TV 65" do 5000zł

DomDolby12

New member
Witam Wszystkich. W tematach związanych z TV zatrzymałem się na 32" Samsunga LCD 50hz HDready z 2010 roku... Który to zresztą do dzisiaj mnie nie zawiódł :) Teraz, kiedy mam już trochę przestrzeni, chciałbym zastąpić go czymś konkretniejszym. TV ma służyć do odbioru naziemnej TV, grania na konsoli, seansów z Netflixem. Nie mam pojęcia od czego zacząć. Co w ogóle sądzicie, czy opłaca się teraz kupować taki TV czy chwile poczekać na nowe modele, aby 2019 staniały? Dodam, że zakup może poczekać np z 2-3 miesiące. Kilka pytań i odpowiedzi dla ułatwienia.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Zazwyczaj 2 osoby, sporadycznie więcej.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Kanapa będzie na wprost, z boku ekranu będzie stał stół i krzesła.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? TV będzie wisiał.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od prawej strony TV, duże 3 skrzydłowe okno tarasowe. Strona wschodnia.
7. Co chcemy, aby telewizor posiadał ? Płynny obraz, łatwy w obsłudze system.
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? TV naziemna.
9. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Soundbar, Xbox One (w przyszłości Series X)
10. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Średnio 5h dziennie.
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia.
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy akcji, seriale, sport.
13. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak, Netflix, Youtube, Spotify
14. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola? Tak, póki co Xbox One (w przyszłości Series X)
15. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50/50
16. Preferencje co do wielkości? Raczej na taka odległość 65"
17. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak płynności obrazu - smużenie. Przy dużych obrazach - rozmazane sceny, kiepski system smart, "szara" czerń.
18. Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, LG.
19. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5000zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra modele
- Sony 65XF9005
- Philips 65PUS6704
- TCL 65 X815

Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 

DomDolby12

New member
Dzieki za odpowiedz! Sony XF9005 jest z 2018 roku. Może utracić jakieś wsparcie?
Lepiej brać TV z podświetleniem krawedziowym czy tym Direct? Co sądzicie o Samsung Q70? I o tym oczekiwaniu ewentualnym jeszcze 2-3 miesiące :p
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Zawsze warto brać TV z podświetleniem bezpośrednim oraz lokalnym wygaszanie. TAkie mają podane przez Ciebie modele. Prędzej wsparcie straci SAMSUNG niż SONY na Androidzie. Możesz oczywiście zaczekać do jesieni i wtedy kupisz do 5,5 tys. nowego SONY 65XH905 lub SAMSUNGA 65Q80T.
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli masz miejsce na powieszenie większego TV ,to przemyśl zakup 65 cali , bo przy 5 m do TV ekran 65 cali jest mały, rozważ 75 cali ,a 82 cale
by było idealnie przy 5 metrach odległości. TV kupujesz pewnie na kilka lat ,będziesz potem zły że nie kupiłeś większego... ekran 65 cali opatrzy Ci sie po 2 dniach i już nie będzie takiego wrażenia wow jaki on duży.
 

_arek_

New member
Też mam ten dylemat bo tak samo z odległością do TV i boję się, ze te 65 bedzie mało... i to tak jak piszesz bardzo szybko się to stanie.

Tylko co tu kupić sensownego (jasnego) za około 5k w 75" ??
 

bl4ck

Active member
Bez reklam

Lechu1956

New member
Wystarczy wejść w pomoc techniczną danego telewizora i tam jak byk pisze, kiedy miał ostatnią aktualizację. A ,że te aktualizacje nie wnoszą najczęściej zasadniczych poprawek , to już inna strona medalu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeden lubi ogórki drugi....
Korzystam codziennie z Androida 9,0 - bez żadnych problemów i to również w różnych modelach różnych firm przy sprawdzaniu.
 

DomDolby12

New member
Witam Wszystkich ponownie! Dołożyłem trochę i udało się wyrwać jeszcze Sony XG9505 65". Jeśli chodzi o przeskok z 32" HDready Samsunga to oczywiście pogrom Dzieki wszystkim za pomoc i TV jak najbardziej polecam, choć są duuuże problemy z dostępnością. Jak ktoś ma jakieś pytania odnośnie tego modelu to też można pisać. Pozdro
 
Do góry