TV 65cali do 4000

bzyq90

New member
Cześć,

Proszę o pomoc w doborze tv

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? około 26m2 salon z aneksem
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Około 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 - 6
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost i bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? ma stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? drzwi balkonowe z oknem od zachodu
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam. Oglądam z internetu na kompie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dekoder jeszcze nie wiem jaki
10. Jakie urządzenia? dekoder, pewnie usb, kolumny
11. Ile godzin dziennie ma pracować? 2-6h
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, seriale, filmy
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? możliwe
15. Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16. Preferencje co do marki? Samsung, LG
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? ma płynnie wszystko działać i jest ok
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami chyba że jest weekend
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3,5 - 4k
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? TV ma służyć długo
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? YT, HBO, Netflix itp.

Z góry dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z dobrych model nie wystarczy na LG i Samsunga.
W tej klasie cenowej masz bardzo dobre modele innych firm:
  • Philips 65PUS8506 za 3799 zł
  • TCL 65C635 za 3599 zł
  • Sharp 65EQ7 za za 3999 zł
  • Philips 65PUS7956 za 3199 zł
  • TCL 65C735 za niewielką dopłatą za 4199 zł
  • Philips m65PUS8057 za 3999 zł
 

bzyq90

New member
Ok. A czy wymienione modele są dostępne u Ciebie w sklepie? A czy mogę liczyć na dodatkowe gratisy i jak zostać niebieskim członkiem forum?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, wszystkie dostępne od ręki.
Tak, masz wszystkie z pakietem dodatkowo dla niebieskich członków forum.
Na razie Klub niebieskich po przenosinach jeszcze nie działa, więc każdy do tego czasu jest traktowany jak niebieski.
Więc łapiesz się na pełne pakiety.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pakiety w zależności od wybranego modelu :
  • Kalibracja
  • Wtyczki
  • Sprawdzenie
  • Aktualizacja

Zamówić napisz proszę na PW.
A który najlepiej Ci pasuje ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnią się - prawie wszystkim...
  • procesor
  • wyposażenie
  • skalowanie
  • przejścia tonalne
  • obróbka cyfrowa
  • wydajność
  • pamięć
  • wygląd
 

fido920

Member
Hej. A jak oceniacie Sharpa? Ja ostatnio mam złe doświadczenia z TV, przed upływem 3 lat padła matryca w Sony KD55XG9505, 5000 w plecy jestem :(. A od Sony zero, pomijam już, że usterka wystąpiła przed upływem 2 lat, tylko ją zbagatelizowałem (telewizor włączył się, ale przez około 3 minuty był dźwięk, a nie było obrazu, działało tylko podświetlenie.). Na Sony jestem ostro wk......y. Złamasy, nawet zniżki na nowego nie zaproponowali, mimo, że wszystko było na infolinii i w dokumentacji!!!
Tak więc, co do Sharpa. Aha, czym różni się seria EQ6 od EQ7? EQ6 tańsza oczywiście. Poproszę o opinie.
 
Ostatnia edycja:

fido920

Member
Znalazłem taka opinię w necie, na stronie MM:
"

zmarnowany potencjał​


Na papierze i w testach świetny wybór, ale błędy w systemie uniemożliwiają bezproblemowe codzienne użytkowanie + poważny problem z obrazem/podświetleniem. PLUSY - świetny wygląd i jakość wykonania ramki/podstawy (aluminium) - bardzo dobry dźwięk z głośników (jak za tą cenę) - obsługa DTS - bardzo dobry obraz (jak za tą cenę i pomijając smugi, o których poniżej) MINUSY - USB nie obsługuje NTFS i exFAT - nie da się odtworzyć przez USB pliku większego niż 4 GB, - mocno widoczne są jasne pasy/smugi na górnej i dolnej krawędzi ekranu - problem jest widoczny przy świetle dziennym i głównie w jasnych partiach obrazu i na pewno dotyczy wersji 55" (inny egzemplarz na wystawie w tym samym sklepie też to miał, ale w wersji 50" już tego nie było widać - może jakaś wadliwa partia, albo uszkodzenie w transporcie..., według sprzedawcy obudowa za mocno dociska w tych miejscach ekran), - system Android 11w wersji SHARP np. brak ustawień głośników w menu - nie da się wybrać czy chcemy używać głośników TV czy zewnętrznych (w moim przypadku mocno irytujące), pomimo że jest taka opcja odpisana w instrukcji i jest dostępna w telewizorach z Androidem 11 (sprawdziłem w Sony, Panasonic i Philips), - obsługa przewodnika po programach (GUIDE) - nie da się szybko przeskakiwać w tym trybie pomiędzy programami, ponieważ każde kliknięcie na inny program powoduje zmianę wyświetlanego na ekranie w tle programu, co trwa kilka sekund - w efekcie przejrzenie 10 programów zajmuje pół minuty - i tu znowu kwestia niedopracowania systemu przez SHARP'a, ponieważ w innych telewizorach z Androidem 11 (jak wyżej) ta funkcja działa płynnie, a telewizor nie zmienia za każdym kliknięciem pilota programu w tle. - problem z uporządkowaniem listy kanałów - ułożona mozolnie po swojemu lista potrafi się rozjechać po ponownym włączeniu telewizora, część kanałów potrafi w ogóle zniknąć, a a na dodatek jeden numer kanału może zostać przypisany do kilku różnych programów (jak na zdjęciu) - powoduje to zablokowanie możliwości zmiany kanałów przyciskiem +/- po dotarciu do takiego zdublowanego kanału (u mnie takie "kwiatki" na telewizji kablowej podłączonej prze moduł CI+ - może to wina modułu, ale bardziej stawiam na dopracowanie systemu przez SHARP'a). telewizor nie umożliwia niestety zapisania listy kanałów na USB, ala tak mają wszystkie Androidy 11. - wsparcie SHARP, a raczej jego brak - opisane powyżej problemy wysłałem do producenta przez dedykowany formularz na www oraz na dedykowany adres email i po tygodniu nie dostałem żadnej odpowiedzi , więc telewizor wrócił do sklepu"
Co prawda wygląda to na opinię o innym modelu, ale "błędy w systemie" mnie zanurtowały...U mnie tv będzie grał na wprost, a pokój jest bardzo jasny, dużó YouTUba, Netflix, nie będzie grania...Ta listwa HK dla mnie to atut...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
"Co prawda wygląda to na opinię o innym modelu, ale "błędy w systemie" mnie zanurtowały...U mnie tv będzie grał na wprost, a pokój jest bardzo jasny, dużó YouTUba, Netflix, nie będzie grania...Ta listwa HK dla mnie to atut..."

Faktycznie to opinie o innym modelu.
Dostarczone - te modele cieszą na razie radośnie swoich użytkowników.
Masz dla członków forum specjalną ofertę z pakietem dodatkowym.
 
Do góry