TV 65` do dużego salonu za ok 6k

wajper

New member
Witam,
Na dniach przeprowadzam się do nowego domu i nie wybrałem jeszcze TV.
Ze względu że salon jest raczej duży i połączony z jadalnią i kuchnią jako jedna otwarta przestrzeń myślę że 65` powinno dać radę. Proszę o radę co wybrać. Moje preferencje poniżej

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 60m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Odległość od ekranu ~4m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4 osoby.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? TV na stronie wschodniej. Po prawej duże okna.
7. Jaki masz obecnie telewizor? 42 FullHD Philips
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 4K, HDR, Płynny interfejs i multimedia, bezproblemową laczność z NASem
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Full HD w przyszlości 4k. Obecnie oglądam bajki z NC+ go w dzień a wieczorami jakiś film lub serial z żoną puszczony przez Shielda z Nasa. Jednak Shield może powędruje do pokoju kinowego jak zainwestuję w projektor.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? NC+, PS3 lub Nvidia Shield?, Amplituner
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, bajki, seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej ni
15. Czy zamierzasz grać w gry? tak
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? 65`
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne działanie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 43% dzień 70% wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? okolice 6000zł
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jeśli nic się nie dzieje to wcale (ostatni kupilem 10lat temu)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Spotify, youtube i streem z NASa
23. Czy telewizor ma mieć 3D ? Nie

Nigdy nie miałem ale myślę, że fajnie na dużej ścianie może wyglądać ambilight.
Co do systemu to sensownym wydaje się android ze względu na przyzwyczajenie i obecnie używany KODI, jednak słyszałem że może mulić się i wieszać co by mnie BARDZO wkurzało.
Firefox OS chyba odrzucam ze względu na brak wsparcia? WebOS LG jakoś w mojej głowie po opiniach innych wydaje się najsensowniejszym rozwiązaniem ew android jeśli coś poprawili.

W sklepie widziałem LG 65UH668V, wygląd OK, obraz chyba też, pilot fajny.
Sensowny wydaje się Philips 65PUS6521, który wcześniej proponowano na forum.
Proszę podajcie wasze typy do mojej sytuacji.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Ten wspomniany przez Ciebie LG jest 60hz.
Nie lepiej już rozważyć wyższą serię 65uh7707? Ma teraz fajną cenę w necie (poniżek 6k), dodatkowo jest chyba jeszcze zwrot z LG 500 zł. Więc sumarycznie wyszedłby ok. 5500 zł.
System webOS, bardzo stabilny i sprawny.
Matryca IPS ze swoimi wadami i zaletami, ale trzeba uczciwie przyznać że w tych pieniądzach ciężko o jakąś przyzwoitą alternatywę.
 

wajper

New member
@pebe86
Mówię tylko że widziałem ten model w MM i byl ok. Ofc jeśli za podobne pieniądze można mieć lepszy model to w to wchodzę. Dlatego między innymi proszę Was po pomoc w wyborze:)
Jedyny minus tego LG (a może wszystkich LG?) to widzę że opinie często słabe ze względu na nierównomierne podświetlanie ekranu.
Rzut i zdjęcie salonu w załączniku.
 

Attachments

  • salon.jpg
    salon.jpg
    72 KB · Wyś: 72
  • tv.jpg
    tv.jpg
    21,7 KB · Wyś: 149

pebe86

Member
Bez reklam
Nierówne podświetlenie przewija się w praktycznie każdym wątku wszystkich producentów, nawet w przypadku znacznie droższych modeli :)
Niestety trzeba się z tym liczyć kupując LCD. Aczkolwiek w mojej ocenie często ta krytyka jest przesadzona.
W tym budżecie nie kupi się telewizora idealnego. Albo dokładamy grubą kasę (OLED albo najwyższe serie LCD), albo wybieramy rozwiązanie kompromisowe :)
Powiem Ci że nawet jak dołożysz 1000 zł to i tak nie znajdziesz nic znacznie lepszego.

Swoją drogą i tak będziesz miał stosunkowo daleko do tv, więc nie przesadzałbym :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie 4K , 100Hz - nie lepszego nie kupisz niż 65 PUS6521 za 6599 zł z kalibracją.
 

wucash

Active member
Bez reklam
Mam świadomość, że budżet nie ten ale 65 cali zginie w tej przestrzeni... aż się prosi projektor...
 

ibotto

Member
Kup przez internet jak już będzie czysto i będziesz mieszkał. Masz wtedy 14 dni na zwrot, pamiętaj aby wybrać opcję z podłączeniem !!!! Wiem że dasz radę jak 90% czytelników tego forum. Ta opcja daje ci pewność, że w opakowaniu jest działający sprzęt a nie trzy płyty g-k oklejone taśmą; to historyjka zasłyszana od serwisantów. moze to urban legend? Zabij - lecz nie pamietam której marki.
Jakieś tam nierównomierne podświetlenie zobaczysz gdy przełączasz wejścia lub na planszy FilmboxLive, która jest prawie czarna.
Nie warto drzeć szat o nieistotne drobiazgi. Ważniejsze aby piłka wyglądała jak kula, a nie jak roztopiona kulka lodów w locie. 10 dni przyglądania i 3 dni na oceny a machniesz ręką na większość drobiazgów.
Wybór należy do ciebie, ale w końcu to telewizor a nie wzorzec z Sčvres.
Aha, jeszcze jedno. Założyłeś w domu AP WiFi ? Mira cast/WiDi do dopiero Win8, lecz na GoogleChrome jest opcja wyświetlania z Lapka na ekranie tv, mam Win7 Ult i działa.
 

wajper

New member
@ibotto, jedyny problem że TV biorę na firmę więc teoretycznie mnie 14 dni nie obowiązuje. O dziwno sklep np na X daje to prawo również dla przedsiębiorców. Z tym podłączeniem to raczej legenda. Kupowałem setki produktów i odpukać gk nigdy nie dostałem, ale to raczej sprawa zakupów ze znanych sklepów. WiFi mam w calym domu ale i tak w każdym pomieszczeniu mam skrętkę. Jakość zawsze wolę korzystać z kabla.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz bez problemów.
Najlepszą ofertą i tak zostaje Philips 65PUS6521 i z kalibracją gratis.
 
Do góry