TV 65cali budżet 6-7 tyś

venge

New member
Dzień dobry,

Mierzę się z zamiarem kupna nowego TV i nie spodziewałem się że będzie to taki trudne.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? 90% wprost,
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? jeszcze nie wiem, stary stał ale ten będę chciał powiesić
6. Jak słońce świeci w pokoju? w słoneczne dni promienie na sam ekran
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał ? Dobry obraz, dobry dzwięk oczywiście biorąc pod uwagę że to TV.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? UPC
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-3 godziny dziennie, w weekendy dłużej
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak - Youtube, filmy online, Youtube kids,
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
19. Preferencje co do marki ? Philips, Sony ze względu na android ale jestem otwarty na coś innego
20. Czy telewizor ma mieć 3D - Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6-7ty zł wiadomo taniej lepiej

Ogólnie rozpatrywałem Oledy ale cenowo raczej ciężko będzie. Pytanie czy Oled w moim przypadku będzie robił różnicę.
Nie jesteśmy maniakami filmowymi i mało generalnie oglądamy TV. Jak już oglądamy to coś na Netflix, Canal+ online. Dodatkowo lubimy puszczać muzykę na Youtube, oraz dzieci oglądają Youtube kids.
Ja też dodatkowo w sezonie letnim oglądam kolarstwo na Eurosporcie i tu zależy mi aby obraz był płynny - czyli chyba 120Hz musi być.

W zamyśle TV ma służyć 5 lat+, dlatego poza obrazem zależy mi aby był jak najmniej problematyczny pod względem jakiś wypaleń ( sporo o tym przy OLEDACH) błędów oprogramowania itp. Z TV będą
korzystać też dzieci więc może się zdarzyć że zapauzują obraz i sobie pójdą i tak zostanie na kilka godzin.

Moje typy:

  • Sony XR-65X90K
  • Philips 65oled707 - to już mocno ponad budżet ale podobno bardzo dobry i też biorę pod uwagę ale ze wzgłedu na cenę musi mieć dobre uzasadnienie
  • Samsung Neo QLED QE65QN85BAT
  • No i wspominany na tym forum TLC 65C935 ale zupełnie nie znam tej marki i nie wiem jak w dłuższej perspektywie te TV się sprawują.
Co sądzicie o powyższych modelach do moich wymagań. Chyba że macie ciekawsze propozcje.

Acha, i o co chodzi z tą kalibracją, bo to również było poruszane w wielu postach. Rozumiem że nawet wydając 7 tyś na TV to i tak aby wydobyć jego potencjał trzeba zrobić tą kalibracię?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych co podałeś to kolejność jest prosta :
  • Philips 65Oled 707 za 6899 zł
  • TCL 65C935 za 6799 zł
  • Samsung 65 QN85
 

venge

New member
właśnie rozmawiałem ze znajomym który mówi żeby nie przepłacać i kupować Hisense 65U7HQ. Cenę miałbym około 3700zł. Co sądzicie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podałeś klasę cenową i oczekiwania.
I Oczekuj takiej jakości jaką kasę wydesygnowałeś.
Nie da się porównać Oleda do żadnego LCD a szczególnie taniego Hisense.
Być może Twój znajomy nie ma żadnych potrzeb - możesz wówczas się po Mantę, czy Grundiga.
Będzie jeszcze taniej.
Zapewne znajomy dobrze się zna skoro Twierdzi , że ten model będzie lepszy od Oled TV...
Różnica nie jest mała ,duża ale ogromna.
 

venge

New member
Spokojnie. Tylko mówię co mi znajomy powiedział, a nie że jest ekspertem.
Dlatego jestem tu aby fachowej opinii posłuchać.
Budżet podałem ale wiadomo że jeżeli będzie poniżej to tylko lepiej.
Po przeczytaniu jeszcze kilku tematów z forum przychylałem się to TCL i jeszcze wczoraj była 5999zł i tyle mógłbym przeznaczyć za ten sprzęt. Dziś już jest znacznie wyższa więc pewnie pozostanę przy Philips.
Chociaż jeszcze o samsungu 65 QN85 poczytam bo jednak cena 5450 trochę kusi.\ a opinie całkiem nieźle. Tak jak wspomniałem nie napalam się na OLED.
Mam jeszcze pytania o OLED bo czytałem że w słoneczne dni potrafi mocno odbijać światło słoneczne i obraz jest słabo widoczny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL i nie tylko podnieśli ceny i to dużo, na szczęście dla niebieskich nie są to duże podwyżki.
TCL 935 to trochę inna półka !
I masz na YT - wygrał na pokazach nawet z QN91.

Oled naprawdę daje sobie świetnie radę w nasłonecznionym pomieszczeniu.
Mam trzy wielkie okna od podłogi do sufitu i świetnie się spisuje.
Nawet nie zasłaniam okien , bo nie po to je wielkie montowałem.
Ale mam najlepszą jakoś obrazu na trunku i pełna radość.

Jeśli nie oled to najbliżej jest mini led.
 

venge

New member
TCL i nie tylko podnieśli ceny i to dużo, na szczęście dla niebieskich nie są to duże podwyżki.
TCL 935 to trochę inna półka !
I masz na YT - wygrał na pokazach nawet z QN91.

Oled naprawdę daje sobie świetnie radę w nasłonecznionym pomieszczeniu.
Mam trzy wielkie okna od podłogi do sufitu i świetnie się spisuje.
Nawet nie zasłaniam okien , bo nie po to je wielkie montowałem.
Ale mam najlepszą jakoś obrazu na trunku i pełna radość.

Jeśli nie oled to najbliżej jest mini led.
a jaka cena dla 65C835? I czy duża różnica względem C935
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest spora różnica.
Nie wiem na czym Ci najbardziej zależy.
TCL 65C835 za 5599 zł plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
 

venge

New member
Jest spora różnica.
Nie wiem na czym Ci najbardziej zależy.
TCL 65C835 za 5599 zł plus dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł .
Nie zależy mi na grach.
Trochę sportu, trochę filmów i popularno naukowych. no i wiadomo dzieci bajki ale to chyba bez znaczenia. Tak więc do wszystkiego.

A jak cenowo za Samsung 65 QN85

Kurcze tyle negatywnych opinii o serwisie tego TCL że trochę zaczynam się bać. TV ma być na dłuższy czas, nie jestem maniakeim który wymienia co 2 lata.
Obecnie Philips 55PUS6561. Mam go od 2016 roku i działa bezproblemowo. Wymieniam bo ten pójdzie do innego mieszkania no i przy wymianie chcę większy.
 

venge

New member
No właśnie, na różnych stronach różne dane. Ciekawe skąd te rozbieżności? Możliwe że ten model występował z różnymi matrycami?

Czyli ten Philips 65PML9506 będzie lepszym wyborem niż Samsung 65 QN85? Tv do wszystkiego poza grami.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
No właśnie, na różnych stronach różne dane. Ciekawe skąd te rozbieżności? Możliwe że ten model występował z różnymi matrycami?

Czyli ten Philips 65PML9506 będzie lepszym wyborem niż Samsung 65 QN85? Tv do wszystkiego poza grami.
Cześć,
Nie wiem czy będzie lepszy, bo menu w Philipsie może nie każdemu pasować, ale również to z Samsunga może nie przypaść do gustu.
Jeżeli masz Philipsa obecnie to dla Ciebie będzie jak najbardziej ok. Osobiście bym wybrał Philipsa, ponieważ sam użytkuje te telewizory i dla mnie posiadają wszystko czego potrzebuję. Nie mniej jednak Samsung również jest chwalony przez jego użytkowników.

Myślę, że którego modelu nie wybierzesz, będziesz z niego zadowolony :).

Miałeś Philipsa i było ok przez kilka lat - jeżeli się sprawdził to bym został przy tej samej marce. Wiesz czego oczekiwać a jakość obrazu na pewno będzie lepsza w stosunku do wysłużonego poprzednika. No i szybkość działania samego TV na pewno znacznie bardziej poprawiona.
Jeżeli jednak chcesz spróbować czegoś nowego, to zawsze możesz wziąć tego Samsunga przez internet i w razie co zwrócić go w ciągu 14 dni bez podania przyczyny - a może akurat Samsung przypadnie Tobie bardziej do gustu.

Nie mniej jednak daj znać na co się zdecydujesz i jakie będą Twoje odczucia po kilku dniach użytkowania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niech Ci gra jak najlepiej , ale potwierdzam co napisał Guzioo - Philips w tej klasie zagra lepiej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
OK. tylko nie zawsze sama cena niższa jest gwarantem jakości.
Ale niech CI gra jak najlepiej.
 

Ryszard48

Member
Witam zastanawiam się na tymi tv który będzie lepszy obecnie ma samsunga 55" Q70 Rat
SAMSUNG QE65QN85B 65″ MINILED 4K 120Hz Tizen TV Full Array HDMI 2.1 2022
a może
Sony BRAVIA 65 cali XR-65X94K | LED | 4K Ultra HD
LG 65QNED913 65" MINILED 4K 120Hz

i jeszcze jedno czy w tm Sony BRAVIA 65 cali XR-65X94K bedzie takie cudo ja w samsungu oczywiście sygnał z kablówki po jednym kablu i kartą CAm
 

Attachments

  • IMG_20230125_120044.jpg
    IMG_20230125_120044.jpg
    2,6 MB · Wyś: 44
Ostatnia edycja:
Do góry