TV 65" Filmy i gry - 4-7k

MadMaxx

New member
Cześć, poszukuję telewizora 65 cali w kwocie 4-7k. Zastanawiam się czy warto dopłacać do OLED

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 50m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3 - 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku (okna tarasowe od południa)
7. Jaki masz obecnie telewizor - LG 50LF652V
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał ? Szybki i responsywny OS oraz aplikacje, HDR, dobre odwzorowanie kolorów, matrycę 120hz, niski inputlag, wsparcie integracji przez API w ioBroker (wyłącznie LG, Philips, Samsung).
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i 1080p
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PlayStation 5, zestaw audio
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Brak preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Dzień/Wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
19. Preferencje co do marki ? LG, Phillips, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4 - 7 tys zł
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że warto masz za 6799 zł 65oled707 . Masz też dobry do grania mini LED Philips 65pml9008 , LG mini LED 65qned913 za 5999 zł.
 
Ostatnia edycja:

MadMaxx

New member
Dziękuję za odpowiedzi

Zakup rozważam w Media Expert lub RTV Euro AGD ze względu na ewentualne kwestie gwarancyjne i jestem ograniczony do dostępności modeli w tych dwóch sklepach.

LG mini LED 65qned913 to model na rok 2021 i dostępność jest niska - ten raczej odpada
Philips 65oled707 brałem pierwotnie pod uwagę i ten mi chyba najbardziej pasuje (model na rok 2022)
Samsung 65QN85C też ciekawie wypada w recenzjach (model na rok 2023)

Najbardziej interesuje mnie porównanie Philips 65OLED707, Philips 65OLED718 (trochę ponad budżet) i Samsung 65QN85C. Jak je ze sobą zestawić? Jakie są między nimi większe różnice? Czy ten Samsung jako nowszy modelowo ma jakieś funkcje związane z lepszym upscalowaniem, przetwarzaniem obrazu przez AI czy to wszystko chwyt marketingowy? Czy ten mini led konkuruje z tym oledem pod względem jakości obrazu? Niestety nie mam możliwości porównania tych dwóch modeli i muszę opierać się na opiniach.

Czy ten Philips i Samsung mają funkcję Wake-On-Lan? Nowsze modele LG z WebOS wiem, że mają tą funkcję dostępną do włączenia w ustawieniach.

Czy możecie polecić uchwyt 400x300 do tego TV? Nie zależy mi na ruchomym ramieniu, jedynie regulacja pochylenia. Rozstrzał cenowy jest ogromny.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uchwyt dobry za 249 zł.
W klasie 7 tys OLED TV będzie rewelacja.
Jaki masz teraz telewizor ?
Z tych co podałeś najlepszy 65oled 707 za 6799 zł z pakietem gratisów dodatkowo.
 

MadMaxx

New member
Wyżej oceniony w czym? Recenzji żadnych nie ma. Z opinii na forach można się jedynie dowiedzieć ze ma Google TV z asystentem i wyższą rozdzielczością interfejsu, wyższa jasność matrycy. Ponoć nowszy model lepiej radzi sobie z konsolami w trybie gry w 4K. 707 ma realnie ~670cd/m2 a nowszy ~900. Mam duże okna tarasowe na 6 metrach i obecny TV kompletnie sobie nie radzi i muszę za dnia opuszczać rolety.
 

MadMaxx

New member
180cm szerokości to jest max przy obecnym układzie mebli i audio.
TV jest ~3,5m od kanapy i nikt z części jadalnianej i tak nie będzie oglądał TV.

Przy zmianie aranżacji pewnie zmienimy na większy, na ten moment musi wystarczyć 65".
 

MadMaxx

New member
707 niedostępny w media expert a w RTV euro AGD zdążył podrożeć z 7k do 7300. Takie to black week mamy :D Wybór padł na OLED718 za 7450 zł. Nie ma porównania do poprzedniego TV. Skok jakościowy ogromny.
 
Do góry