TV 65 do salonu - 7000

Piiiiio

New member
Chodziło mi raczej o to, że przez poszukiwania jak przeglądam od kilku dni forum, pojawiają się własnie głownie te dwie propozycje, chociaż chyba Philips króluje w każdym temacie telewizorów 65cali do ~6tys, dlatego moje pytanie tak zabrzmiało. Czy aż tak góruje nad reszta w tej cenie.
 

jarswi

New member
Jeżeli do salonu i w granicy 7000zł to nie znajdziesz bardziej uniwersalnego tv od LG 65sk9500. Wcześniej próbowałem zaprzyjaźnić się z Philipsem8102 - nie wyszło z uwagi na słabe kąty oglądania. Na naszym forum masz test tego tv, konkurencyjne forum oceniało też (ale w 55calach) oraz tu też możesz poczytać - co ciekawe wg autora najlepszy HDR z tegorocznych tv. https://www.tomsguide.com/us/lg-65sk9500-super-uhd-65-inch,review-5523.html
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Wszystko zależy kto ma jakie potrzeby i wymagania.
Ten LG jest na IPS dla niektórych nieakceptowalny - ja też wolę VA.
 
Ostatnia edycja:

jarswi

New member
Kolega nic nie pisze o potrzebach i wymaganiach - jedyne info to salon i cena do 7000 - Salon czyli tv wszechstronny gdzie może oglądać kilka osób - preferowana matryca OLED lub IPS. Ponadto podpięty do amplitunera - pewnie będą ważne formaty dźwiękowe (samsung raczej odpada brak dts-u oraz krawędziowe podświetlenie matrycy) PS4- czyli trochę gier - LG lepiej sprawdzi się od Sony. Pomijam całą resztę jak łatwość obsługi, sterowanie głosowe po polsku, powszechnie Webos uznany za najbardziej intuicyjny i łatwy w obsłudze system, pilot z żyroskopem. Jakość czerni i kontrast w zupełności wystarczający do seansów nocnych. Philips kusi podświetleniem - ale za to straszy jakością i oprogramowaniem - poczytaj wątek o nim na naszym forum (co prawda trochę się chyba już poprawili ale nadal kwiatki po każdej aktualizacji - tv ma działać bezproblemowo chyba, ze ktoś jest fascynatem forum i lubi co chwilę sprawdzać co naprawiła lub zepsuła dana aktualizacja.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Jesteś kolejnym który tylko czyta a nic nie widział i nie testował - widziałeś 8102 na żywo lub któryś z wymienionych ?
Ja nie muszę czytać - mam go w domu prawie już rok !
 

jarswi

New member
Jeszcze jedna uwaga dotycząca wypowiedzi Ataszek "Ten LG jest na IPS dla niektórych nieakceptowalny - ja też wolę VA." Nie generalizuj w każdej technologii są skopane lub wyjątkowe tv. Omawiany powyżej tv jest wg mnie i testujących wyjątkiem. Tak jak pisałem przymierzałem się do Philipsa - miałem go kilka dni w domu. Wybrałem LG i nie żałuję. Philipsa (co prawda mniejszy i tańszy model) wybrałem do sypialni - tam matryca va sprawdza się znakomicie.
Trochę mnie boli jak polecacie tv patrząc tylko na własne preferencje - nie każdy lubi podświetlenie ambi, nie każdy fascynuje się androidem, większość osób ogląda tv pod różnymi kątami nie koniecznie na wprost a tv do salonu wg mnie jednoznacznie wskazuje na preferowany sposób oglądania - kilka osób w dzień lub nocy a nie jedna w ciemności centralnie przed ekranem.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
A co napisałem wcześniej ????
Każdy wybiera TV do własnych potrzeb i wymagań...czy ja piszę że musi kupić VA czy musi mieć ambi ? Nie.
Miałeś Philipsa niższy model a pisze o innym którego nie widziałeś na oczy.
Dalsza konwersacja w tej kwestii jest chyba zbędna ?
 
Ostatnia edycja:

jarswi

New member
Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem wyraźnie, że próbowałem się zaprzyjaźnić z Philipsem8102 - może zmylił cię brak pełnej nazwy - PhilipsPUS8102 ? Udało mi się go oddać przed upływem 2 tygodni - dokładnie 9 dni testów - w sumie wystarczył mi pierwszy dzień aby szukać dalej ale próbowałem na siłę przyzwyczaić się do zmian przy oglądaniu pod kątami - nie dało rady - wybuliłem za transport z powrotem do sklepu. Do salonu kupiłem obecnie 65sk9500 a do sypialni obojętnie co, byle było tanie i nadające się do oglądania w nocy na wprost - padło na Philipsa. Obrazowo na wprost między LG sk a Philipsem8102 nie widać dużej różnicy. Ale pod małym nawet kątem Philips mnie denerwował - może dla tego, że wcześniej miałem Toshibę - też na IPS-ie. Odnośnie " Każdy wybiera TV do własnych potrzeb i wymagań..." doprecyzuj wymagania kupującego dopytaj się co naprawdę potrzebuje a potem polecaj albo jak polecasz na pałę - bo tobie się wydaje, że każdy musi mieć takie same potrzeby jak ty to zagwarantuj, że zrekompensujesz koszty jak nie trafisz w potrzeby, Dzięki takiemu jak Ty ktosiowi ja naraziłem się na stracony czas i dodatkowe koszty wysyłki, Ponadto cały czas obrażasz mnie insynuacjami bo Ty wiesz najlepiej a nawet postów nie potrafisz czytać ze zrozumieniem - więcej pokory.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Tobie nie pasował 8102 ok ale dlaczego odradzasz innym - ktoś nie musi oglądać pod kątem (i to sporym aby widzieć duże różnice)
Nie twierdzę że LG jest bleee
Wg mnie matryca VA jest dla mnie bardziej odpoednia - lepsza czerń ale gorsze kąty - wybieram to pierwsze.
Nie muszę nic doprecyzowywac - to kupujący musi widzę ec czego chce...
A ktoś to jesteś Ty i nie obrażaj bo nie czas i miejsce na takie głupie wpisy.
 

jarswi

New member
Ataszek na spokojnie poczytaj moje posty w tym temacie oraz swoje - mam nadzieję, że zrozumiesz a jak nie to nie szkodzi - ważne aby autor tematu "Tv 65 do SALONU do 7000" zrozumiał - on dopiero będzie kupować - ty już masz swój wymarzony i chyba obsesyjnie najlepszy tv i niestety bez straty nie masz wyboru.
 

Michal tv

New member
Panowie czy nie łatwiej zadać kupującemu proste pytanie: czy oglądasz tv siedząc na wprost czy raczej specyfika pokoju na to nie pozwala??? I wszystko stanie się jasne :) ja też chciałem wysokokontrastowa matryce VA z dobrą czernią ale że narożnik 4.6m w salonie a oglądać chcą wszyscy (jakby nie mogli akurat zmywac albo się bawic :) ) to musiałem poszukać czegoś na IPS bo degradacja kolorów na va podczas moich "testow" była nieakceptowalna pod tym kątem oglądania. Padło na philips 55pus8303. Gdybym miał więcej kasy wzialbym lg sk8500 albo lepiej lg sk9500 bo to najlepsze ekrany IPS z szerokimi kątami. Gdybym miał wybierać z matryca VA to philips 8102, sony xf9005, samsung serii 8 lub jakiś Qled Samsunga ktory właściwie jest kompromisem bo ma i wysoki kontrast i czerń i w miare dobre katy.
 
Do góry