TV 65" - najlepszy stosunek pieniędzy do jakości

AyJay

New member
Witam wszystkich,

Chcę kupić coś do siebie do nowego mieszkania, siedzę ok 3m od TV i zdecydowałem się na TV 4k 65. TV ma służyć do oglądania filmów i seriali w Full HD. Chciałbym by ten telewizor miał dobry upscaling do 4k (bo czasami kanapę bym przysuwał nawet bliżej TV żeby bardziej poczuć się jak w kinie, bo głośniki 5.0 dobrej klasy już zamówiłem). Szukałem czegoś do ok 7 tys, jednak widzę że lepsze TV (przynajmniej sprzedawcy tak zapewniają że dużo lepsze czy w kilku testach tak wyczytałem) zaczynają się od 10 tys. Jaki wybrać tv - co jest najlepszego w swojej klasie cenowej, czegoś bym nie żałował za rok, że nie wydałem trochę więcej pieniędzy a miałbym coś znacząco lepszego? Zakrzywione odpadają i nie potrzebne mi 3D - nie lubię.

Z zakupem mi się nie śpieszy, jeśli jest kilka modeli na oku które mógłbym zakupić, mogę monitorować ceny i promocje na nie i w razie czego w jakimś EURO kupić na raty 0% jak będzie w promocji.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam,
Artur
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Do 10 tyś

Flat panel :

SONY 65X8505C

LG 65UF950V

Samsung 65JU7000

LG 65UH7707

Panasonic 65CX700

Samsung 65KS7000
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wkrótce pojawi się Philips 65PUS7101 w super cenie dla niebieskich.
Z matrycą natywna 100Hz, potrójny ambilight, nowa platforma Androida z update do 6,0, Kodi, MxPlayer, Ambiwoox, kalibracja gratis.
To będzie bardzo mocna oferta.

Na Sony 65XD8505 też jest w extra oferta z kalibracją profesjonalną gratis.
 

AyJay

New member
PANASONIC TX-65CX700E - 7500
Samsung UE65JU7000 - 8000
SONY KD-65X8505C - 8800
Samsung SUHD UE65KS7000 - 10500
Philips 65PUS7101 - 11000
Philips 65PUS8601 - 12320

Ceny wziąłem z internetu - taniej nie znalazłem.

Czytam o tych TV ale jestem laikiem i nie wiem co zyskuje dopłacając do konkretnych modeli. Czy ktoś z was jest mi w stanie wytłumaczyć?

O Sony piszą w temacie z tego forum różnie (nie mogę wrzucić linka)

Jakie jest wasze zdanie? Jakieś porównanie?

Kiki ten Philips wygląda na super opcję, ale jak już brałbym z Ambilight to wolałbym chyba mieć 4 stronny. Czy tylko model 8601 ma taki? Co mniej ma ten model który podałeś oprócz Ambi? Różni się matrycą?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Panas ma słabe podświetlenie strefowe.
Mam nadzieję że nowe modele Panasonica to zmienią.
Philips PUS7101 to będzie zupełnie inna bajka w bardzo dobrej cenie.

Poczwórny ambilight ma PUS 8601. To jest topowy model Philipsa.
Jak będziesz niebieski masz specjalną cenę z kalibracją.
 

krzysbiker

New member
ostatnio ogladałem tego ks8000 i do mnie nie przemówił jezeli chodzi o filmy które puszczają testowe to ładnie wszystko wyglada ale jak pusciłem swój materiał co prawda był w fullhd hobbit to przeraziłem sie tym podbijaniem koloru posswietlenia itd wszystko tak podkrecone ze nieszło patrzec

a jezeli chodzi o 65x8505 to jak narazie udało mi sie w sklepie sony wynegocjowac cene 8300 ale to nie koniec negocjacji
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
ostatnio ogladałem tego ks8000 i do mnie nie przemówił jezeli chodzi o filmy które puszczają testowe to ładnie wszystko wyglada ale jak pusciłem swój materiał co prawda był w fullhd hobbit to przeraziłem sie tym podbijaniem koloru posswietlenia itd wszystko tak podkrecone ze nieszło patrzec

a jezeli chodzi o 65x8505 to jak narazie udało mi sie w sklepie sony wynegocjowac cene 8300 ale to nie koniec negocjacji

Czy możesz potwierdzić skopane podświetlenie w KS8000?? Sprawdzałeś może na czarny tle to wygląda??
 

krzysbiker

New member
poprostu właczyłem swój materiał hobbita z dysku białe włosy legolasa prawie wypaliły mi oczy takie max podswietlenie ale wiesz to tylko moje zdanie moze tak mieli dostrojony obraz ale na mnie zrobił złe wrazenie za badzo podrasowane wszystko ale jezeli cghodzi o materiał pokazowy co oni maja to było ok
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
poprostu właczyłem swój materiał hobbita z dysku białe włosy legolasa prawie wypaliły mi oczy takie max podswietlenie ale wiesz to tylko moje zdanie moze tak mieli dostrojony obraz ale na mnie zrobił złe wrazenie za badzo podrasowane wszystko ale jezeli cghodzi o materiał pokazowy co oni maja to było ok

Dzięki za cenne info. Osobiście interesuję się niższym modelem KS7000, ale pewnie wygląda to na nim podobnie, jeśli nie gorzej. W każdym razie bez testu w sklepie się nie obędzie. Zastanawiająca jest słaba dostępność nowych modeli Ks7000/KS8000 w sklepach. Na ceneo pokazuje w zasadzie dostępność wyłącznie w sieciach MM/Saturn, RTV Euro AGD oraz w Neonecie. Po wpisach nt. KS8000 mój entuzjazm co do modelu KS7000 mocno się ochłodził :) Niektóre osoby się cieszyły, że nowe modele na 2016 mają cenę startową sporo niższą od ceny startowej modeli na rok 2015. Podejrzewam, że samsung mógł pojechać po kosztach, aby dać niższe ceny na premierę. LG też się zbłaźnił z nowymi modelami 2016 stosując w serii UHD (bez znaczka SUHD) tzw. pseudo 4K. Mam wrażenie, że zamiast lepiej, to z roku na rok jest coraz gorzej z jakością produktów.
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
rafcio76
Idź i sprawdź sam telewizor, opinie ludzi weź tylko i wyłącznie jako sugestie. Gdybym miał się posłużyć tylko opiniami to w życiu nie kupiłbym Samsunga UE48H6400 ponieważ dużo ludzi pisze, że jest słaby i się kurzy. Telewizor kupiony rok temu, żadnego problemu z zakurzoną matrycą, obraz rewelka, jestem zadowolony w 100%. Każdy ma inne preferencje, jeden chce podświetlenie mieć włączone na 10 inny na 20. Jeden korzysta z trybu kinowego inny ze standardowego, dlatego weź swoje filmy ze sobą i jedź obejrzeć je na tych TV, które Cię interesują.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
rafcio76
Idź i sprawdź sam telewizor, opinie ludzi weź tylko i wyłącznie jako sugestie. Gdybym miał się posłużyć tylko opiniami to w życiu nie kupiłbym Samsunga UE48H6400 ponieważ dużo ludzi pisze, że jest słaby i się kurzy. Telewizor kupiony rok temu, żadnego problemu z zakurzoną matrycą, obraz rewelka, jestem zadowolony w 100%. Każdy ma inne preferencje, jeden chce podświetlenie mieć włączone na 10 inny na 20. Jeden korzysta z trybu kinowego inny ze standardowego, dlatego weź swoje filmy ze sobą i jedź obejrzeć je na tych TV, które Cię interesują.

Tak, masz rację opinie na necie są tylko subiektywnymi opiniami. Najważniejsze jest sprawdzenie sprzętu w sklepie na własnym materiale i różnych ustawieniach obrazu w TV. Swego czasu naczytałem się świetnych opinii nt. jakości obrazu w Sony X8509C, a jak sprawdziłem w sklepie na własnym materiale byłem rozczarowany obrazem w Sony i znacznie bardziej do gustu przypadł mi obraz na Samsungu JU7000. Kolega z którym wówczas sprawdzaliśmy te dwa modele miał podobne wrażenia. Są jednak ludzie, którym obraz na tym modelu Sony bardzo się podoba, znacznie bardziej niż na Samsungu. Najważniejsze jest to, aby sam kupujący zadowolony był z zakupu. Dlatego test w sklepie przed podjęciem decyzji o zakupie jest wprost niezbędny. Samsunga KS7000 absolutnie nie skreślam i nadal jest na szczycie mojej listy faworytów. Tym bardziej, że konkurencja w tej klasie cenowej nowych modeli w postaci Sony czy LG - jakoś nie kładzie na łopatki (w obydwu matryca IPS, w Samsungu VA). Trzeba przetestować modele kilku marek i podjąć decyzję.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Czy ktoś z forumowiczów miał okazję porównać w sklepie następujące modele:
Samsung KS7000 vs Sony XD8505 vs LG UH7707 ???
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie podejmujcie decyzji, oglądając rozkalibrowane telewizorki w sklepie, przy kompletnie nieadekwatnym oświetleniu. To rada główna.

KS7000 nie jest taki jasny, jak KS8000, więc może mniej problemów nastręczy, ze strefami. Nie wiem, zgaduję tylko.

XD8505 to model oparty na matrycy IPS, z zaletą, w postaci szerszych kątów widzenia oraz wadą, jaką jest szara czerń. Na 100% będzie lepszy od LG, ale oglądając po ciemku i na wprost, KS7000 powinien zrobić dużo lepsze wrażenie.
 

barburian

New member
Bez reklam
Najlepszy stosunek pieniędzy do jakości....

Generalnie myślę że co do tematu jw.. nie ma co dyskutować zbyt wiele..
Jeśli się dużo zapłaci to będzie się miało stosunek z najwyższej półki
wiadomo że jakość kosztuje :)
Oczywiście jeśli ktoś lubi płacić za jakość w tej kwestii i ma z tego przyjemność.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdź najnowszy model Philipsa który wejdzie niebawem do sprzedaży - ta jakość obrazu jest naprawdę dobra. I ceny super.
Philips poszedł chyba po rozum do głowy bo nawet modele 100Hz 65" zaczynać się będą poniżej 7 tyś zł.
12717884_1037456176316173_4059623694915795664_n.jpg
 

krzysbiker

New member
kiki co to za model prponujesz 65 cali i matryca 100 lub 120 hz z philipsa? bo w sobote jade po soniaka ale jeszcze mam dylemat
 

pepka

Member
Bez reklam
Dziś w MM Gdańsk testowałem stojące obok siebie ks8000 i xd93. Brak widocznych wad podświetlania... tutaj chyba decydować może chęć posiadania bądz olewka tematu 3D. Władca Pierścieni wyglądał na obu rewelacyjnie.
 
Do góry