TV 65" do XBOX ONE X

Muciorek

New member
Cześć,
trochę poszukałem po forum, ale niestety nie jestem pewien jakie TV kupić do Xbox One X. Wiem, że ma być niskie input lag, dobre odświeżanie, itp. Niestety mój budżet jest okrojony (do 4000 i to jest naprawdę max), a chciałbym kupieć 65' ze względu na odległość sofy od nowego TV(ok 4m). Jestem świadomy, że za TV o dobrych parametrach trzeba dać 2x4000zł, ale musze jednak wybrać ten lepszy z tańszych. Pomożecie?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost lub pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6. Jak słońce świeci w pokoju ? pokój zachodni a tv będzie na północnej ścianie
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Jakaś stara plazma 43' z wypalonymi pikselami
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Ładny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K t
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? XBOX ONE X
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojetne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, film, serial
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 2h dziennie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? smużenie, słaby dźwiek, nakładnie się obrazów
19. Preferencje co do marki ? Może Philips. Dostosuje się do opinii.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Max 4000 zł. To i tak już będę nadwyrężony
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I dostaniesz dobre modele :
- Philips 65PUS6262 za 3650 zł
- TCL 65 P60 za 3699 zł
- Hitachi 65 HZ6 za 3999 zł
 

Muciorek

New member
Philips 65PUS6262 ma bardzo wysoki input lag. Nie wiem jak z TCL i Hitachli. A co myślicie o Samsungu UE65NU7172 lub LG 65UK6100? Sprzedawca w sklepie jeszcze mi polecał philipsa 65PUS7303 Niestety w sklepie kosztuje 4700 zł.
 

bysiu1988

New member
PUS6262 to jest katastrofa, wolne menu, słabe kolory, brak płynności. Z tych, które podałeś najszybciej bym wybrał PUS7303. Za okolo 4k masz TCL 65C7026 i to jest rozsądna opcja w klasie cenowej!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL ma więcej niż SONY:
- głośniki JBLa
- Android 8,0
- Aplikacje najnowsze
- Kodi
- Terrarium
- Vavoo
- Pilot głosowy
- Google Assistant

Zrobisz jak uważasz.
 

Damaran

New member
Walić Android TV, po prawie 3 latach używania tego systemu jedyne co się na nim ostało to Showmax już mamy free z Play i KODI, które od dłuższego czasu jest na XBOX One. Więc mając XBOX ONE masz wszystko, skup się tylko na obrazie, no chyba że chcesz ambilighta no to Philips, ale pamiętaj aby mieć zapas ściany do tego telewizora bo jak masz to postawić na komodzie i nad tym i dookoła ustawić meble i graty to se kup LEDY za 10 zł i podepnij. Tyle ode mnie w temacie AndroidTV. Ten system u nas w kraju może znajdzie uznanie za 5-10 lat jak ogarnie ktoś VOD, aplikacje działające czy strumieniowe przesyłanie kanałów. Nie mówiąc o tym że SONY cofnął na swoim własnym telewizorze wsparcie dla DS, no litości. Co do nowszych odsłon Androida, to samo, nastawione na rekomendacje. Jak ktoś korzysta z 5 VOD to ok, poza tym nie warto. Statystyki? Tylko TV BOXY generują ruch, telewizory też, no bo jak już ktoś się skusił to ma. Poza tym nieważne, nawet jeśli TV robią statystyki, to i tak nie u nas w kraju.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U Ciebie Shomax u innych nowe bardzo dobre aplikacje.
Ambilight to coś więcej niż jednakowo świecące lampeczki led.
 

Muciorek

New member
Poczytałem, porównywałem w sklepach i chyba wybiorę KD-60XF8305B. Ma ktoś ten telewizor i może coś o nim powiedzieć?
W sklepach oczywiście oledy miały najlepsze obrazy, ale najwyżej za 3-4 lata na taki wymienię.
 

hello_world

New member
Poczytałem, porównywałem w sklepach i chyba wybiorę KD-60XF8305B. Ma ktoś ten telewizor i może coś o nim powiedzieć?
W sklepach oczywiście oledy miały najlepsze obrazy, ale najwyżej za 3-4 lata na taki wymienię.


Wczoraj kupiłem ten tv z uwagi na promocję, więc ciężko mi coś powiedzieć no i brałem go ze względu na budżet 5000-5500zł z soundbarem, 55" było dla mnie za mało, 65 by już nie weszło. Póki co z minusów które zauważyłem:
-przydałby się dedydkowany przycisk do zmiany presetów obrazu
-róża wiatrów (krzyż) w pilocie średnio jest wygodny, ale używa się tego głównie przy grzebaniu na początku i kombinowaniu ustawieniami (znowu "różdżka" z LG średnio mi siedzi, webOS ładnie wygląda, ale podobno bardziej zamula, z Philipsem gość mi mówił, że to przez inne telewizory obok, ale też muli i imo kłamał).

Muszę poszukać jeszcze presetów do ładnej konfiguracji kolorów, sam w 5min ustawiłem znacznie lepsze niż te które pokazywali mi w sklepie. Przy każdym telewizorze musiałem prosić o zmniejszenie podświetlenia bo kontrast i biel były takie, że oczy mi wypalały. Poza tym zauważyłem, że jest mega różnica w oglądaniu Netflix/filmy z dysku, a telewizja. W tych pierwszych są znacznie lepsze kolory + HDR, który ładnie wyrównuje kolory. Kanały na UPC mają różne barwy i np. 1z10 na TVP1 pali niebieskim, a w innych programach jest on normalny.

Poza tym uważaj na doradzanie sprzedawców w sklepach (nie mówię o Kiki), wczoraj usilnie mi wciskano Philipsa lub ew. LG, na Philipsie miałem zobaczyć jakiś rozpierdol (był 500zł droższy 55"), a były tylko trochę lepsze kolory + zauważyłem lagi w upłynnianiu obrazu na FIFIE i jednym z meczów piłki nożnej (kolo aż kombinował pilotem, żeby mnie przekonać).

Sam jestem noga w TV, w kompach mogę pomóc także wybór był ciężki, a ten przypasował mi cena/wielkość/jakość obrazu. Do 65" musiałbym dopłacić >1000zł (możliwe, że byłby i trochę lepszy), lecz dla mnie to było już zbyt dużo.
 
Ostatnia edycja:

Muciorek

New member
Dzięki za odpowiedź. Czyli wady to takie trochę pierdoły. Najważniejsze, czyli obraz ok.
A grałeś już na nim?


Wczoraj kupiłem ten tv z uwagi na promocję, więc ciężko mi coś powiedzieć no i brałem go ze względu na budżet 5000-5500zł z soundbarem, 55" było dla mnie za mało, 65 by już nie weszło. Póki co z minusów które zauważyłem:
-przydałby się dedydkowany przycisk do zmiany presetów obrazu
-róża wiatrów (krzyż) w pilocie średnio jest wygodny, ale używa się tego głównie przy grzebaniu na początku i kombinowaniu ustawieniami (znowu "różdżka" z LG średnio mi siedzi, webOS ładnie wygląda, ale podobno bardziej zamula, z Philipsem gość mi mówił, że to przez inne telewizory obok, ale też muli i imo kłamał).

Muszę poszukać jeszcze presetów do ładnej konfiguracji kolorów, sam w 5min ustawiłem znacznie lepsze niż te które pokazywali mi w sklepie. Przy każdym telewizorze musiałem prosić o zmniejszenie podświetlenia bo kontrast i biel były takie, że oczy mi wypalały. Poza tym zauważyłem, że jest mega różnica w oglądaniu Netflix/filmy z dysku, a telewizja. W tych pierwszych są znacznie lepsze kolory + HDR, który ładnie wyrównuje kolory. Kanały na UPC mają różne barwy i np. 1z10 na TVP1 pali niebieskim, a w innych programach jest on normalny.

Poza tym uważaj na doradzanie sprzedawców w sklepach (nie mówię o Kiki), wczoraj usilnie mi wciskano Philipsa lub ew. LG, na Philipsie miałem zobaczyć jakiś rozpierdol (był 500zł droższy 55"), a były tylko trochę lepsze kolory + zauważyłem lagi w upłynnianiu obrazu na FIFIE i jednym z meczów piłki nożnej (kolo aż kombinował pilotem, żeby mnie przekonać).

Sam jestem noga w TV, w kompach mogę pomóc także wybór był ciężki, a ten przypasował mi cena/wielkość/jakość obrazu. Do 65" musiałbym dopłacić >1000zł (możliwe, że byłby i trochę lepszy), lecz dla mnie to było już zbyt dużo.
 

hello_world

New member
Dzięki za odpowiedź. Czyli wady to takie trochę pierdoły. Najważniejsze, czyli obraz ok.
A grałeś już na nim?


Grałem tylko w FIFĘ i jest wszystko ok (w sklepie jeszcze w Tekkena, ale to jedną rundkę jedynie na tych przesadzonych kolorach). Dzisiaj ustawię sobie kolory zgodnie z tym poradnikiem:


https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x830f/settings


Odpalę kilka gierek wieczorem (GTA V, Tekkena i Gran Turismo) i jutro rano dam Ci znać. Muszę też dodać, że wcześniej miałem starszego LCDka z 2013 roku to raz (Samsung UE40ES5500), a dwa jestem prawie zielony w TV, więc moja opinia będzie subiektywna i dobrze, żeby w razie wu ktoś obeznany jeszcze się z nią skonfrontował. Jeśli masz możliwość to skocz z konsolą do sklepu i pograj na tym TV. Mi pozwolili podłączyć konsolę i dysk zewnętrzny.


Ogólnie TV z defaultu po odpaleniu plejaka zmienia się na tryb obrazu "Gra" co pewnie daje mniejszego input laga i odpala HDR. Co do mankamentów jeszcze to nogi TV mogłyby być solidniejsze, ale fajny patent jest całkiem z tylną nóżką, która ma otwieraną pokrywę i można poprowadzić nią kabel za szafkę co trochę ładniej wygląda, ale pokrywka słabo trzyma i mocniej napięty kabel ją otwiera ;) (takie pierdoły często zauważam po prostu). Fajną opcję, której nie miałem w starym Samsungu to możliwość wywalenia zbędnych "inputów" i nadanie im nazwy, lecz to pewnie ficzer każdego Androida, a dla Ciebie najważniejszy zapewne jest obraz.
 
Ostatnia edycja:

Muciorek

New member
To czekam na wrażenia z grania. To u mnie będzie 50% użytkowania TV. Reszta to Netflix i sport.
Z jakiej odległości oglądasz? Ja mam 280cm i zastanawiam się cały czas, czy nie będzie za mały. Tylko tak jak pisałeś 65 cali +1000 zł co najmniej.
 

hello_world

New member
U mnie to 310cm od ekranu do oczu i wygląda to ok (może 65 by wyglądał trochę lepiej - wiadomo zawsze fajnie, mnie limitowały meble). Chciałem Ci zrobić fotkę z perspektywy oczu, lecz telefon zakłamuje mocno skalę i TV wygląda jak mały obrazek :/


Co bym polecał to odmierzyć 151.1cm przekątnej, dać komuś do potrzymania i porównać z obecnym Tv ;) (ew. 132x74cm). Chodząc po sklepach te telewizory wydawały mi się jakieś małe, a jak zobaczyłem karton z TV oraz postawiłem to na komodzie to jest póki co dla mnie giga. W końcu do starego to jest 125% więcej powierzchni (60vs65 to dodatkowe 17% lub ~11cm w przekątnej)


Visual TV Size Comparison : 40 inch 16x9 display vs 60 inch 16x9 display
 
Ostatnia edycja:

hello_world

New member
Pograłem na nim wczoraj i moim zdaniem jest ogień, nie zauważyłem problemów oprócz lekko widocznego podświetlenia, gdy między reklamami producentów gry jest całkowicie czarny ekran na maksymalnym podświetleniu. Z wyżej podrzuconymi presetami kolorów filmy, a szczególnie kablówkę ogląda się znacznie przyjemniej (w sumie to prawie wszystko jest tam defaultowe na profilu Własne bez Motionflow - nie ma efektu opery mydlanej), podobne do ustawień kinowych.


Taka uwaga, np. w Gran Turismo HDR trzeba było włączyć samodzielnie z ustawień gry u mnie. W FIFIE włączył się sam od razu.
 

Kluczboy

New member

Ja bym wziął i tak też zrobiłem :) Czekam na dostawę bo jakąś obsuwę w wysyłce mają.
Jednego czego żałuję to tego że nie mogłem kupić od Kikiego bo miałbym te wtyczki,kalibrację itp. ale z tego co wywnioskowałem z innych wątków to jeszcze nie miał tego TV i jeszcze nie ma.
 
Do góry