TV 65 do około 6-7k

greg87

New member
Witam,

Koledzy mam dylemat jeżeli chodzi o wybór telewizora. Odległość od ekranu to troszkę ponad 3m i nie wiem czy wybrać 55 cali czy 65 ?

Tutaj troszkę bardziej szczegółowo:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor : 28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora : 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem : 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne : Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć : wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju : z prawej strony tv
7. Jaki masz obecnie telewizor : Sony kdl 40ex500
8. Co chcemy aby telewizor posiadał : Dobra matryca, obsługa youtube, (showmax - niekoniecznie), żeby można było streamować filmy z komputera przez wifi, lub aby odczytywał filmy mkv z napisami z pendrive'a
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ): UPC HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora: Telewizja kablowa, konsola xbox one, sporadycznie pc
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor: 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą: Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej: Filmy z komputera (teraz streamuje przez MiBox)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora: Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie: Tak konsola, sporadycznie 1-2 razy w tygodniu po 2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień: Zdecydowanie wieczorem
17. Preferencje co do wielkości: 55 - 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach: Kiepski obraz, słaba czerń
19. Preferencje co do marki : Sony
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne : Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup : 7000zł

Wiem że z sony 55 mógłbym mieć dobry TV w tej cenie, a 65 cali to już słabszy więc zastanawiam się czy z tych 3 metrów 55 będzie wystarczający czy lepiej kupić troszkę słabszy tv ale 65 cali?

Pozdrawiam
 

greg87

New member
Trochę boję się tego Philipsa, czytałem że mają jakiś problem z płynnością obrazu :/

Co myślisz o tym sony 65xe9005 ?

No i co z kwestią 3 metrów odległości? Może 55 cali wystarczy ? :)
 

rafaaaal

Member
Osobiście siedzę około 3m od TV i właśnie się przesiadłem na 55 cali.
Do moich potrzeb w zupełności wystarcza. Co prawda pokój trochę mniejszy od Ciebie i podzielony na pół na część kinową i taką powiedzmy jadalną.
Na pewno efekt wow jest przy większym TV więc 65cali zrobi robotę:)

Akurat tego Philipsa jako jedynego bym się nie bał.
Gdzie nie poczytasz to na każdy model ktoś będzie narzekał. Każdy może trafić się z błędami nie zależnie od marki.
Musisz sam przysiąść i zdecydować jaki rozmiar będzie najlepiej pasował.
Dla mnie 55 jest ok, Ty możesz oczekiwać czegoś większego:)

65 cali wybrałbym jednak Philipsa, 55 jednego z tych 3 modeli.
 

nomnom

New member
Philips nie tyle problemy z płynnością a z "consumer care".
Rafaaal dobrze pisze, że z każdym tv mogą być problemy, np taki xe9005 chwalony za płynność ruchu w recenzjach a użytkownicy piszą, że jest tragedia, w xe9305 jest trochę lepiej ale to krawędziówka i jakkolwiek dobry by nie był szkoda by mi było dorzucać do niego, wolałbym oleda.
 

greg87

New member
Dzięki koledzy, oglądałem też OLEDa LG i robi wrażenie, ale nie stać mnie na więcej niż 55 cali więc muszę szukać coś ze zwykłych LCD :)

Warto dopłacać 1000zł jeżeli chodzi o Sony 65XE8505 vs 65XE9005 ?
 

rafaaaal

Member
bierz co chcesz, przez internet, u kikiego - masz 14dni na zwrot jak coś się nie spodoba to fajna opcja.

Sprawdziłbym tego Philipsa jednak;)
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
bierz co chcesz, przez internet, u kikiego - masz 14dni na zwrot jak coś się nie spodoba to fajna opcja.

Sprawdziłbym tego Philipsa jednak;)

Potwierdzam !
Nie wiem o jakim braku płynności mowa ??? Tutaj nie ma z tym problemu ! Są za to inne "kwiatki" które mogą denerwować (easy link, bluetooth, nie toleruje słabego sygnalu)
Nie ma idealnych TV taka prawda przynajmniej w tej cenie i tej wielkości !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jest klasa cen do jakości i tu jakość się broni przed każdym innym modelem.
Aż 99% ludzi jest zachwycona !
 

rafaaaal

Member
Jak coś bierz od Kikiego cena raczej najlepsza, a do tego dostaniesz TV po kalibracji co zdecydowanie zmienia jakość obrazu.

Szczerze w sklepach widok obrazu bez ustawień może zniechęcić do zakupu.

Przed zakupem Samsung 55MU7002, miałem fajną możliwość obejrzenia go w warunkach domowych u szwagra. I powiem tak nie ryzykowałbym jego zakupu po tym jak zobaczyłem u niego obraz (TV bez kalibracji). Po prostu miał nawet dla mnie zbyt dużo drażniących oko wad jak na TV za 4tyś.
Jednak w testach wypadał bardzo dobrze w tej cenie. Opinie ludzi wiadomo bywają różne i modele też trafiają się z wadami. Dla tego jest zawsze zwrot 14dni.

TV nawet po takiej kalibracji (nie u Ciebie w domu) to po prostu to inny odbiornik. Polecam każdemu. Ja nie jestem jakimś specjalistą ale na prawdę na przykładzie dwóch tych samych modeli dostrzegam dużą różnicę.

Byle nie trafić TV z bublem ale myślę, że jeżeli go kalibrują to by zauważyli jego podstawowe wady przed wysłaniem i by go Tobie po prostu nie dali.

Od taka trochę moja naiwna wiara ale myślę jako sprzedawca to zaufana osoba.
 

greg87

New member
Dzięki rafaaaal :) Co raz bardziej jestem skłonny kupić tego Philipsa.

Kiki ewentualnie jest możliwość zamówienia u Ciebie tego TV? Jak wygląda cała procedura zamówienia?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ale jest klasa cen do jakości i tu jakość się broni przed każdym innym modelem.
Aż 99% ludzi jest zachwycona !

To prawda i w tej cenie nie ma na rynku TV który by mógł mu zagrozić ! Ja uważam zakup za trafiony choć te małe szczegóły mogą denerwować.
 
Do góry