanawianie sie androida po 2sekundy czy puscic film dalej czy nie ... w Samsungu 80T działa to w locie ... Fabryczne tryby obrazu to jakis dramat ... jedna wielka pomarańczowo- czerwona plama ...nie wspomne o gubieniu płynnosci przy kilku szybkich scenach ... no ale każdy kupi co zechce ....
 

bartazon

Member
Reasumując Sony 65xh9005 czy 65xh9096 bo 65xh9505 niestety ale poza budżetem póki co.
65xh9005 widziałem za ok 5300.
Spośród różnych testów które oglądałem najbardziej skupiam się mu sony ale dylemat pozostaje odnośnie oznaczeń.
 
Do góry